Lietuvos bankas ragina įmones apsirūpinti eurais

ELTOS nuotrauka

Lietuvos bankas ragina įmones neatidėlioti apsirūpinimo eurais ir ne vėliau kaip iki lapkričio vidurio kreiptis į joms paslaugas teikiančius komercinius bankus.

Kol kas eurų pageidavo kas antra įmonė

„Ragintume savo veikloje grynuosius pinigus naudojančius verslininkus, ypač smulkiuosius, pasirengimo apsirūpinti grynaisiais eurais neatidėlioti paskutinei akimirkai. Tiems, kurie to dar nepadarė, reikėtų pačiu artimiausiu metu kreiptis į jiems paslaugas teikiantį komercinį banką ir suderinti grynųjų eurų pristatymo planus. Tik tinkamai pasiruošus bus išvengta paskutinės nakties sindromo ir vertimosi per galvą“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.
Pasak jo, kai kurių komercinių bankų duomenys rodo, kad iki šiol įmonės kreipėsi tik dėl maždaug pusės bankų prognozuoto grynųjų eurų kiekio.

Pradės nuo gruodžio

Išankstinį klientų aprūpinimą eurais, gautais iš Lietuvos banko, komerciniai bankai pradės nuo gruodžio 1 d.
Sausio 1–15 dienomis atsiskaitymai bus galimi ir litais, ir eurais, tačiau grąža klientams turės būti atiduodama tik eurais, išskyrus kelias išimtis: litais grąžą bus galima atiduoti automatinėse prekybos ir paslaugų teikimo vietose, viešojo transporto priemonėse ir taksi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto