Liftai atspindi mažeikiškių kultūrą

Už liftus atsakingų tarnybų vadovai tvirtina, kad juos sugadina ne kas kitas, o patys gyventojai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių daugiabučiuose namuose veikia per keturiasdešimt liftų. Jais patenkinti ne visi gyventojai: kai kuriuose namuose jie dažnai genda, yra niokojami, tad žmonėms tenka patirti nemažai nepatogumų.
Už liftus atsakingų tarnybų vadovai tvirtina, kad juos sugadina ne kas kitas, o patys gyventojai.

Laužo vaikai ir girtuokliai

Daugiausiai dėl neveikiančio lifto skundžiasi Sodų gatvės 13 dvylikaaukščio namo gyventojai: jų teigimu, liftas dažnai genda, tad vyresnio amžiaus žmonėms kopti į paskutinius aukštus yra sunku. Kita vertus, liftas čia esą nuolat gadinamas: išlupinėjami ar apdeginami mygtukai, draskomos ar apspardomos durys, pasigėrėjimo nekelia ir aprašinėtos sienos.
Šio namo gyventoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pasakoja, kad vienuoliktame aukšte yra socialinis būstas, kuriame gyvena asocialūs asmenys.
„Čia nuolat lankosi įtartini asmenys, girtaujama, tad nuo tokių asmenų kenčia ir liftai. Juos gadina ir tų šeimų vaikai, o kai jiems bandai ką pasakyti, gali pasiųsti bet kur ar net užpakalį parodyti“, – piktinosi moteris. Jos teigimu, dėl to ne kartą kreiptasi į pareigūnus, bet šie esą nereaguoja.

Apskųstieji kerštauja

Sodų gatvės 13 namą administruojančios bendrovės „Tavo pastogė“ direktorės Elenos Stanulienės teigimu, situacija šiame name jai gerai žinoma, nors gyventojai į bendrovę ir nesikreipia.
„Jeigu to lifto nesaugo, jį nuolat laužo, tai jis ir neveiks. Ten gyvenantys vaikai taip pat yra kitokie: jei juos bandysi drausminti, viskas atsigręš prieš tave: bus apspjaudytos, aplaužytos tavo durys. Todėl žmonės ir bijo skųstis“, – samprotavo direktorė.
E. Stanulienės žodžiais, yra tokia kategorija žmonių, kuriems patinka viską draskyti, laužyti ir laukti, kol kažkas vėl viską sutvarkys.
„O už kokius pinigus? Anksčiau gal taip ir buvo, bet tie laikai seniai praėjo. Aišku, yra padorių žmonių, kuriuos tai piktina, bet jie nieko negali padaryti, tad ir tenka su tokiais gyventi po vienu stogu“, – dėl netvarkos apgailestavo pašnekovė.
„Tavo pastogei“ priklauso 11 namų su liftais, panaši padėtis, anot direktorės, yra ne visuose daugiabučiuose, bet tokių netrūksta.
„Jei mums kas skundžiasi dėl neveikiančio lifto, mes apie tai pranešame juos prižiūrinčiai tarnybai: mes liftų neremontuojame“, – sakė E. Stanulienė.

Tapo pagrindiniu objektu

Daugiabučių namų liftus Mažeikiuose prižiūri ir tvarko bendrovė „Atsvaros servisas“. Jos vadovo Juro Valinausko žodžiais, pagrindinės bėdos Sodų  gatvės 13 name – liftų laužymas ir mygtukų deginimas.
Kiekviename aukšte prie lifto durų yra kontaktai, ir jei duris stipriau palaužia, bando prasiverti,  automatiškai suveikia apsauga ir liftas sustoja. Būna, kad atidarytas duris išstumia, tada jas reikia įstatyti į vietą.
„Jeigu važinėtų normaliai, nelaužytų, tokių problemų gal ir nebūtų. Šis namas, kai buvo išjungtas  liftas Žemaitijos gatvės 18 name, yra pagrindinis mūsų objektas. Po to būtų Sodų gatvės 11 namas. Tai didžiausios mūsų rakštys“, – tvirtino „Atsvaros serviso“ direktorius.

Eikvojamas laikas ir pinigai

Liftų laužymo faktą J. Valinauskas apibūdina kaip mūsų žmonių kultūros trūkumą.
„Liftus laužo to namo arba ateinantys vaikai. Be to, lankosi pageriantis kontingentas. Tokie žmonės ir nerimsta: neatvažiavo liftas per kelias sekundes, tai paspardo, padaužo duris, ir prasideda problemos“, – kalbėjo pašnekovas.
Jo teigimu, jeigu gyventojai labiau saugotų liftus, daugiau naudos būtų ir jiems patiems, ir įmonei: dažnas važinėjimas į tą namą atima nemažai laiko, be to, švaistomos lėšos.
Mažeikių policijos komisariato pareigūnai neprisiminė, kad juos būtų kvietę šio namo gyventojai.
„Gal kada nors budintis ekipažas ir važiavo, bet aš apie tai neprisimenu“, – patikino komisariato organizacinio poskyrio viršininkas Antanas Garalis. Jo teigimu, jeigu name vyksta tokie dalykai, kad girtaujantys asmenys laužo, niokoja, gadina liftą, namo gyventojai turėtų raštu kreiptis į pareigūnus, nurodydami, kur tie asmenys lankosi, kokia žala daroma: tada būtų galima imtis konkrečių priemonių. Ta pati situacija ir su liftą gadinančiais vaikais: pareiškime reikėtų nurodyti, kas jų tėvai.
A. Garalis priminė, kad norėdami išvengti nemalonumų, gyventojai į pareigūnus gali kreiptis ir anonimiškai: situaciją vis tiek bus aiškinamasi.

4 Atsakymai į “Liftai atspindi mažeikiškių kultūrą”

 1. Kuo toliau tuo baisiau parašė:

  Ką jūs kalbate miela piliete, kas kad praneši tai policijai. Septyni kaimynai parašėme pareiškimą dėl išdaužto lango stiklo. Langas, beje, priklauso ne butus administruojančiai bendrovei, o gyventojams. Ir ką jūs manote, policija išiaiškino kas juos išdaužė, net atsiuntė laišką su kaltininkų adresais ir pavardėmis. Bet jų nei nuostolių atlyginti neįpareigojo, nei nubaudė. Ir ką tokiu atveju daryt – nuvažiuot nurodytais adresais ir patiems išsimušt nuostolius ar ką… Gryna betvarkė valstybėj, kur pažvelgsi.

 2. piliete parašė:

  siulyciau irengti profesionalias kameras. Be to jei zmones butu kiek atsakingesni ir pamate koki nedoreli, meginanti ka nors sulauzyti, pranestu policijai, gal maziau butu tokiu zmoniu su kulturos stoka.

 3. nu va parašė:

  liftu nesivažinėji, pati prisipažįsti, kad esi nekultūringa, darai išvadas iš detalių, tad iš tiesų kreipkis į autorių…

 4. Sima parašė:

  nors aš liftu nevažinėju, jų neniokoju, bet aš vis tiek esu nekultūringa? taip bent rodo pavadinimas. kreipsiuosi į autorių, kad išmokytų mane kultūros :))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto