LKL sprendimas užgavo mažeikiškių ambicijas

Spaudos konferencijoje mintimis dalijosi: (iš kairės) komandos kapitonas Osvaldas Mačernis, treneris Aloyzas Rudys, rajono Savivaldybės vicemerė Sigutė Bernotienė, rajono Savivaldybės ryšių su visuomene skyriaus vedėja Virginija Steponavičienė, AB „Orlen Lietuva“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Viktoras Vasilavičius bei komandos direktorius Giedrius Petrulevičius. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

„Ventos“ pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko spaudos konferencija, per kurią pristatytas krepšinio komandos „Mažeikiai“ požiūris į LKL valdybos nutarimą atmesti prašymą dalyvauti šios lygos rengiamame čempionate. Vienas iš Lietuvos krepšinio federacijos vadovų ragina mažeikiškius nepasiduoti emocijoms ir iki galo atlikti tai, kas privalu.


Nėjo į kompromisus 

Birželio keturioliktąją vykęs Lietuvos krepšinio lygos visuotinis narių susirinkimas nusprendė atmesti krepšinio klubo „Mažeikiai“ prašymą kitą sezoną rungtyniauti šios lygos varžybose, nors tokią teisę komanda iškovojo sportiniu principu. 
Susidariusi situacija buvo pristatyta penktadienį vykusioje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo krepšinio klubo „Mažeikiai“ vadovai, treneris, žaidėjai, Mažeikių rajono savivaldybės vicemerė Sigutė Bernotienė, miesto bendruomenė ir sirgaliai.
„Susirinkime dalyvavome kartu su rajono Savivaldybės meru Antanu Teniu ir generalinio rėmėjo atstovu – AB „Orlen Lietuva“ generalinio direktoriaus pavaduotoju gamybai Viktoru Vasilavičiumi, bandėme eiti į kompromisus – sutinkame žaisti iš pradžių išvykose, namų rungtynes iki salės rekonstrukcijos pabaigos, kurią buvome numatę lapkričio penkioliktąją, žaisti Šiauliuose ar Klaipėdoje, apie tai kalbėta su arenų atstovais. Tačiau lygos atstovai atsakė – netikime, kad salė gali būti renovuota laiku. Pacituosiu: „Dešimčiai narių nepritarus, komanda nepriimama į LKL, pasistatykite, nugalėkite, ateisit, pagalvosim, priimsim“. Daugiau jokių argumentų ar kompromisų nebuvo pateikta, nors iki tol daugeliui ekipų būdavo taikomos išlygos“, – apie lygos sprendimą kalbėjo klubo direktorius Giedrius Petrulevičius.
„Susidarė toks įspūdis, kad iš anksto viskas jau buvo surežisuota ir nuspręsta, nedavė pasisakyti nei merui, nei man. Toks sprendimas nuliūdino mus ir neigiamai atsiliepia sportiniam principui“, – tvirtino V. Vasilavičius.


Lėmė povandeninės srovės 

Kaip pažymėjo rajono Savivaldybės vicemerė Sigutė Bernotienė, rajono valdžia dėjo visas pastangas, kad salės renovacija būtų atlikta. 
„Padarėme investicinius ir kitus projektus, suplanavome du darbų etapus – per pirmąjį skubos tvarka sutvarkyti grindis, apšvietimą, ventiliaciją, per antrąjį – persirengimo kambarius. Sutarta su Sporto mokykla, kad iki to laiko būtų leidžiama naudotis baseino persirengimo patalpomis, važiavome dėl finansavimo į Vilnių tartis su aukščiausio lygio pareigūnais.
Savo pažadų neatsisakome, tačiau dabar jau galime nebeforsuoti situacijos, viską galima atlikti kokybiškiau ir padaryti visus darbus iš karto“, – sakė vicemerė.
Anot trenerio Aloyzo Rudžio, jis jau trečią kartą su Mažeikių klubu patenka į panašią situaciją.
„LKL pasielgė nediplomatiškai, neįsiklausė į mūsų norus, į visus susitarimus, matyti, kad vyksta „povandeniniai žaidimai“ – Alytus bet kokiais būdais stengiasi patekti į LKL.
Atrodo, kad tvirta, solidų rėmėją turinti Mažeikių komanda kažkam kelia lietuvišką pavydą, gal net ir bijoma konkurencijos. Prieš susirinkimą kalbėjausi su trijų keturių klubų atstovais, visi sako: turite, Mažeikiai, būti LKL, o po slapto balsavimo paaiškėja, kad visi balsavo prieš. Kas belieka galvoti?“ – svarstė treneris.
LKL sprendimas nuvylė ir pačius sportininkus. „Nebėra tokios nuotaikos, kaip kad kai laimėjome čempionatą ir kiekvienas galvojome, kad įnešėme dalelę į tai, kad pakiltume į aukštesnį lygį. Toks sprendimas atima viltį, kad į aukštesnę lygą galima patekti sportiniu principu. Išeina taip: jūs žaiskite, laimėkite, o mes vis tiek padarysime taip, kaip mums patogiau. Bet… stiprūs vyrai gali pakeisti savo sprendimus, o reikia tikėtis, kad LKL nariai yra stiprūs“, – spaudos konferencijoje kalbėjo komandos kapitonas Osvaldas Mačernis.


Planuoja vėl suburti nugalėtojus 

Nacionalinė krepšinio lyga savo rašte teigia, kad LKL Valdybos sprendimu į LKL nepriėmus Mažeikių komandos ir neleidžiant žaisti Palangos klubui, NKL neprivalo automatiškai priimti šių komandų. Trakų komandai, kuri laimėjo RKL ir iškovojo teisę žaisti NKL ir ne iki galo atitinkant reikalavimus dėl salės, NKL Vykdomasis komitetas suteikė vienerių metų pereinamąjį laikotarpį su sąlyga, kad visi salės trūkumai per nurodytą laikotarpį bus pašalinti.
„Šis NKL raštas parodė: esame pakibę ore – nepriima nė viena lyga, pajėgi komanda lieka visiškai krepšinio užribyje. NKL rodo pavyzdį – Trakams suteikiamas metų laikotarpis, o štai mūsų LKL net nesiklausė“, –situaciją pakomentavo G. Petrulevičius.
Anot jo, komandoje pasilieka treneris, tikimasi, kad pasiliks kapitonas, ir ji vėl bus buriama. Gal šie nesklandumai suvienys bendruomenę ir rėmėjus, pavyks surinkti didesnį biudžetą ir vėl nugalėti, o po to belstis į tas pačias duris.
„Kai kurie žaidėjai paliks komandą, o likusiems motyvacija – dar didesnė, rinksime kitą komandą, kuri vėl bus „auksinė“. Tokie sprendimai užgavo ambicijas, be to, dabar jau turime patirties ir žinome kaip formuoti nugalėtojus“, – ambicingai nusiteikęs komandos direktorius.
„Ką padarysi, sprendimas priimtas. Mes, kaip generaliniai rėmėjai, likome ir liksime, remsime ekipą, tad reikia tik vėl iškovoti pirmąją vietą, renovuoti salę ir nebeliks jokių „kabliukų“, – samprotavo V. Vasilavičius.


Ragina įvykdyti reikalavimus 

Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas pažymėjo, jog Mažeikiai demonstruoja ilgalaikę, nuosekliai augančią krepšinio programą, tačiau nereikia pasiduoti emocijoms. 
„Sutartyse numatyta, jog kiekvienas ateinantis klubas privalo atitikti reikalavimus, čia ir yra kliuvinys mažeikiškiams žaisti LKL. Ilgą laiką LKL kentėjo dėl daromų išimčių ir krito pasitikėjimas lyga. LKL nusprendė vieną kartą imti laikytis visų nutarimų ir šis laikmetis Mažeikiams nedėkingas. Tačiau manau, kad tik laiko klausimas, kada jūsų ekipa pateks į LKL“, – sakė generalinis sekretorius.
Apie tai, kad „Mažeikių“ gali nebepriimti atgal į NKL, anot M. Balčiūno, nėra net ko diskutuoti.
„Tai sprendžiamas reikalas, krepšinio federacija tikrai neliks nuošalyje ir neleis, kad tokia komanda kaip „Mažeikiai“ liktų visiškai krepšinio nuošalyje, ji tikrai žais NKL. Tai taps postūmiu susitvarkyti areną. Džiaugiamės jumis, vertiname jus. Tapote laikmečio auka, tad privalote padaryti tai, kas privalu, ir tikiu, kad LKL būtinai rungtyniausite“, – sakė M. Balčiūnas.

8 Atsakymai į “LKL sprendimas užgavo mažeikiškių ambicijas”

 1. nu parašė:

  tada kam isvis zaist jei normalios sales nera,paims pirma vieta ir vel nusivilimas, ir isvis tikrai geda kad Mazeikiai neturi kur zaist

 2. Komentatorius parašė:

  Šiek tiek apmaudu, tačiau puikus pavyzdys to, kad reikia visų pirma turėti kažką, kad galėtum belstis į duris. Salė tikrai reikalavo remonto. Nors Mažeikiams neturėti sporto salės ne mokykloje – gėda.

 3. Kurmis parašė:

  Būtu gerai kad visdelto tą Balčiunuką pasodintų. O Nafta neduotų ne lito prasimuilinusiai lygai.

 4. sinjoras parašė:

  Apmaudu, paleista iš rankų galimybė žaisti LKL. Sutikim, kokią turim salę toks mūsų politikų ir verslininkų požiūris į jaunimo užimtumą į sportą. Turtų iš čia nesusikrausi, atkato negausi. Užtad barų ir prekybos centrų turim per akis. Neverkšlenkit ponai ir ponios, anksčiau apie tai reikėjo galvoti. Gėda mūsų politikams ir verslininkams. Dabar ne pažadų metas, rinkimai dar toli. Ačiū krepšininkams už gerą praeitą sezoną.

 5. man visiškai parašė:

  niekas neskauda. Štai tegu paviešina kokie yra žaidėjų honorarai, kiek žaidėjų bus nupirktą ir kiek pinigų tam bus skirta. Štai įrengas salę, kas mokės savivaldybė, bet ji prasiskolinus… Žaidžiam, bet paiškėja,kad pagrindinė rėmėja tampa mūsų Savivaldybė, istorijos žinomos. Lai pirma orlenas pasirašo sutartį, kad kiekvienais metais skirs na po kokį 15 milijonų ir ta sutartis galioja 10 metų. va tada ir LKL bosai čia atvažiuos ir patys šnekėsis. Orlenas turbūt žada kedams duoti ir po pastatys pozą, „Mes davėm“. Juokinga ir tiek. nematyti sumų, remsim, remsim, remsim… Kąkonkrečiai normaliai įmonė Mažeikiuose yra parėmusi, apart užterštą orą. Štai savo išmetamosiomis nuodingomis medžiagomis jie mus remia ir mes laimingi (ne visi). Juokingiausiai atrodo tai ponia Sigutė. viską darėm viską darėm, bet kaip aiškėja tai kad nieko. O politinei vištelei Sigutei norisi pasakyti, kad kažką daryti ir PADARYTI yra visiškai du skirtingi dalykai. Ir ką tu moteriške gali kažką žadėti, kai Savivalgybė prasiskolinusi. 20 metų tuščiai baksnoja vieni į kitus, o po to visus kaltina. Vienąkrt nusimeskit tą provincijos sindromą ir neįnkškit o normaliai dirbkit. Turit Mažeikiuose daugumą, kuri visiškai sutampa su Lietuvos dauguma, tai imkit ir pradėkit statyti galu gale tą daugiafunkcinį stadijoną ar rūmus, nesvarbu pavadinimas, bet neverkšliankit… Ir pabaigai, o kur mūsų Seimo narys Kęstutis… Susidaro įspūdis,kad „bachūras“ yra žuvęs politikos platybėse ir visiškai nesidome pačiomis aktoaliausiomis rajono temomis, o kas gali paneigti, kad dirba tik sau, o mes, tik jau nebereikalingi urnų balsai ..?

 6. pliurpalas parašė:

  mazesni miesteliai turi geresnes arenas uz Mazeikiu, patys kalti, kad arenos neturit

 7. to DJ22 parašė:

  Gera idėja

 8. DJ22 parašė:

  Sveiki mieli mažeikiečiai,ištikimi krepšinio fanai ir KK Mažeikiai sirgaliai. Po šiandienos spaudos konferencijos man tikrai skaudu,kaip mažeikiečiui ir mūsų miesto komandos sirgaliui,kad Mažeikių krepšinio klubas yra nepageidaujamas LKL. Lietuvos krepšinio lygos naujas direktorius sulaužė sportinės piramidės principą ir nepateigdamas svarių argumentų kaip ir valdymą nepritarė priimti Mažeikių į stipriausią krepšinio lygą.
  Nežinau ar tai kiek padėtų,bet siūlau rinkti parašus ir teikti peticija už tai,kad KK Mžeikiai būtų priimami į LKL. Mes mažeikiai turime susivieniti ir duoti atkirtį visiems tiems,kas nenori mūsų miesto komandos matyti LKL.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto