Lietuvos teritorijoje matysime sąjungininkų tankus

Pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos teritorijoje matysime sąjungininkų tankus. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Birželio 9–20 dienomis vienu metu trijose Baltijos valstybėse organizuojamų tradicinių pratybų „Kardo kirtis“ (angl. „Saber Strike“) metu Lietuvoje bus sutelkti didžiausios nuo įstojimo į NATO sąjungininkų pajėgos. Šiose pratybose pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos teritorijoje, be kitos technikos, bus ir sąjungininkų tankų.

Tikslas – stiprinti karinį bendradarbiavimą

Kaip teigė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, šiomis jau ketvirtą kartą vyksiančiomis pratybomis siekiama stiprinti karinį bendradarbiavimą, keistis turima patirtimi su sąjungininkais, treniruoti NATO Jungtinių karinių vienetų sąveiką, veiksmų suderinamumą bei pasirengimą vykdyti visas karines operacijas, taip pat treniruotis vykdyti priimančios šalies paramą.
Pasak Sausumos pajėgų vadovo, jų scenarijus išgalvotas ir „nieko bendro neturintis su realijomis“.
„Šiemetinėse pratybose visose trijose Baltijos valstybėse dalyvaus rekordinis karių skaičius, tai bus daugiau negu 4700 karių iš 10 NATO ir partnerių šalių. (…) Daugiausiai šiemet pratybose sulauksime karių iš Danijos, jie atsigabena įspūdingą karinės įrangos arsenalą – pamatysime tankus „Leopard 2A5“, taip pat sunkias pėstininkų kovos mašinas „CV 9035“, naujos modifikacijos vikšrinius šarvuočius M113, pėstininkų kovos mašinas „Piranha“, šarvuotus medicinos sunkvežimius „Duro“ ir kitą techniką. Nuo rytojaus ši karinė technika atvyksta į Klaipėdą, ir ji judės į pratybų vietas Gaižiūnų poligone“, – sakė A. Leika.

Įspūdinga karinė technika

Sąjungininkų tankai, kurių pratybose treniruosis vienas būrys – keturi vienetai, Lietuvos teritorijoje lankysis pirmą kartą.
Pasak generolo majoro A. Leikos, tankų buvimas šitų mokymų metu yra ypač svarbus, nes leis visiems pratybose dalyvausiantiems kariams treniruotis veiksmų su tankais aplinkoje.
Pratybose bus galima išvysti ir įspūdingų orlaivių: reaktyviniai naikintuvai F-16, kurie atskris iš JAV, JAV strateginis bombonešis B52, Estijos karinių oro pajėgų reaktyvinis lėktuvas L-39, kurą ore pildantis „KC 135“, transporto lėktuvas C- 130, Latvijos karinių oro pajėgų sraigtasparnis „Mi 17“, JAV sraigtasparniai „Black Hawk“ H-60.

Daug dalyvių

Pratybose Lietuvoje taip pat dalyvaus kariai iš Lietuvos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lenkijos ir Suomijos. Kartu su lietuviais iš viso bus apie 2,6 tūkst. iš septynių NATO šalių.
Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos bus atsakingos už priimančiosios šalies paramos organizavimą pratybose Lietuvoje dalyvaujantiems NATO sąjungininkams.
Šiųmetinėse pratybose „Kardo kirtis“ visose trijose Baltijos valstybėse dalyvaus rekordinis karių skaičius – daugiau nei 4,8 tūkst. karių iš dešimties NATO ir partnerių šalių – Danijos, Estijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos ir Suomijos. Keli šimtai jų treniruosis Estijoje, apie 2 tūkst. – Latvijoje, apie 2,6 tūkst. – Lietuvoje.
Šių metų pratybose „Kardo kirtis 2014“ vienu metu visose Baltijos šalyse vyks brigados lygmens štabų mokymai, Latvijoje ir Lietuvoje – ir lauko taktikos pratybos.
Lietuvoje pratybų „Kardo kirtis“ štabų mokymai vyks Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje.
Lauko taktikos pratybose, kurios Lietuvoje rengiamos Gaižiūnų poligone, kartu treniruosis apie 1100 karių iš Danijos divizijos aukštos parengties bataliono kovinė grupės, apie 900 karių iš Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų, apie 190 karių iš Lietuvoje dislokuotos JAV Sausumos pajėgų Europoje 173-osios oro desanto brigados kuopos ir iš JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos, taip pat apie 150 Lenkijos Sausumos pajėgų karių.

3 Atsakymai į “Lietuvos teritorijoje matysime sąjungininkų tankus”

  1. Komentatoriams parašė:

    Kaimiečius su šakėm, pakeitė kaimiečiai su klaviatūrom.

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Ar tankai tik tokie,senamadiski? Tai busim saugus!

  3. Irmantas parašė:

    Supuvusios 1-ojo pasaulinio karo geldos. Gėda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto