Maestro S. Sondeckiui būtų sukakę 95-eri

Nuotr. iš redakcijos archyvo – prof. Saulius Sondeckis po koncerto Mažeikiuose 2012 m.
Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vakar minėta profesoriaus Sauliaus Sondeckio 95-ųjų gimimo metų sukaktis.

Simboliška, kad Mažeikių garbės piliečio „kūdikis“ – tarptautinis Mažeikių meno festivalis – vyksta spalį.

Bendradarbiavo ketvirtį amžiaus

Pasaulinio garso dirigentas, smuikininkas, orkestrų vadovas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, profesorius S. Sondeckis gimė 1928 m. spalio 11 d.

S. Sondeckį su Mažeikiais siejo ilgametis ryšys. 1989 m. jis su AB „Mažeikių nafta“ pasirašė kūrybinio bendradarbiavimo sutartį. Mažeikiškiai dar prisimena įspūdingus klasikinės muzikos koncertus, kuriuos metams baigiantis bendrovė dovanodavo klasikinės muzikos gerbėjams. 

S. Sondeckio iniciatyva į mūsų miestą atvykdavo pasaulinio lygio žvaigždės, jis tuo metu šefavo ir Mažeikių muzikos mokyklą, jaunuosius talentus.

2004 m. prof. S. Sondeckiui buvo suteiktas Mažeikių rajono garbės piliečio vardas.

Galima teigti, kad tarptautinis Mažeikių meno festivalis – šio ilgamečio bendradarbiavimo rezultatas, nes maestro buvo vienas jo iniciatorių ir ilgametis renginio meno vadovas.

Pasaulyje žinoma asmenybė

S. Sondeckis – pasaulyje pripažintas dirigentas, smuikininkas, pedagogas, profesorius, apdovanotas aukščiausiais Lietuvos atlikėjui skirtais titulais. Maestro kūrybinėje biografijoje – daugiau nei 3 tūkst. koncertų, jis įvairiems orkestrams dirigavo beveik visose Europos šalyse, JAV, Japonijoje, Kuboje, Kanadoje, Taivane, Pietų Korėjoje.

Prof. S. Sondeckis kartu su jo vadovaujamais orkestrais sukaupė milžinišką visų epochų ir stilių kūrinių repertuarą, įrašė daugybę plokštelių ir CD Lietuvoje bei užsienyje. 

Maestro – Valstybinės (1971), Vyriausybės (1998), Nacionalinės kultūros ir meno (1999) premijų laureatas, apdovanotas Gedimino I ir V laipsnio ordinais, Sausio 13 medaliu, Austrijos I laipsnio garbės kryžiumi už nuopelnus mokslui ir menui, Estijos Marijos žemės baltojo kryžiaus ordinu, Lenkijos garbės kavalieriaus ordinu už nuopelnus Lenkijos Respublikai, jo kūrybinė veikla pažymėta ir kitais pagarbos ženklais.

S. Sondeckis mirė 2016 m. vasario 3 d., eidamas 88-uosius metus.

6 Atsakymai į “Maestro S. Sondeckiui būtų sukakę 95-eri”

 1. Anonimas parašė:

  Teko daug metų pažinti iškiliausią Lietuvos muziką ir dirgentą Maestro Saulių Sondeckį. Dešimt metų teko didelė laimė būti jo, kaip Taptautinio Mažeikių meno festivalio meno vadovo pavaduotoju. Tokios aukštos kultūros ir nuoširdaus paprastumo žmogaus gyvenime neteko sutikti. Labai tikiuosi, kad jo šviesų atminimą ir pagarbą bei Jo 95-jį gimtadienį, deramai pažymėjime baigiamajame XVII tarptautinio Mažeikių meno festivalio uždarymo koncerte spalio 28 dieną Šv.Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje! Nuoširdžiai ir su pagarba Ričardas Grušas.

 2. Žmogus parašė:

  Mažeikiuse jis koncertuodavo tik už pinigus. Ir ar buvo verta už tai jam suteikti miesto piliečio garbės vardą? Tuo labiau, kad yra įvardintas kaip koloborantas.

  1. "žmogui" parašė:

   Šiukšlė tu, o ne žmogus, nors juo ir bandai pasivadinti.

   1. Pilietis parašė:

    O Jus– komunistų liekana.

    1. to pilietis parašė:

     Komunistų laikais aš dar į darželį ėjau. Jus turbūt pagal save sprendžiate, nes pats ta pagiežinga liekana ir esate :-)

 3. Anonimas parašė:

  Puiku, kad rajono žmonėms priminėte vertą atminti žmogų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto