Ligoninės psichiatrijos skyriuje – nauja paslauga

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių ligoninės Psichiatrijos skyriaus pacientams, sergantiems lėtinėmis ir sunkiomis psichikos ligomis, atsirado daugiau galimybių greičiau integruotis į visuomenę.
Kiek ilgiau nei mėnesį čia teikiama stacionarinės psichosocialinės reabilitacijos paslauga.

Įsigaliojo prieš du metus

Pagrindinis psichosocialinės reabilitacijos tikslas – asmenims, sergantiems psichikos ligomis, padėti  vystyti emocinius ir pažintinius įgūdžius.
Sveikatos apsaugos ministerijos parengta ir patvirtinta psichosocialinės reabilitacijos paslaugų psichikos sutrikimų turintiems asmenims teikimo tvarka įsigaliojo dar 2014 metais.
Dokumente nustatyti pagrindiniai šios paslaugos teikimo principai, jų organizavimo tvarka, numatyti asmenys, turintys teisę gauti šią paslaugą, įvardyti reikalavimai specialistų komandoms ir gydymo įstaigoms.
Parengta ir tokių paslaugų apmokėjimo tvarka, numatytas finansavimas.
Už stacionarinę psichososialinę reabilitaciją apmokama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų ir tam visoms paslaugą teikiančioms gydymo įstaigoms per metus skiriama 1 mln. eurų.
Mažeikiuose paslauga pradėta teikti nuo praėjusio gruodžio. Tam rengiantis skyriuje šiek tiek pertvarkytos patalpos, papildyti specialistų etatai.
„Pas mus į skyrių patenka pacientai, sergantys įvairiomis sunkiomis psichikos ligomis, turintys disfunkcijų – nesugebantys bendrauti, tvarkyti savo buities, higienos, finansinių reikalų. Žodžiu, būdavo taip, kad, ligą apgydžius, pacientai būdavo išleidžiami namo ir neretai atsidurdavo tarsi tarpuribyje: ligoninėje viskuo pasirūpinta, o toliau grįžtama į aplinką, kuri „padėjo“ jiems tapti ligoniais“, – paaiškino Darius Ereminas.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

2 Atsakymai į “Ligoninės psichiatrijos skyriuje – nauja paslauga”

  1. brr parašė:

    ana socialine,o ne daktarka,

  2. S parašė:

    Oho grazi moteris, o batai.kaip psichoogai turetu tai suprast jog tokie dalykai beveik viska pasako apie zmogu,o dar gydytojus2y

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto