Maisto produktams – nauji ženklinimo reikalavimai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Naujieji maisto produktų ženklinimo etiketėmis reikalavimai įsigaliojo nuo gruodžio 13 dienos. Tačiau naujoves galime pastebėti ne ant visų pakuočių, nes maisto produktus, patekusius į rinką iki šios datos, dar leidžiama išparduoti su nepakeistomis etiketėmis.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad visoje Europos Sąjungoje įsigaliojo Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas dėl informacijos apie maistą teikimo vartotojams, kuris pakeis iki šiol galiojusias nacionalines nuostatas dėl maisto produktų ženklinimo. Nurodyti maisto produktų ženklinimo atnaujinimai bus taikomi visuose maisto tiekimo grandinės etapuose: gamintojams, prekybininkams, viešojo maitinimo įmonėms, taip pat importuotojams į Europos Sąjungą.
„Tikimasi, kad numatytos ženklinimo naujovės suteiks daugiau skaidrumo maisto produktų rinkoje, be to, vartotojai gaus aiškesnę ir skaidresnę, išsamesnę informaciją apie jų sudėtį, o tai padės jiems renkantis maisto produktus“, – apie naujoves „Santarvei“ teigė Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Zigmantas Stumbra.

Plačiau apie ženklinimo naujoves – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto