LRTK siūlys apriboti rusiškų programų retransliavimą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) trečiadienį svarstys televizijos programų „Ren TV Baltic (Lietuva)“, „NTV Mir Lithuania“ ir „RTR Planeta“ laikino ribojimo Lietuvos Respublikos teritorijoje galimybę.

Pradėjo tyrimą

Praėjusių metų pabaigoje komisija pradėjo tyrimą dėl Jungtinės Karalystės jurisdikcijai priklausančios ir Lietuvoje retransliuojamos programos „Ren TV Baltic (Lietuva)“ skleidžiamos galimai draudžiamos informacijos. Šios programos laidos „Paklydimo teritorija“ įrašas buvo pateiktas įvertinti nepriklausomiems ekspertams, kurių išvadas komisija svarstys posėdžio metu.
Gavusi nepriklausomų ekspertų išvadas dėl dar anksčiau pradėto tyrimo, komisija tame pačiame posėdyje taip pat svarstys nuobaudų taikymo galimybę dėl programų „NTV Mir Lithuania“ ir „RTR Planeta“ retransliuotų laidų (šių programų atskirų laidų retransliavimą komisija buvo sustabdžiusi 3 mėn. praėjusių metų pavasarį).

Planuoja taikyti griežtesnes sankcijas

Šį kartą analizuotoje programos „RTR Planeta“ laidoje „Šeštadienio žinios“ (transliuota 2014 m. lapkričio 15 d.) ir „NTV Mir Lithuania“ laidoje „Šiandien“ (transliuota 2014 m. lapkričio 23 d.) buvo užfiksuota daugybė žurnalistinės etikos pažeidimų – nesilaikoma žurnalistinio darbo objektyvumo principų, pateikiamas vienašališkas požiūris, įrodymais nepagrįsta informacija, sąmoningai konstruojamas šališkas situacijos kontekstas bei vertinimai, skleidžiamas propagandinis turinys.

Taip pat laidose nustatyti Visuomenės informavimo įstatymo 19 straipsnio, kuriame įvardijama neskelbtina informacija, pažeidimai – kurstomas karas ir neapykanta, tyčiojamasi, kurstoma smurtauti, platinama dezinformacija bei šmeižianti ir įžeidžianti žmogaus orumą informacija. Kadangi šių dviejų programų tokio paties pobūdžio turinio pažeidimai per 12 mėn. nustatyti jau antrą kartą, komisija šioms programoms planuoja taikyti griežtesnes sankcijas.

Turi sulaukti Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos išvadų

Norėdama pradėti nuobaudų taikymo procedūrą komisija dar turi sulaukti kompetentingos institucijos – Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos išvadų dėl minėtų laidų turinio.
Laikantis Europos Sąjungos Audiovizualinių žiniasklaidos paslaugų direktyvos bei Lietuvos Respublikos Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų, komisija turės pradėti konsultacijas su programas rengiančiais transliuotojais dėl abipusio susitarimo, informuoti atitinkamas reguliuojančias institucijas bei Europos Sąjungos Komisiją.

9 Atsakymai į “LRTK siūlys apriboti rusiškų programų retransliavimą”

 1. dzonn parašė:

  visi politikeliai ir norintys darausti rus tv,, kurie rodo bent filmus be jokiu smurtu ,,sulyskit amerikansam i subinukes o po kiek laiko istrauks i numes kai slapia maisus ..amerikancu taktika skaldyk ir valdyk ,,,,runkeliu politika dzonn london

 2. Donecke parašė:

  rusiskos propagandos pripompuoti zmones dabar sedi ant savo namu griuvesiu.Yra piktavaliu zmoniu,kurie mums linki to paties.Jei busime tvirti kaip anuomet sausio 13,nerizikuos Putino orda mus pulti.

 3. pritariu , parašė:

  reikia riboti propagandinius RU kanalus,jei nori,tegu ieskosi kompiuteryje.Nervina,kad uzsisakes Viasat ,turiu moketi uz rusiskus kanalus.

 4. Jonis parašė:

  Netersk gero vardo ,ir be to nenori neziurek ,ziurek tik i amerikonus as gi nenurodinejo Tamstai ka ziuret tai ko pats man nurodineji,vau pasiriures zmones rusiska televizija ir …..sugrius grybes karalyste ,

 5. to Jonas parašė:

  Tamsta, matosi is tavo isterisko komentaro, kad esi lietuvisku kanalu propagandos auka! Siulau nusisluostyti putas nuo snukio ir seiles nuo monitoriaus! O ,kad teismas atsisake riboti Ren tv transliacija, tai dar karta irodo, kad tik nupususiems kvankiams vaidenasi kazkokios gresmes Lietuvai!

 6. Jonas parašė:

  Jūs asimyžę Putiniškų kanalų gerbėjai ,Joni,zinot irŠiaurės Korėja,galbūt esate vienas tas pats asmuo, dėl ,,solidumo“ skelbiaties trimis nikais.Tai budinga Kremliaus progandistams, siekiant pasirodyti ,,dauguma ‘ kažkokia.Nėra mūsų valstybėje cenzūros ir ne valdžia nusprendžia kokius propagandinius Rusijos kanalus riboti.Yra tam sukurta LRT komisija , kuri tai stebi ir turi teisę priimti sprendimus.Bet galutinį žodį , kaip ir kiekvienoje demokratinėje valstybėje pasako Teismas.Vakar Teismas atsisakė trim mėnesiams suspenduoti rusiškos RN tv transliaciją.

 7. Jonis parašė:

  Tik demokratinej valstybej yra uzdarinejami TV kanalai nes jie skelbia kitokias zinias negu noretu ponuliai is seimo ,ir dar lepse aiskina kad zmones turi teise turet savo nuomone ,va cia tai demokratine demagogija,ir dar jie aiskina va Stalino laikais buvo cenzura ir t.t.o kas pasikeite ?Tik iskaba ir snukiai prie lovio

 8. zinot parašė:

  Jau nusibodo tas totalus sekimas, pastovus nurodinejimas, ka as turiu ziureti, ko neturiu ziureti. Kada gi zmones patys spres, o ne kazkokie sungrybiai/

 9. Šiaurės Korėja parašė:

  Po kruvino išpuolio Prancūzijoje,šalies prezidentas pasakė,kad DEMOKRATINĖJE valstybėje žmonės gali reikšti savo nuomonę,net jei ji nesutampa su kitų. Tačiau grybų karalystėje kažkokia kgb’istė raudonskūrė žertva sprendžia,kas galima,kas ne.Kas kursto nesantaiką,gąsdina karais,akivaizdžiai meluoja,mato dauguma.Beveik visi buvę uolūs Maskvos vasalai.Tikiuosi,kad žmonės vieną kartą susiprotės,o po sekančių rinkimų tie atmatos atsidurs politikos savartyne,ar už grotų už valstybinio turto grobstymą.Bet pažadais gyvenančiame runkelyne-tai utopija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto