Lietuvos paštas įvedė naują laiškų ir siuntinių standartą

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo penktadienio Lietuvos paštas siuntas, sunkesnes nei 2 kilogramai ar didesnių matmenų nei 350x260x20 mm, registruoja kaip siuntinius.
Pašto paslaugų tarifai dėl šių naujovių nepasikeitė.


Matmenys taip pat svarbu

Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė teigė, kad iki šiol nebuvo įvestas aiškus standartas, kas yra laiškas, kas yra siuntinys.
„Iki šiol gyventojai kaip pašto korespondenciją siuntė pačius įvairiausius daiktus – maisto gaminius, drabužius, avalynę, buitinę techniką ir panašiai. Įvairūs daiktai, siunčiami siuntose, negali būti siunčiami kaip pašto korespondencija. Jie turi būti siunčiami kaip siuntiniai“, – aiškino ji.
Pasak I. Dundulienės, iki šiol už siuntą buvo mokama tik pagal jos svorį, nevertinant jos matmenų. Už siuntų pristatymą mokėjimai užsienio šalių paštams priklauso ne tik nuo svorio, bet ir matmenų. Dėl šios priežasties neretai Lietuvos paštas užsienio šalių paštams sumokėdavo gerokai daugiau nei Lietuvos paštui už siuntos siuntimą sumokėdavo siuntėjas.

Įkainiai nesikeičia

Kaip ir iki šiol, tiek laiškai, tiek siuntiniai bus siunčiami šiuo metu galiojančiais įkainiais, kurie Europoje yra vieni mažiausių.
Pagal vidaus pirmenybines siuntas, Lietuva yra 8 vietoje pagal mažiausią kainą tarp Europos paštų operatorių.
Lyginant mažiausias kiekvieno Europos pašto operatoriaus siūlomas kainas, Lietuvoje siunčiamų iki 5 kilogramų siuntinių kaina taip pat viena mažiausių Europoje, o pagal į užsienio šalis siunčiamų siuntinių kainas Lietuva yra antroji pagal mažiausią kainą.

3 Atsakymai į “Lietuvos paštas įvedė naują laiškų ir siuntinių standartą”

  1. Informacija parašė:

    Reiktų informacijos atnaujinimo, sustabdė sprendimą.

  2. jonas parašė:

    Vesim siuntinius i Ezere, tegul Lietuvos pastas paspringsta…

  3. irena parašė:

    Kas nesutinka su siuo zmoniu apiplesimu vidury baltos dienos-boikotuokit pasta- Lapkricio 1-7 dienomis niekoNEPIRKIT, NESIUSKIT, NEMOKEKIT paste! Palaikykit visos Lietuvos akcija!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto