Ligonių kasa nupirko vakcinų nuo tymų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos nupirko vakcinų nuo tymų. Pirmosios vakcinos dozės Lietuvą turėtų pasiekti jau vasarą.
Vakcinų nuo tymų šįkart nupirkta net 120 tūkst. dozių. Skaičiuojama, jog šio kiekio turėtų pakakti maždaug dvejiems metams.
Ligonių kasos Sveikatos priežiūros įstaigų aprūpinimo skyriaus vedėja Lina Reinartienė primena, kad šiuo metu Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis nuo tymų skiepijami vaikai bei kontaktą su sergančiuoju turėję žmonės – jiems už vakciną papildomai mokėti nereikia.
Nuo tymų PSDF biudžeto lėšomis vaikai skiepijami du kartus: 15–16 mėn. ir 6–7 m. amžiaus. Tėvams su vaiku reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją toje gydymo įstaigoje, kur vaikas yra registruotas. Kadangi vakcina trivalentė – skiepijant nuo tymų, vienu kartu paskiepijama ir nuo epideminio parotito, ir raudonukės (MMR).
Tuomet suaugusiems žmonėms po kontakto su sergančiuoju tymais rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Suaugusieji skiepijami ta pačia MMR vakcina.
Šįkart įsigyti vakcinai nuo tymų, epideminio parotito ir raudonukės prireikė beveik 800 tūkst. eurų PSDF biudžeto lėšų.
Pirmosios vakcinos dozės Lietuvą turėtų pasiekti jau netrukus – birželio mėnesį.

Parengta pagal Ligonių kasos pranešimą spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto