Maigų kaime ugnis surijo didžiulę fermą

Maigų kaime kilusį gaisrą ugniagesiai gesino aštuonias valandas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Jau antrą savaitę šaltis verčia žmones kuo daugiau šildyti savo pastatus. Ne visiems pavyksta tai padaryti saugiai.

Dūmų stulpai buvo matyti toli

Pastarosiomis dienomis gerokai padaugėjo darbo šalies ugniagesiams: per tris savaitgalio dienas šalyje kilo 179 gaisrai, juose žuvo trys žmonės, Telšių apskrityje – 19. Mūsų rajone didžiulis gaisras kilo sekmadienio vakarą Maiguose.
Apie septynioliktą valandą buvo gautas pranešimas, kad Maiguose, pamiškėje dega buvusios, beveik tūkstančio kvadratinių metrų plotą užimančios fermos, kuriose šiuo metu buvo remontuojami automobiliai, o kitame gale – sukrautas vietos gyventojo šienas.
Į gaisrą išskubėję mažeikiškiai ugniagesiai didžiulius dūmų stulpus pastebėjo jau važiuodami Žemaitijos gatve, kaip vėliau paaiškėjo, jie buvo matomi ir iš Purvėnų, Sovaičių bei Viekšnių. Į gaisravietę atvykus trims rajono ugniagesių ekipažams, didžiulė ferma jau skendėjo liepsnose, šiferiu dengtas stogas buvo sukritęs į pastato vidų.

Su ugnimi kovojo ilgai

Nepaisydami didžiulių šalčių, gelbėtojai su ugnimi kovojo apie aštuonias valandas – jiems gaisrą pavyko likviduoti tik dešimtą valandą vakaro, o paskutinius ugnies židinius sunaikino ir į būstinę pareigūnai grįžo tik pirmadienį – apie pusę dviejų ryto.
„Kol kas gaisro kilimo priežastys nelabai aiškios: pastate buvo remontuojamas automobilis, ir staiga kilo gaisras. Kaip teigė dirbę žmonės, ugnis pagavo lubas, viskas vyko labai greitai, ir pastatas tapo didžiuliu liepsnojančiu laužu“, – sakė rajono priešgaisrinės priežiūros poskyrio specialistas Vaclovas Česnauskas.

Gaisro metu sudegė penki automobiliai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Gaisro padaryti nuostoliai – didžiuliai. Ugnis sunaikino pastato stogą bei perdangą, sudegė arba kitaip buvo sunaikinta apie dvidešimt tonų šieno, sudegė penki automobiliai: „Audi C4“, “Audi 200“, „BMW 525“, „Opel Vectra“ ir „VW Jetta“. Ugnis taip pat sunaikino automobilinę priekabą bei diskinį pjūklą, kitus namų apyvokos daiktus.

Perkaitino kaminą

Po šio didžiulio gaisro ugniagesiams atsipūsti nebuvo kada – prieš pusę septynių ryto pirmadienį gautas pranešimas, kad Viekšniuose, Akmenės gatvėje, dega gyvenamasis namas. Į nelaimės vietą išskubėjo mažeikiškiai ir vietos ugniagesiai. Čia darbo buvo mažiau – ugnis neišplito, tad užteko viekšniškių ugniagesių pastangų.
Gaisras name kilo dėl intensyvaus šildymo. Ilgai kūrenant krosnį perkaitusiame kamine užsidegė suodžiai, o kaminas buvo apkaltas medinėmis lentelėmis, kurios nuo karščio pradėjo rūkti. Laiku pastebėjus dūmus, didelių nuostolių išvengta.

Budėjimas – sustiprintas

Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ragina gyventojus ypatingą dėmesį atkreipti į priešgaisrinės saugos taisykles, eksploatuojant krosnis, nepalikti jų be priežiūros, nepatikėti jos mažamečiams vaikams.
„Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šiuo metu yra paskelbęs sustiprintą parengtį, kuri galioja ir mūsų tarnybai. Turima priešgaisrinė ir gelbėjimo technika yra paruošta darbui, po kiekvieno gaisro ji iš naujo komplektuojama, niekada nepaliekama be vandens, kad gyventojams pagalbą būtų galima suteikti bet kuriuo momentu. Štai ir sekmadienį, kai pusė mūsų tarnybos pamainos pareigūnų gesino gaisrą Maiguose, kiti dėl užsidegusių suodžių kamine vyko į Viekšnius, iš namų buvo sušaukti kiti, tą parą nebudėję pareigūnai, kurie reikalui esant būtų skubėję mažeikiškiams į pagalbą“, – sakė rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Audrius Tupikas.
Pareigūnai ragina gyventojus, pastebėjus nors mažiausius gaisro požymius, iš pradžių apie tai informuoti Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, o tik po to bandyti savo jėgomis likviduoti pavojų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto