Lietuvos pramonininkai norėtų stipresnės Ūkio ministerijos

LPK prezidentas Robertas Dargis. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis pabrėžia, kad šalies verslininkų požiūris į ateitį yra santūrus ir atsargus, o naujų eksporto rinkų paiešką palengvintų Ūkio ministerijos sustiprinimas.

Dėmesys – Ūkio ministerijos funkcijų stiprinimui

„Metų ekonomikos forume“ kalbėjęs R. Dargis pabrėžė, kad Lietuvos eksporto plėtra 2014 metais sumažėjo iki 3,6 proc., nors dar prieš metus šis skaičius siekė 8,7 proc. Dėl geopolitinės įtampos Rytų Ukrainoje ir Rusijos įvesto embargo maisto produktams, Lietuvos verslininkai ėmė ieškoti naujų rinkų, todėl eksportas į Kiniją augo 11 proc., Honkongą – 20 proc., Malaiziją – 64 proc.
„Tie skaičiai yra dideli, nes mūsų bazė čia buvo pakankamai nedidelė ir kiti metai parodys, ar tos kryptys yra teisingos ir ar atsiras naujų“, – kalbėjo R. Dargis.
Kalbėdamas apie kitų metų Vyriausybės prioritetus, R. Dargis pastebėjo, kad artėjant 2016 m. Seimo rinkimams, tikėtis esminių struktūrinių reformų sunku, tačiau dalinai užsivėrus vienai pagrindinių Lietuvos eksporto rinkų, didelis dėmesys turėtų būti skirtas Ūkio ministerijos funkcijų stiprinimui.
„Ūkio ministerija yra esminis Vyriausybės įrankis konkurencingumui stiprinti, investicijoms pritraukti ir kartu su Užsienio reikalų ministerija – konstruoti ekonominės diplomatijos prioritetus“, – kalbėjo R. Dargis.

Darbo kryptis – mokesčių naštos mažinimas darbuotojams ir darbo rinkos liberalizavimas

Ministrų kabinetas taip pat turėtų dirbti mokesčių naštos mažinimo darbuotojams ir darbo rinkos liberalizavimo kryptimis.
Didelis dėmesys turėtų būti skirtas švietimo sistemos pertvarkai, kuri, anot pranešėjo, šiuo metu yra nesubalansuota: apie 40 proc. studentų šalyje šiuo metu linkę rinktis socialinės krypties studijas. Nors per pirmus tris šių metų ketvirčius laisvų darbo vietų skaičius šalyje padidėjo 9,5 proc., jų užpildymas išaugo tik 3,5 proc., o darbdaviai vis dar skundžiasi negalintys rasti tinkamos kvalifikacijos jaunų specialistų.
Tarp kitų prioritetų R. Dargis taip pat įvardijo racionalų naujo ES struktūrinės paramos laikotarpio lėšų panaudojimą ir aktyvesnį demografinės politikos formavimą, nes šalies visuomenė sparčiai senėja – darbingo amžiaus žmonių skaičius 1994 m. siekė beveik 2,5 mln., šiuo metu tokių piliečių nėra nė 2 mln.
Anot pranešėjo, Vyriausybės prognozuojamas 3,4 proc. BVP augimas yra pernelyg optimistinis – LPK pateikia 2,6 proc. augimo prognozę, nes Lietuvos ekonominei padėčiai ir toliau turės įtakos ne tik vis prastėjanti Rusijos ekonominė situacija ir krintančios pasaulinės naftos kainos, bet ir vidaus vartotojų verslo lūkesčiai, kurie šiuo metu yra daugiau neigiami nei teigiami.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto