Lipdukai po apžiūros – nebeklijuojami

Nuo trečiadienio nebebus klijuojami lipdukai, žymintys apie valstybinės techninės apžiūros galiojimą. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nuo trečiadienio prie transporto priemonių valstybinių numerių nebebus klijuojami lipdukai, žymintys apie valstybinės techninės apžiūros galiojimą. Pareigūnai teigė, kad visus duomenis apie transporto priemonę patikrins elektroninėje erdvėje.

Neklijuos lipdukų

Lietuvos techninės apžiūros asociacija „Transeksta“ informuoja, kad nuo šių metų birželio pirmosios lipdukais nebus žymimi transporto priemonių, sėkmingai praėjusių techninę apžiūrą, valstybinių numerių ženklai.
Susisiekimo ministro įsakymu keičiama tvarka dėl motorinių transporto priemonių ir jų priekabų privalomosios techninės apžiūros atlikimo. Iki šiol lipdukais nebuvo būtinybės ženklinti tik naujas ar pirmąkart Lietuvoje registruojamas transporto priemones, kurių techninė apžiūra buvo atliekama iki jų registracijos.
Transporto priemonės privalomąją techninę apžiūrą ir toliau patvirtins įrašas Centralizuotoje techninės apžiūros duomenų bazėje ir techninės apžiūros rezultatų kortelė (ataskaita), išduodama techninės apžiūros metu nenustačius didelių ar draudžiančių eksploatuoti transporto priemonę trūkumų.

Lipduko panaikinimas problemų nesukels

Šiuo pakeitimu tikimasi, kad transporto priemonių valdytojams bus sumažinta administracinė našta. Kaip informavo valstybinę techninę priežiūrą atliekantys specialistai, buvo ne vienas atvejis, kai vairuotojai kreipdavosi į juos dėl nukritusių ar labai nusitrynusių lipdukų. Tai transporto priemonių savininkams kainuodavo 2,9 euro, nes kartu su lipdukais tekdavo išduoti ir naują techninių apžiūros rezultatų kortelę.
„Patrulių naudojamame tarnybiniame policijos automobilyje šiuo metu yra kompiuteris, kuriuo galima apie transporto priemonę ir vairuotoją duomenų bazėje patikrinti praktiškai viską. Pradedant nuo duomenų apie automobilio registraciją, draudimą, valstybinę techninę apžiūrą, apie vairuotojo padarytus administracinius pažeidimus ir panašiai, todėl lipduko panaikinimas jokių problemų nesukels“, – sakė rajono viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio vyresnysis specialistas Justas Priedininkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto