Lietuvos kariuomenės dienai – šaulių šventė

Kiekvienas būrys savo kūrybinius sugebėjimus pademonstravo menine programa. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=260 template=caption]Paminėti Lietuvos kariuomenės dieną penktadienį į Mažeikių senamiesčio pagrindinę mokyklą susirinko Lietuvos šaulių sąjungos Telšių apskrities Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės Mažeikių 1-osios kuopos vyresnieji ir jaunieji šauliai, svečiai iš Plungės bei Telšių rajono.

Dalyvavo rikiuotės pratybose

Į iškilmingą rikiuotę sustojusius vyresniuosius bei jaunuosius šaulius iš Senamiesčio pagrindinės, Sodų ir Plungės rajono Alsėdžių vidurinių mokyklų, Sedos Vytauto Mačernio, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijų su švente pasveikino Lietuvos šaulių sąjungos Mažeikių kuopos vadas Pranas Trakinis, Telšių apskrities Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės vadas Vaclovas Ringys.
Jaunieji šauliai savo vyresniesiems kolegoms demonstravo rikiuotės pratimus: žygiavo, raportavo, skandavo ir dainavo.
Kiekvienas būrys savo kūrybinius sugebėjimus pademonstravo menine programa, o baigiamojoje šventės dalyje šeimininkai – Senamiesčio pagrindinė mokykla visus jos dalyvius vaišino arbata ir kareiviška koše.
Šauliai moksleiviams surengė ginklų ir amunicijos parodą.

Mokomi pagal programą

Šaulių Mažeikių kuopos vadas P. Trakinis pasakojo, kad šiuo metu mūsų rajone iš viso yra per 200 šaulių: 37 vyresnieji šauliai ir šeši būriai jaunesniųjų šaulių Merkelio Račkausko, Vytauto Mačernio bei Viekšnių gimnazijose, Sodų ir Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinėse bei Senamiesčio pagrindinėje mokykloje.
Jaunimui vadovauja specialiai paskirti mokytojai – būrių vadai. Jauniesiems šauliams organizuojami mokymai pagal specialią programą, geresni jaunieji šauliukai atrenkami į instruktorių kursus – jie keturis kartus išvažiuoja į mokymus ir gauna jaunojo instruktoriaus pažymėjimą ir ženkliuką.
Per metus iš kuopos išsiunčiama po 5–6 šaulius.

Vasarą – stovyklos

Vasarą jauniesiems šauliams organizuojamos savaitės trukmės sukarintos mobiliosios vasaros stovyklos.
„Yra daug norinčiųjų, bet patenka ne visi. Tai priklauso nuo finansavimo, tad mums kasmet tenka atrinkinėti, kas į tas stovyklas pateks“, – sakė P. Trakinis.
Stovykloje jaunuoliai susipažįsta su kariuomenės ginkluote, dalyvauja sukarintuose žygiuose. Jau tapo įprasta, kad stovykloje su savo amunicija jaunuosius šaulius supažindina ir policijos darbuotojai.
Vyriausieji šauliai talkina ugniagesiams gelbėtojams, dalyvauja įvairiose akcijose, renginiuose, kartą per metus jiems taip pat surengiama stovykla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*