Ligoninėje – traumatologų rokiruotė

Sigitas Kaktys dabar – Telšių ligoninės traumatologas, o jo buvęs kolega Artūras Šarkevičius papildė Mažeikių ligoninės traumatologų būrį. Nuotr. Sigito STRAZDAUSKO ir iš redakcijos archyvo

Traumatologas Sigitas Kaktys paliko Mažeikių ligoninę ir įsidarbino Telšiuose. Viešojoje erdvėje sklando kalbos, kad gydytojas traukiasi dėl nesutarimų su ligoninės direktoriumi Albinu Lidžiumi. Kai kas įžvelgia ir gilesnes tokio sprendimo priežastis – mažeikiškis gydytojas yra realiausias kandidatas atsilaisvinusiai regioninės Telšių ligoninės traumatologijos skyriaus vedėjo kėdei užimti.
Šias pareigas ėjęs Artūras Šarkevičius nuo pirmadienio vadovauja Mažeikių ligoninės skyriui.

Nesutarimai buvo akivaizdūs

„Santarvės“ šaltinių teigimu, įtampa tarp ligoninės direktoriaus A. Lidžiaus ir gydytojo S. Kakčio ėmė ryškėti, kai pastarasis tapo Savivaldybės tarybos nariu.
Esą vadovui nepatiko, kad gydytojas  darbo metu vaikšto į su politiniu darbu susijusius posėdžius.
Direktorius planavęs įvesti tvarką, kad Tarybos narys apie politinius posėdžius iš anksto informuotų raštu, pateikęs tai paliudijantį dokumentą.
Be to, esą direktoriui neįtikusi ir S. Kakčio, kaip Gydytojų sąjungos Mažeikių filialo pirmininko, veikla.
Pavyzdžiui, Savivaldybės Taryba sausio mėnesį patvirtino viešųjų gydymo įstaigų, tarp jų ir Mažeikių ligoninės, vadovų kintamosios dalies atlygį, skirdama maksimalų dydį – 40 proc.  pastoviosios atlyginimo dalies.
Gydytojų sąjungos Mažeikių filialo taryba taip pat svarstė šį klausimą. Nuomonė buvo pakankamai vieninga – vadovų darbo užmokestis ir taip yra nepagrįstai aukštas, „nepadorus“, keletą kartų didesnis nei gydytojų, slaugytojų, kitų darbuotojų atlyginimas. Todėl kintamoji dalis turėtų būti arba nulinio lygio, arba skiriama ne didesnė kaip 10 proc. nuo pastoviosios atlyginimo dalies.
„Dauguma medikų, dirbdami už etatą, nesugeba išlaikyti savo šeimų, namų ūkių ir dirba iki dviejų etatų krūviu. Tai iškraipo atlyginimų sistemą ir tarsi rodo, kad medikai pakankamai neblogai uždirba“, – „Santarvei“ tada sakė S. Kaktys.

Konfliktus neigė

Mažeikių ligoninės direktorius A. Lidžius neigė nesutarimus su S. Kakčiu. Esą ir jam, kaip ir kai kuriems kolegoms, tebėra mįslė, dėl ko S. Kaktys pasitraukė iš Mažeikių ligoninės. Galbūt turįs kokių planų Telšiuose?
„Nebuvo jokių konfliktų. Jis dirbo savo darbą, ir tiek. Kaktys yra laisvas savo pasirinkimuose. Jo asmeninis pasirinkimas, kur dirbti“, – trumpai pakomentavo direktorius.
A. Lidžius nesiėmė vertinti S. Kakčio, kaip gydytojo, kompetencijos. Skundų nebuvo, klaidų nekonstatuota.
„Apie konfliktus kalbėti neverta. Daug ką vertinau ir vertinu kitaip“, – konfliktų tema nebuvo linkęs kalbėti ir pats gydytojas.
Tačiau vėliau jis prasitars, kad kaip Gydytojų sąjungos pirmininkas, neradęs problemų sprendimų vietoje.
„Tebedirbu profesinį darbą. Dabar esu laisvesnis reikšti savo požiūrius“, – teigė sąjungos Mažeikių filialo pirmininkas.

Gydytojas panoro pokyčių

S. Kaktys Mažeikių ligoninėje traumatologu pradėjo dirbti 1981aisiais. Dvylika metų jis ėjo ligoninės vadovo pavaduotojo pareigas. Po Nepriklausomybės atkūrimo septynerius metus mažeikiškis atidavė profesionaliai politikai: dirbo Savivaldybės meru, buvo išrinktas Seimo nariu, net teko ragauti Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministro duonos. Pastarieji dešimt metų vėl buvo skirti medicinai.
„Manau, kad gyvenime daug ką išbandžiau. Bet konkretus mediko darbas liks prasmingiausias“, – patirtimi pasidalijo gydytojas.
S. Kaktys prisipažino, kad jo sprendimą palikti Mažeikių ligoninę pagreitino Vladimiro Magrino pasitraukimas iš ortopedijostraumatologijos skyriaus vedėjo pareigų.
„Pajutau, kad ir man reikia apsispręsti, ką toliau daryti. Pasitikiu savo žiniomis ir gebėjimais. Tiesiog pasirinkau vietą, kur galiu save geriau realizuoti“, – atviravo pašnekovas.
Traumatologas pridūrė, kad jo pasirinkimo nereikėtų vertinti kaip pabėgimo.
„Niekur nebėgau ir nebėgu. Neturiu dėl ko garsiai trankyti durų ar bėgti tarsi galvą pametęs“, – teigė pašnekovas.

Įžvelgė teigiamų dalykų

S. Kaktys patikino specialiai darbo neieškojęs. Esą darbas pats gydytoją susiradęs.
Mažeikiškis su naująja savo vadove Telšių ligoninės direktore Alma Vitkiene yra bendrapartiečiai – priklauso Tėvynės sąjungosLietuvos krikščionių demokratų partijai. Teigiama, kad ji ir įkalbėjusi mažeikiškį tapti Telšių ligoninės traumatologu.
S. Kaktys traumatologu Telšiuose pradėjo dirbti nuo vasario mėnesio. Anot gydytojo, Mažeikių ir Telšių ligoninės savo darbo apimtimi panašios, tačiau gydytojų kvalifikacijos, darbo sąlygų klausimai sprendžiami gerokai kitaip.
„Telšių ligoninė labiau pritaikyta pacientams. Mažeikiuose kiek berekonstruosi, vis tiek daug ko jau nepakeisi. Yra padaryta strateginių klaidų. Viena iš jų – nereikėjo kišti pinigų į nesibaigiančius remontus ir rekonstrukcijas. Reikėjo laiku statyti naują, šiuolaikišką ligoninę. Svarbi ir dar viena tiesa – ne išvaizdžios sienos gydo. Reikia kvalifikuoto, atsidavusio savo profesijai medicinos personalo. Dėl įvairių priežasčių jis nyksta. Rajono ir ligoninės vadovams tai niekada ir nebuvo svarbu“, – mestelėjo akmenukų į mažeikiškių daržą pašnekovas.

Apie planus – lakoniškai

Mažeikiškiai S. Kaktį išrinko į savivaldą. Ar dėl atstumo nenukentės atstovavimas gyventojams ar,  atvirkščiai, – darbas ligoninėje?
„Manau, kad suderinsiu geriau, nei tai buvo Mažeikiuose. Man sąlygos dalyvauti Savivaldybės posėdžiuose yra sudarytos“, – nuogąstaujantiems rinkėjams paaiškino politikas.
Kaip ir kiekvieną gydytoją, yra ir S. Kaktį giriančių, ir kritikuojančių pacientų. Gydytojo teigimu, Telšiai netoli nuo Mažeikių. Jis patikino bet kada padėsiantis juo pasitikintiems pacientams. Be to, kartą per savaitę mažeikiškius jis priima privačioje įstaigoje.
S. Kaktys, prašant kolegoms, yra pasilikęs keletą budėjimų savaitgaliais Mažeikių ligoninėje.
„Gal tai ir laikinas reikalas. Tiesiog numačiau tokį būdą laipsniškai pereiti į kitą įstaigą. Mano išėjimas praretino ir taip nykstančias gydytojų gretas“, – pastebėjo pašnekovas.
Mažeikiškiai jau spėjo į Telšius „iškeldinti“ visą  S. Kakčio šeimą. Gydytojo teigimu, šiandien tokie sprendimai dar ankstyvi. Kelionės dar nenusibodo. Be to, tokių keliautojų iš Mažeikių į Telšius ir priešinga kryptimi yra nemažai.
„Dar nieko konkretaus nežinau. Jei pasiūlys, galvosiu. Ir dabar jau turiu daug darbo. Jaučiu, kad pacientams esu reikalingas. Todėl nebūtinai ir koks nors viršininkas turiu būti“, – pasiteiravus, ar dalyvaus konkurse traumatologijos skyriaus vedėjo pareigoms užimti, atsakė S. Kaktys.

Išsakė daug šiltų žodžių

Mažeikių ligoninės ortopedijostraumatologijos skyriui nuo pirmadienio vadovauja iš Telšių atvykęs A. Šarkevičius. Konkursą skyriaus vedėjo pareigoms užimti jis laimėjo be kliūčių – antrasis pretendentas savo kandidatūrą atsiėmė.
„Naują daktarą surasti, kaip milijoną gauti. Didžiausia problema – daktarų trūkumas“, – ligoninės direktorius A. Lidžius pasidžiaugė, kad gydytojas kuriasi Mažeikiuose.
Įstaigos vadovas teigė anksčiau Telšiuose dirbusio gydytojo nepažinojęs, tačiau apie jį jau po konkurso išgirdęs daug teigiamo.
Telšių ligoninės direktorę pavaduojanti Jovita Seiliuvienė, su „Santarve“ kalbėdamasi apie A. Šarkevičių, taip pat negailėjo gerų žodžių.
„Labai nuostabus žmogus. Labai geras specialistas. Gaila, kad palieka mūsų kolektyvą“, – apgailestavo pašnekovė.
J. Seiliuvienė patikino, kad kol kas tik geri atsiliepimai iš pacientų, kolegų ją pasiekia ir apie S. Kaktį.
Administracijos negąsdina tai, kad traumatologas yra aktyvus politikas. Anot direktoriaus pavaduotojos, ligoninėje yra ir daugiau medikų, dalyvaujančių politikoje.
„Viskas suderinama. Jeigu tenka išvykti į posėdžius ar panašiai, reikia direktorei parašyti prašymą. Pas mus tokia tvarka“, – paaiškino pavaduotoja.

Drastiškų permainų nežada

Iš Alytaus kilęs A. Šarkevičius 1987 m. baigė Kauno medicinos universitetą, daug metų dirbo Šilalėje. Į Telšius atvyko 1999-aisiais, dešimt pastarųjų metų jis vadovavo traumatologijos skyriui. Į Mažeikius medikas atvyko „pasikeitus asmeninio gyvenimo aplinkybėms“.
Naujasis Mažeikių ligoninės skyriaus vedėjas tiki, kad čia jam pritapti nebus sunku. Su visais skyriaus gydytojais yra pažįstamas iš anksčiau.
„Tekdavo susitikti konferencijose, suvažiavimuose. Kaip kaimynai pasikalbėdavome, bendraudavome“, – „Santarvei“ teigė pašnekovas.
Naujasis skyriaus vedėjas savo darbą Mažeikių ligoninėje pradėjo nuo pažinties su įstaigos dokumentais apie vidaus tvarką ir kt.
„Sveikatos apsaugos sistemoje bendri standartai, kokybės principai tie patys, tik niuansai gali skirtis. Gal čia tobulesnė tvarka, kalbant apie konsultacijas, pacientų guldymą – gydytojas, kuris pradeda gydyti, tai dažniausiai ir baigia. O dėl įrangos, operacinės… Viską turite, kas yra ir Telšiuose“, –  lygino darbo sąlygas vedėjas.
A. Šarkevičius drastiškų pokyčių imtis nežada. Gal kokios permainos gims su laiku.
„Naujoves daugiau taikyti galima operacinėje veikloje, bet ne administracinėje. Tvarka yra nusistovėjusi, įprasta visiems, tenka taikytis žmogui, kuris ateina“, – samprotavo pašnekovas.

11 Atsakymų į “Ligoninėje – traumatologų rokiruotė”

 1. JONAS parašė:

  Naujasis traumatologinis vedejukas A. Šarkevičius labai greit pajuto laisvę ir burdaką Mažeikių ligoninėje. Netikite, tai paklausykite mano patyrimų. 2013-07-25 d. nuvykau 7 val. ryto pas šeimos gydytoją. Kadangi jau kelias dienas plėšią visą koją ir negaliu priremti, gydytoja skubiai išsiuntė konsultacijai ir paskirti gydymą pas traumatologą. Budejo tą dieną skyriaus vedėjas A. Šarkevičius. Pralaukęs dvi su puse valandos eilėje patekau pas gydytoją A. Šarkevičių. Apsidžiaugiau, galvoju dabar baiksis nežmoniškas dešinės kojos skausmas nuo šiknos iki pat pedų pirštų galo, duos kokių vaistų, praeis (sergu diabetu 15 metų, todėl žinau, kad tokie skausmai labai pavojingi, galima bet kada netekti kojų).
  Apstulbau. A. Šarkevičius vietoj to, kad apžiūrėtų ar pakonsultuotų mane, kaip gydytis toliau, aprėkė mane, kad drystu eiti pas jį su extra siuntimu, be to seselei kažką nubumbėjo dėl nurodytos extra siuntimo konsultuotis gydytojo, net nesupratau kas jam ten nepatiko ir liepė eiti lauk. Paklausus ar čia labai sunki liga, atsakė, kad jis negydis. Pasakė, kad yra mokami gydytojai ir ten kreiptis. Pasakiau, kad privačiai dirbantis traumatologas yra atostogose, kad jau domejausi. Atsakė, kad yra ir ligoninėje dar du. Jei pinigų neturiu, tai yra bendra eilė dviem savaitėm. Užsirašiau beveik po 4 savaičių, pasirodo vedėjas A. Šarkevičius ir to nežino…
  Pagalvojau, gyd. S Kaktys gyvenime taip nepasielgtų, gal jis žinių truputi ir mažiau turi už šį ekstrseansą A. Šarkevičių (Na kaip kitaip jį pavadinsi, jei jis neapžiūrėjęs ligonio tik pagal šeimos extra siuntimą nusprendžia ar reikia ligoniui konsultacijos ir gydymo skyrimo ar ne), bet ligonio niekd neįžeidė ir visad gydydavo pritaikydamas visas žinias kurias tik turėjo.
  Aš asmeniškai tikrai nesidžiaugiu, kad pas mus atvyko toks gydytojas, aš sakau jam tiesiai i akis, man gėda del Jūsų elgesio. Tai nėra verta ne tik vedėjo , bet ir gydytojo vardo. Aš guliu ant lovos ir gulėsiu tą menesį ir Lietuvai skelbsiu koks gydytojas atėjo į Mažeikius. Laiko aš turiu dabar ir skausmas neleidžia tylėti…
  Dar pikčiau darosi, kad tose eilėse pasigavau kosulį, kosėju du-tris kartus per minutę, o kiekvienas kostelėjimas smarkiai atsiduoda dūriu į šikną, ties sąnariu. Skausmas begalinis…
  Ligonis Jonas

 2. Buuuuu parašė:

  Daug teisybes, mazeikiu ligoninej bordakas. Valdininku algos kosmines,sesuciu(slaugytoju- subinsluosciu) myzerines. Nes leido savivaldybem algas reguliuoti. Mazeikietes vaziuoja dirbti i Klaipeda ir tai apsimoka. Spirt tokia valdzia nx.

 3. Petras parašė:

  Man labai keista, kas paskyrė ir kodėl iki šiol neišvijo to švelniai tariant nemandaugaus, brutualaus , akiplėšiško ir nieko nieko nesugebančio o tik tuščiai visą dieną liežuviu malančio DIREKTORIAUS ?Kolektyvas kaip suprantu yra nepajėgus atsikratyti šito nevalos.Kam jisai toksai labai yra reikalingas ir nepakeičiamas??? Kad ne pavaldiniams, kad ne ligoniams-tas ir asilui aišku.O Kakčio negalima gerbti už MN dovanojimo akto jankiams pasirašym, tačiau neina paneigti, kad tai inteligentiškas ir savo profesiją išmanantis žmogus.

 4. O parašė:

  LABAI GERAI KAD IR IŠVYKO ,KYŠININKAS

 5. Teisuolė parašė:

  Gaila, kad dėmesingas, pareigingas, mandagus,savo darbą gerai išmanantis gydytojas palieka Mažeikių ligoninę…Labai gaila.

 6. Mžeikietė parašė:

  Kiek žmonių tiek ir nuomonių. Mano atsiliepimai apie Kaktį kaip gydytoją kuo šilčiausi. kVALIFIKUOTAS, BENDRAUJANTIS SAVO SRYTIES SPECIALISTAS. Gaila, kad išvyksta į Telšius, kita vertus netoli, prireikus konsultacijos tikrai vyksime pas jus.

 7. sužalota Kakčio parašė:

  O Mėsininkas Kaktys pereina į seniai jau mėsine vadinamą ligoninę :D Seniai reikėjo :) Mano patarimas visiems neturintiems kyšiui pinigų – be kyšio pas Kaktį neikit. Man dar nuo mokyklos laikų koja liko kakčio sužalota. Ir vien dėl to, kad kyšio negavęs ponulis Kaktys bet kaip, atmestinai kaulus suaugino ir net nesiteikė nieko taisyti. Apie skausmus ir vagus net nepasakosiu.
  SAUGOKITĖS KAKČIO. jei trumpai :)

 8. Sediškė parašė:

  Galima keisti darbo vietas, bet kam sakyti, kad Telšiuose geriau ir vadinti gydytis į Telšius. Aš labai dėkinga Mažeikių traumatologams už pagalbą gydant. Mažeikių traumatologijos skyrių laikau vieną iš geriausių regione. Ačiū jums.

 9. mmmm parašė:

  Pagaliau Kaktys suprato, kad jo sėkmės raktas yra pakeisti savo pavardę arba gyvenamą vietą. Darbovietę jau pakeitė pakeis ir ……

 10. Regina parašė:

  gydytojui labai dėkinga už mano motinai sėkmingai atliktą operaciją. J

 11. mmm parašė:

  Sigitai,esi saunus gydytojas,o Lidzius konfliktiskas zmogus…..Sekmes Tau. O Lidzius lai maziau savaitgliais su valdiska masina vazinejasi……Kokius pinigus isplove kai ligonine tvarke…..gedos turetu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto