Ligoniai ne visada nori sutaupyti?

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad peržiūrėjus kompensuojamųjų vaistų kainynus turėtų atpigti per 800 pavadinimų vaistų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo liepos pradžios įsigaliojo naujas kompensuojamųjų vaistų kainynas. Sveikatos apsaugos ministerija skelbė, kad visų veikliųjų medžiagų vaistai ir toliau liko šiame kainyne, bei akcentavo, kad žmonės jiems reikiamus kompensuojamuosius vaistus galės įsigyti trečdaliu pigiau.
Mažeikiškiai vaistininkai teigia, kad sumažėjusias vaistų kainas ligoniai jau pajuto, nors dalis jų tikėjosi, kad kainos bus dar mažesnės.

Sveikatos apsaugos ministerijos skaičiavimais, pacientai, rinkdamiesi pigesnius kompensuojamuosius vaistus, galėtų per metus sutaupyti apie 20 mln. eurų priemokų. Kita vertus, vaistininkai teigia, kad ligoniai itin retai perka vaistinėje siūlomus pigesnius kito gamintojo vaistus su ta pačia veikliąja medžiaga.
Tai „Santarvei“ patvirtino Mažeikiuose įsikūrusios vaistinės „Vaistų namai“ vadovė Gileta Dargienė.
„Matome, kad apie devyniasdešimt procentų ligonių nuo seno perka tuos pačius vaistus, nors ir yra pasiūlomi analogiški – tik kito gamintojo ir pigesni.
Neretai net sulaukiame priekaištų – anot jų, mes stengiamės įbrukti nekokybiškus vaistus. Iš tikrųjų taip nėra, nes ir kiti gamintojai gamina vaistus su ta pačia veikliąja medžiaga, tik galbūt šiek tiek skiriasi pavadinimas ir pakuotė“, – teigė G. Dargienė.
Pasak jos, žmonės nesusigundo ir mažesne kaina. „Pacientams yra labai svarbi gydytojų nuomonė, Ir jei gydytojas, pavyzdžiui, nurodė vaistą, pagamintą Amerikoje, tai jis tikrai nepirks vaisto su ta pačia veikliąja medžiaga, tačiau pagaminto Lenkijoje. Tegul šis vaistas ir bus pigesnis“, – pasakojo vaistininkė.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto