Lydekaitė brakonieriui kainavo per tris šimtus litų

Žvejui ši lydeka atsiėjo labai brangiai. Nuotrauka iš agentūros archyvo

Nuo ežerų ir tvenkinių nutirpus ledui, aplinkosaugininkai jau skaičiuoja tinklus ir brakonierius.

Tinklininkai pradėjo sezoną

Vos nutirpus ledui, sukrunta ir tinklininkai. Tuo pareigūnai įsitikino praėjusią savaitę apsilankę Račiuose: iš čia esančio vandens telkinio jie ištraukė pirmuosius šiais metais tris tinklus, kurių savininkai nenustatyti. Netoli radinio vietos sutikti meškeriotojai gynėsi apie tinklus nieko nežinoję. Vienam iš jų skirtas įspėjimas dėl žvejybos neturint leidimo.
Kovo trisdešimtąją aplinkosaugininkai surengė reidą po rajono vandens telkinius. Ventos upės pakrantėse ties Kuodžiais jie žvejų nesutiko, o prie Juodeikių tvenkinių patikrino 26 tądien žvejojusių žmonių leidimus. Pareigūnai buvo maloniai nustebinti: visi žvejai turėjo tvarkingus žvejo bilietus.
Nuotaiką pareigūnams šiek tiek sugadino apsilankymas prie Renavo tvenkinio, kur aptiko įleistą tinklą. Anot aplinkosaugininkų, nustatytas įtariamasis brakonieriavimu, vyksta tyrimas.
„Šiuo metu neršia lydekos, jas draudžiama žvejoti iki balandžio dvidešimtosios. Todėl reidai po rajono vandens telkinius intensyvės“, – patikino vyresnysis inspektorius.

Poilsis prie ežero – už kelias šimtines

Didžiausią baudą žūklės „mėgėjas“ sumokėjo vasario pabaigoje. Tuo metu ledas ant vandens telkinių jau buvo netvirtas, Plinkšių ežero pakraščiuose tyvuliavo vanduo.
Pavakarę stebint ežero apylinkes žiūronu, pareigūnų dėmesį patraukė vienas žmogus, kuris ne tik žvejojo su poledinės žūklės meškerėmis, bet ir vaikščiojo prie atokiau esančių ekečių. Kaip įtarė aplinkos apsaugos pareigūnai, žvejys tikrino šakotines.
Prabuvę pasaloje keletą valandų, pareigūnai sulaukė, kol žmogus visus savo įrankius ir laimikį susinešė prie mašinos. Pareigūnams prisistačius, paaiškėjo, kad 59-erių metų mažeikiškis A. P. žvejodamas šakotinėmis masalui naudojo gyvą žuvelę bei draudžiamu metu gaudė lydekas. Pareigūnai iš jo konfiskavo tris šakotines ir vieną lydeką.
Poilsis gamtoje mažeikiškiui atsiėjo du šimtus litų baudos, be to, jam teko sumokėti daugiau kaip šimtą litų už gamtai padarytą žalą.
Kaip informavo Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros vyresnysis inspektorius Alfredas Nicius, nuo metų pražios agentūros darbuotojai surengė trylika reidų, kurių metu buvo patikrinti 99 žvejai, nustatyti šeši žvejybos taisyklių pažeidimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto