„Maisto banko“ akcija vėl kviečia ištiesti pagalbos ranką

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Spalio 8–9 d. jau trisdešimt pirmąjį kartą vyksta Lietuvą suvienijanti gerumo iniciatyva – rudeninė „Maisto banko“ akcija. Planuojama, kad joje dalyvaus ir paramą maistu savo globojamiems žmonėms rinks 304 skirtingos organizacijos, akcija vyks 71 Lietuvos mieste ir miestelyje, tarp jų – ir Mažeikiuose.

Kiekvieno indėlis svarbus

Rudeninėje „Maisto banko“ akcijoje prekybos tinklų pirkėjus pasitinkantys savanoriai kvies aukoti ilgo galiojimo maisto produktų ar lėšų žinute „Padėkite mums ištiesti pagalbos ranką“. „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius sako, kad šiais sudėtingais ir neramiais laikais vienybė, susitelkimas ir pagalba tampa ypač svarbiu įrankiu, prisidedančiu prie reikšmingų pokyčių.
„Tam, kad maistas pasiektų stokojančiųjų namus, reikalingas daugybės žmonių prisidėjimas. Vieni savanoriai vyksta į prekybos tinklus, kad paprašytų visuomenės pagalbos, tuomet geros valios žmonės pasidalija nupirkdami maisto ar aukodami lėšų; kiti savanoriai fiksuoja aukojimus, rūšiuoja maistą, su automobiliais jį veža į organizacijų sandėlius, iškrauna, ten ruošia maisto paketus ar gamina šiltą maistą. Kad visa tai įvyktų, turime vieni kitiems ištiesti pagalbos ranką ir, jeigu nors vienoje vietoje ši grandinė nutrūktų, mūsų pagalbos ranka nepasiektų jos tikslo – maistas tiesiog neatsidurtų ant nepasiturinčiųjų stalo“, – dalijasi S. Gurevičius.
„Maisto banko“ vadovas džiaugiasi, kad prie akcijos prisideda net parduotuvių darbuotojai. „Akcijos metu savanorių darbas parduotuvėse nėra toks lengvas ir paprastas. Reikia nuolatos užtikrinti, kad viskas vyktų sklandžiai – kad būtų pakankamai dėžių maistui susidėti, kad besikeičiančios savanorių pamainos turėtų kur pasidėti asmeninius daiktus, kad paramos surinkimo punktas būtų tvarkingas, kad visos jau suaukoto maisto dėžės būtų paruoštos išvežimui, kad visi produktai būtų tiksliai sužymėti. Savanoriai pasakoja, kad vis dažniau jiems į pagalbą ateina ir prekybos centrų darbuotojai, kurie, pamatę, jog baigiasi dėžės, jų atneša iš salės, kartais padeda surinkti išsimėčiusias skrajutes, ateina ir paaukoti maisto. O kartą prie parduotuvės vartelių stovintis apsaugos darbuotojas pats stojo su savanoriais dalyti skrajučių ir kvietė žmones aukoti. Esame už tai dėkingi, nes ir mažiausias veiksmas čia tampa nepaprastai dideliu ir svarbiu.“

Prisideda ir prie kovos su maisto švaistymu

Nors ši akcija yra vienas žinomiausių labdaros ir paramos fondo organizuojamų renginių, ji vyksta tik du kartus per metus. Tačiau „Maisto bankas“ dirba kasdien tam, kad nuo iššvaistymo išsaugotų trumpo galiojimo maisto produktus. Subūręs didelį nevyriausybinių organizacijų tinklą, savanoriams padedant, „Maisto bankas“ kiekvieną dieną iš prekybininkų, gamintojų ar ūkininkų surenka nerealizuotus maisto produktus, kurių galiojimas jau artėja pabaigos link, taip pat netinkamos išvaizdos ar per daug sunokusios vaisius ir daržoves. Patikrinusi surinkto maisto kokybę – galiojimo datas, pakuočių saugumą – organizacija šį maistą išdalija stokojantiems, kad jis dar tą pačią dieną būtų suvartotas, o ne išmestas.
„Maisto banko“ akcijos metu žmonės galės praturtinti nepasiturinčiųjų gaunamą maisto krepšelį arba prisidėti aukodami lėšų. Tai padaryti galima skambinant trumpuoju numeriu 1343 (auka 3 eurai), prekybos centruose „IKI“ ir „Maxima“ kasose nuskenuojant savanorio įteiktą skrajutę ar paaukojant lėšų internetu. Anot S. Gurevičiaus, tai puiki galimybė prie akcijos prisidėti net ir tiems, kurie spalio 8–9 dienomis neketina vykti į prekybos centrus. Visos surinktos lėšos bus naudojamos kuro, sandėlių nuomos, jų išlaikymo, automobilių remonto, draudimo, darbo priemonių ir savanorių darbo organizavimo kaštams padengti.

Skursta kas penktas šalies gyventojas

Skaičiuojama, kad pernai Lietuvoje žemiau skurdo ribos gyveno kas penktas šalies gyventojas. Dažniausiai nepriteklių patiria senjorai, neįgalieji, gausios šeimos ar vieniši tėvai.
„Maisto banko“ atstovai pasakoja, kad kiekvieno iš jų skurdo priežastys labai skirtingos. „Vienus žmones ištinka įvairios nelaimės – ligos, avarijos, gaisrai, maitintojo netektys. Dažnai jiems reikalinga tik laikina pagalba – tol, kol atsities. Visai kitokioje situacijoje gyvena mažas pensijas gaunantys senjorai – tai žmonės, kurie nebeturi galimybės ir sveikatos papildomai užsidirbti, juos tenka globoti iki pat gyvenimo galo. Ilgiau remti tenka ir žmones, kurie tiesiog paveldi skurdą iš kartos į kartą ar tėvų netekusius bei paliktus vaikus, neįgaliuosius. Visų šių žmonių rūpesčiai labai skirtingi, tačiau valgyti norime visi. Tad pristatytas maisto lauknešėlis kiekvienam iš jų reiškia ne tik sotesnę vakarienę, bet ir tai, kad jie galės sutaupyti lėšų kitiems savo poreikiams – kas nusipirks vaistų, kas šiltesnius batus, kas galės apmokėti mokesčius už vis brangstančias komunalines paslaugas“, – pasakoja „Maisto banko“ direktorius S. Gurevičius.
„Maisto banko“ akcija vyks spalio 8 d. nuo 15 iki 20 val. ir spalio 9 d. nuo 10 iki 20 val. Savanoriai geros valios žmonių lauks prekybos centruose „Rimi“, „IKI“, „Lidl“, „Maxima“, „Kubas“, „Utenos prekyba“, „Vasaris“. Paaukoti galima ir skambinant trumpuoju numeriu 1343 (auka 3 eurai), internetu www.maistobankas.lt/paremk

Parengta pagal „Maisto banko“ pranešimą

3 Atsakymai į “„Maisto banko“ akcija vėl kviečia ištiesti pagalbos ranką”

  1. Tautietis parašė:

    Prekybos centrai tegul daro labdara per pandemija uždirbe viršpelnius.Didžioji tautos dalis skurde ir toliaus skurs del konservatoriu vyriausybes kvailu sprendimu .Patys padedam savo skurdžiai gyvenamtiems kaimynams be visokiu masonu Maltos ordino ar maisto banku.

  2. Samogitian parašė:

    TOKIU ORGANIZACIJU KURIMAS PARODO KAD VALDZIA PRASTAI DIRBA,,, LABDARA KAIP VALDZIOS VEIDRODIS …. ARBA VALDZIA GERAI DIRBA IR LABDAROS NERA ARBA VALDZIA BLOGAI DIRBA IR LABDARA YRA…

  3. Jonis parašė:

    Kazkaip as nebesuprantu , per telika valdzia vis giriasi kaip Lietuvoj viskas OK pramone augo zmoniu gerove viso Eurosojuzo priesaky ir cia dabar kazkokie skurstantys kuriems zmones kazka tai aukoja …… o pasiziuri valdzios pagyras tai hohlosrana selpia pastoviai tai Svietka prezidente islaiko …. Nieko nebesuprantu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto