Lietuvoje vyks didžiausios šių metų nacionalinės karinės pratybos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šią savaitę – balandžio 23-iąją – Lietuvoje prasidės didžiausios šių metų nacionalinės karinės pratybos „Žaibo kirtis 2015“.

Įvertins pasirengimą

Pratybose treniruosis per 3 tūkst. karių, pareigūnų ir tarnautojų iš visų Lietuvos kariuomenės pajėgų ir valdybų, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, Sveikatos apsaugos ministerijų, savivaldybių ir Šaulių sąjungos.
„Šiomis pratybomis įvertinsime nacionalinių budinčių pajėgumų pasirengimo lygį, gerinsime sąveiką su šalies institucijomis, analizuosime, ar šiuo metu galiojanti teisinė bazė ir vidaus tvarkos leidžia sklandžiai ir greitai neutralizuoti įvairaus pobūdžio hibridines grėsmes valstybės saugumui taikos meto sąlygomis“, – sakė pratybų vadovas, Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis.

Vyks trimis etapais

Balandžio 23-iąją, per pirmąjį pratybų „Žaibo kirtis“ etapą, pirmą kartą nuo Nepriklausomybės atkūrimo, bus surengta dalinės mobilizacijos treniruotė. Jos metu iš keturių šalies regionų – Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Marijampolės – duomenų patikslinimui ir sveikatos būklės įvertinimui bus pašaukta tūkstantis parengtojo rezervo karių.
Gegužės 4–10 dienomis Klaipėdos, Kauno, Kaišiadorių ir Švenčionių rajonuose vyks antrasis pratybų etapas – lauko taktinės pratybos. Jų metu bus tikrinama kibernetinio saugumo sistema, imituojamos įvairios ekstremalios situacijos ir incidentai, pagal savo pobūdį neprilygstantys agresijos aktams. Į šiuos incidentus drauge su kitais pratybų dalyviais reaguos kariuomenės greitojo reagavimo ir taikos meto užduočių operacinės pajėgos.
Trečiasis pratybų etapas vyks gegužės 13 dieną Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje, gegužės 21 dieną – Gaižiūnų poligone Jonavos rajone. Jo metu pratybų dalyviai atliks kovinį šaudymą iš lengvųjų ginklų.
Pratybas organizuoja Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto