Lietuvos Seimas: referendumas dėl Krymo prieštarauja Ukrainos Konstitucijai

ELTOS nuotrauka

Lietuvos Seimas pritaria Ukrainos valdžios pozicijai, kad Autonominės Krymo Respublikos parlamento sprendimas skelbti referendumą dėl Krymo teisinio statuso prieštarauja Ukrainos Konstitucijai, todėl jo rezultatai bus vertinami kaip neteisėti ir niekiniai.

Priėmė rezoliuciją

Tai ketvirtadienį pareiškė Lietuvos Seimas savo priimtoje rezoliucijoje „Dėl Rusijos Federacijos keliamų grėsmių Ukrainos ir visos Europos saugumui“. Už šį dokumentą, kuriame tvirtai remiamas Ukrainos suverenitetas, nepriklausomybė ir teritorijos vientisumas, balsavo 82 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 4 parlamentarai.
Rezoliucijoje Lietuvos parlamentarai reiškia politinį solidarumą su naująja Ukrainos valdžia ir kviečia visas Ukrainos valdžios institucijas, politines partijas ir visą visuomenę dirbti kartu įgyvendinant šalies ateičiai svarbias demokratines reformas, atkuriant politinį ir ekonominį stabilumą bei visuomenės vienybę.

Būtina nutraukti agresiją

Lietuvos Seimas kreipiasi į ES ir NATO politinius lyderius, valstybių narių parlamentus ir visą tarptautinę bendruomenę, kviesdamas imtis neatidėliotinų veiksmų, kad būtų nutraukta Rusijos Federacijos agresija prieš Ukrainą, užtikrintas Ukrainos teritorinis vientisumas ir visų ES ir NATO valstybių narių saugumas.
Parlamentarai sveikina JAV priimtą sprendimą sustiprinti JAV dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse ir Lenkijoje, tuo būdu pademonstruojant tęstinius įsipareigojimus Europos saugumui ir solidarumą su NATO sąjungininkais.

Rusija didina įtampą regione

Dokumente griežtai smerkiama Rusijos Federacijos karinė agresija prieš Ukrainą bei dalies Ukrainos teritorijos okupacija.
„Rusijos Federacijos tikslingi veiksmai, pažeidžiantys dvišalius ir daugiašalius susitarimus dėl Ukrainos suvereniteto ir teritorijos vientisumo užtikrinimo, kelia grėsmę ne tik Ukrainos, kaimyninių šalių, bet ir ES, ir NATO valstybių narių saugumui bei stabilumui Europoje“, – tokios nuomonės laikosi Seimas.
Jis pabrėžia, kad Rusijos Federacija nereaguoja į aktyvias tarptautinės bendruomenės pastangas taikiu dialogu ieškoti krizinės situacijos politinių sprendimų ir savo vienašaliais veiksmais toliau didina įtampą regione.

Pasisako už kuo spartesnį sutarties pasirašymą

Lietuvos Seimas pritaria ES ir JAV iniciatyvoms ir priimtiems sprendimams teikti neatidėliotiną finansinę pagalbą Ukrainai siekiant užtikrinti ekonominį valstybės stabilumą ir reikalingų visapusiškų reformų įgyvendinimą.
Priimtame dokumente parlamentarai pasisako už kuo spartesnį ES ir Ukrainos asociacijos sutarties pasirašymą ir jos nuoseklų įgyvendinimą, tolesnius reikalingus veiksmus siekiant pozityvių postūmių liberalizuojant vizų režimą.
Rezoliucijoje Seimas palaiko JAV administracijos priimtus sprendimus dėl sankcijų Rusijos Federacijai ir Europos Vadovų Tarybos 2014 m. kovo 6 d. pareiškimą, kuriame įvardijamos konkrečios sankcijos Rusijos Federacijai ir pateikiamas jų įgyvenimo planas, bei ragina sankcijų įgyvendinimo Rusijos Federacijai klausimą toliau svarstyti Europos Vadovų Taryboje 2014 m. kovo 20–21 d.

Siūloma svarstyti tarptautinėje konferencijoje

Dokumente ES raginama suteikti Ukrainai aiškią narystės ES perspektyvą. Parlamentarai mano, kad tolesnis NATO ir Ukrainos bendradarbiavimo stiprinimas svariai prisidėtų prie pačios Ukrainos ir visos Europos saugumo užtikrinimo.
Rezoliucijoje, kurią Seimui pateikė Seimo vicepirmininkas Petras Auštrevičius, Lietuvos politinės (parlamentinės) partijos kviečiamos pasirašyti naują susitarimą dėl Lietuvos Respublikos užsienio, saugumo ir gynybos politikos.
Lietuvos Vyriausybei siūloma siekti nuolatinio NATO karinio buvimo Lietuvoje sustiprinimo, ypač priešraketinės ir priešlėktuvinės gynybos srityje. Seimas taip pat kviečia Vyriausybę pateikti siūlymus dėl tolesnio šalies gynybinių pajėgumų stiprinimo ir išlaidų krašto apsaugai didinimo.
Šiuos ir kitus Europos saugumui kylančius iššūkius siūloma apsvarstyti 2014 m. kovo 27–28 d. Seime vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje „Parlamentų indėlis į NATO plėtrą“ ir NATO Parlamentinės Asamblėjos sesijoje Vilniuje 2014 m. gegužės 31 d. – birželio 2 d.

2 Atsakymai į “Lietuvos Seimas: referendumas dėl Krymo prieštarauja Ukrainos Konstitucijai”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    O kokia tvarka musu LT Seime? Ar viskas tvarkoje? Kada gi Lietuvos zmones pajaus,kad geriau gyvena ir kad yra tikri ES pilieciai? Kaip Vokietija,i kuria daug isvyko lietuvaiciu dirbti ir gyventi,nes ten kur kas geresnis pragyvenimas, t.pat Svedija ,Danija ir kt… Kodel Lietuvoje taip skiriasi pragyvenimas,atlyginimai ?

  2. jonas parašė:

    Man labai idomu, ar musu seimo kisimasis i svetimos nepriklausomos salies reikalus nepriestarauja musu konstitucijai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto