Lietuvoje padirbtų eurų problema per daug eskaluojama, teigia EK vicepirmininkas

Europos Komisijos vicepirmininkas Valdis Dombrovskis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Lietuvoje viešintis Europos Komisijos (EK) vicepirmininkas Valdis Dombrovskis, atsakingas už ekonominės ir pinigų sąjungos stiprinimą bei socialinio dialogo Europos Sąjungoje vystymą, sako, kad Lietuvoje padirbtų eurų tema per daug eskaluojama, nors perėjimas prie vieningosios Bendrijos valiutos vyksta sklandžiai.

Prie euro pereita sklandžiai

„Iš tikrųjų, kai mes įsivedėme eurą, mūsų ši problema taip nebuvo aptarinėjama. Žinoma, buvo netikrų banknotų ir jų dar yra, bet panašu, kad Lietuvoje dabar ši problema yra kur kas plačiau aptarinėjama“, – ketvirtadienį žurnalistams po susitikimo su Prezidente Dalia Grybauskaite sakė V. Dombrovskis.
Latvijai 2014 m. sausio 1 d. įsivedant eurą V. Dombrovskis ėjo Premjero pareigas.
Pasak EK vicepirmininko, jo žiniomis, Lietuvos bankas dėl netikrų eurų veda neformalias konsultacijas su Europos centriniu banku. Tačiau apskritai, pasak V. Dombrovskio, Lietuva sugebėjo užtikrinti labai sklandų perėjimą prie euro.
„Visi parengiamieji darbai buvo padaryti labai gerai, ir viskas buvo gana funkcionalu, kalbant tiek apie pinigų valdymą, tiek apie bankomatus, informacines sistemas, informaciją visuomenei. Taigi tikrai sveikinu Lietuvą su labai sklandžiu perėjimu prie euro“, – kalbėjo eurokomisaras.

Gyventojus ragina būti atidžius

Lietuvai nuo sausio 1 dienos tapus 19-ąja euro zonos nare, šalį užplūdo eurų klastotės. Vos ne kasdien Policijos departamentas iš įvairių šalies kampelių gauna pranešimų apie tikėtinai suklastotus banknotus.
Lietuvos bankas gyventojus ragina atidžiai apžiūrėti gaunamas eurų kupiūras. Naujų euro banknotų popierius yra šiurkštesnis, čiuopiant banknotą aiškiai jaučiami raštų nelygumai. Apžiūrėjus banknotą prieš šviesą jame turi būti matomi vandens ženklai ir apsauginis siūlelis. Banknotus vartant turi matytis holograminė juostelė arba holograminis ženklas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto