Literatūrinės šventės metu pristatytos naujos knygos 

Šventė subūrė rašančius kraštiečius, knygų gerbėjus. Nuotr. iš AUROS asmeninio archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko literatūrinė šventė. Į ją susirinko nemažas būrys rašančių kraštiečių, knygų gerbėjų. Sulaukėme bendraminčių: Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ vadovės Adelės Daukantaitės ir poeto, dainų autoriaus ir atlikėjo Kęstučio Krenciaus iš Naujosios Akmenės. Po karantino pertraukos Mažeikių krašto literatų ir menų mėgėjų sambūris AURA sužydėjo nauja knygų puokšte.

Ne visi literatai gali atvykti į savo pirmosios knygos sutiktuves, nes jų nebėra. Bendromis jėgomis išleidome anapilin išėjusio Algimanto Kedžio knygą „Prabudimas“. Joje sudėti eilėraščiai, rankraščiai ir šio kūrėjo draugų žodžiai.
Net trys knygos išleistos mažiesiems skaitytojams: Janinos Butnorienės „Atgal į vaikystę“, Reginos Maigaitės-Niunevienės „Coliukės sapnas“, Justinos Jonušaitės „Auksaakė ir kiti maži skrajūnai“. Jose – spalvingi eilėraštukai, įvairios istorijos apie pasakų personažus ir sparnuotosios vaikystės šalį. Prabilta net žemaitiškai, knygelėse iš papročių kraitelės liejasi žaidimai, įvairūs rateliai, lopšinės, dainelės bei pasakėčios. Norisi tikėti, kad šios knygos mažiesiems pašvies platesnio akiračio spinduliu…
Bibliotekos lentynas papildys naujausias almanachas „Svirpliams nemiegant“, išleistas 2022 birželio pradžioje, kuriame sudėta šešiolikos sambūrio narių kūryba. Kitos naujos knygos: Vidos Karevos „Lėlės gyvenimas“, Justinos Jonušaitės „Šakoti ragai“ ir Reginos Maigaitės-Niunevienės „Spalvingų metų vėriny“.
Verta susipažinti su kraštiečių literatų ir menų mėgėjų naujomis knygomis, nuoširdžiu kūrybiniu išskirtinumu. Per mūsų trylika gyvavimo metų išleidome penkiolika įvairių leidinių. Juose sudėti mūsų kraštiečių nuoširdūs kūrybiniai atsivėrimai. Esame literatai, metraštininkai ir rašome savo krašto istorijas…

Janina BUTNORIENĖ
Mažeikių krašto literatų ir menų mėgėjų sambūrio AURA pirmininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto