Lietuvoje toliau plinta paukščių gripas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai mūsų šalyje neseniai  nustatė dar du naujus paukščių gripo H5N1 potipio atvejus laukiniams paukščiams. Pirmieji atvejai fiksuoti balandžio mėnesį.

Prašo pranešti

VMVT primena, kad, įsibėgėjus pavasarinei paukščių migracijai ir vis daugiau laukinių paukščių kertant Lietuvos teritoriją, taip pat paukščiams pasiekus savo perėjimo vietas, paukščių gripo virusas vis dažniau patenka į šalį. Laukiniai paukščiai platina užkratą vis toliau ir vis plačiau visame pasaulyje, tokio šios ligos masto nebuvo niekada anksčiau.  

VMVT įspėja: šiuo metu vyksta intensyvi laukinių paukščių migracija, todėl naminių paukščių augintojai privalo nepamiršti laikytis biologinio saugumo priemonių. Gyventojai taip pat raginami būti atsakingi bei pranešti tarnybos trumpuoju numeriu 1879 apie rastą laukinio vandens paukščio gaišeną bei tokiu būdu padėti greičiau nustatyti ir likviduoti galimus paukščių gripo židinius laukinėje gamtoje. 

Žmonėms nepavojingas  

VMVT pastebi: dalis laukinių vandens paukščių nepatiria ligos simptomų ar staigiai negaišta, bet yra viruso rezervuarai ir platina virusą kartu su išskyromis. Į privačius paukščių ūkius užkratas patenka per sąlytį su užkrėstais paukščiais, jų pašaru ir kraiku, gali būti atneštas žmonių iš laukinės gamtos ant drabužių ar avalynės. Nors žmonėms ta liga nepavojinga, tačiau, aptikus ligą paukščių ūkiuose, dėl gaišenų ir užkrato utilizavimo patiriami nemaži nuostoliai.  
Parengta pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto