Lietuvos pašto sveikatingumo programa įvertinta Europoje

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Hagoje (Olandijoje) vykusiuose Europos paštų sąjungos („PostEurope“) socialiai atsakingų pašto operatorių apdovanojimuose Lietuvos paštui skirta pirmoji vieta už įgyvendintą sveikatingumo programą „Lietuvos paštas – tai aš“.

Ieškojo išeičių

Paraiškas dalyvauti šiame konkurse pateikė net 43 Europos šalių paštų operatoriai. Specialiais prizais buvo apdovanoti Jungtinės Karalystės, Suomijos, Kipro, Portugalijos, Graikijos bei Vokietijos paštai.
„Emigracija, visuomenės senėjimas ir urbanizacija Lietuvos paštui pastarąjį dešimtmetį pavertė milžiniškų iššūkių metais, tad supratome, kad norėdami išlikti reikalingi, pirmiausiai privalome save saugoti ir stiprinti patys, – teigė Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė. – Kai 2015-ųjų pradžioje beveik pusės tūkstančio darbuotojų paklausėme, ar jie patenkinti savo sveikata ir vos 2 iš 10 atsakė teigiamai, nusprendėme imtis veiksmų, ieškoti partnerių visuomenės sveikatos srityje, finansinių resursų, kad ši situacija pamažu imtų keistis“.

Dalyvavo apie 500 darbuotojų

Sveikatingumo programoje, turėjusioje pagrindinį tikslą – pradėti visiems bendrovės darbuotojams gyventi sveikiau – dalyvavo apie 500 įmonės darbuotojų. Jie pasitikrino savo sveikatą, darbuotojams buvo skaitomos paskaitos apie sveiką mitybą, emocijų valdymą, mankštą darbo vietoje, specialius pratimus, padedančius išvengti streso, jie aktyviai mankštinosi, dalyvavo ėjimo, bėgimo ir dviračių žygiuose. Svarbiausi patarimai apie sveikesnį ir aktyvesnį gyvenimo būdą darbuotojams buvo platinami ir vidinėmis priemonėmis – naujienlaiškiais, bendrovės leidžiamame vidiniame laikraštyje, intranete.
„Ypač pasiteisino aktyvi kampanija prieš krūties vėžį, kurios metu – drąsiai galime teigti – išgelbėjome apie tuziną gyvybių, padėdami diagnozuoti ankstyvą ligos stadiją“, – sako L. Minderienė. – Džiugiausias sveikatingumo programos rezultatas – per metus net 80 proc. programoje dalyvavusių darbuotojų patvirtino, kad jų sveikata pagerėjo. Tai įkvepia šį projektą ir toliau plėtoti“.

Dalyvauja ir kituose projektuose

Lietuvos paštas intensyviai dalyvauja ir kituose socialinės atsakomybės projektuose: neseniai prisijungė prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“, taip pat jau kelerius metus padeda organizuoti Nacionalinį diktantą ir Konstitucijos egzaminą, dalyvauja organizacijos „Gelbėkit vaikus“ projektuose.
Su užsienio šalių paštais kiekvienais metais bendrovė prisideda prie Pasaulinės pašto sąjungos rengiamo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso.
Valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto