Lietuvoje vėl bus kasamas gintaras

Dėl nutrūkusio gintaro importo iš Rusijos Kaliningrado srities, Lietuvoje pirmą kartą per dešimt metų gali būti pradėta pramoninė gintaro kasyba.

Gintaras – į Kiniją

Aplinkos ministerija dar rugpjūčio pabaigoje informavo, kad netrukus bus skelbiamas konkursas detaliai gintaro klodų paieškai Kuršių mariose.
Ministerijos vadovo Kęstučio Trečioko teigimu, imtis pramoninės šio vertingo mineralo gavybos skatina užsivėrusi gintaro rinka iš kaimyninio Kaliningrado.
Gintaro apdirbimo cecho UAB „Pajūrio gintaras“ vadovų teigimu, gintarą iš Rusijos masiškai superka Kinijos piliečiai, galintys pasiūlyti iki 10 kartų didesnę kainą nei lietuviai, rašo „Lietuvos žinios“.

Planuoja kitiems metams

Lietuvos geologijos tarnybos direktorius Jonas Satkūnas tikino, kad realūs kasybos darbai gali prasidėti jau 2015 m., o šiuo metu įstaiga atliko tik fragmentinę potencialių telkinių žvalgybą ir rengiasi būsimam konkursui.
„Į mus kreipėsi kelios firmos, todėl ir turėjome reaguoti. Kol kas kalbame apie vieną 84,4 hektaro ploto telkinį ties Juodkrante, kur, spėjama, yra 112 tonų gintaro“, – dienraščiui sakė J. Satkūnas, pridūręs, jog už 100 tonų iškasto gintaro verslininkai valstybei turėtų sumokėti apie 7 mln. litų mokesčių.

Eksploatuoti protingai

Gintaro galerijų Vilniuje ir Nidoje savininkas Kazimieras Mizgiris nuogąstauja, kad masinė gintaro gavyba ir jo pardavimas Kinijoje nuskurdins smulkiuosius Lietuvos verslininkus ir drastiškai sumažins Lietuvos gintaro atsargas.
„Juk mes vadinamės gintaro šalimi. Dabar visą gintarą išparduosime kinams (…) su tomis 100 tonų mes jų „neužkišime“. Rusijoje anksčiau ar vėliau baigsis Baltijos aukso gyslos. Užuot saugoję savąsias, ketiname pulti neprotingai jas eksploatuoti“, – teigė K. Mizgiris.

One Reply to “Lietuvoje vėl bus kasamas gintaras”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Tai pirmyn! Kad tik Lietuvai kas liktu?!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto