Maitinimas ryte – pietūs ar pusryčiai?

Dėl savo atžalų nerimaujantys tėvai abejoja, ar iš paties ryto mokykloje duodami šniceliai, kotletai, maltiniai yra tinkamiausias maistas jų vaikams. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Nuo šių mokslo metų pradžios priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams skiriami nemokami pietūs. Tėvai džiaugiasi tokiu šalies valdžios sprendimu, tačiau ne maitinimo organizavimo (ne)tvarka – kai kuriose mokyklose nemokami pietūs vaikams tiekiami labai anksti, po pirmos pamokos.
Tėvai baiminasi, kad netinkamas maitinimas atsilieps jų atžalų sveikatai, nes nemažai jų tokiu laiku atsisako valgyti ir likusią didžiąją dienos dalį lieka nevalgę. Kad tėvų baimės pagrįstos, teigia ir medikai.
Be to, yra ir kita medalio pusė: valstybė skiria lėšas vaikams maitinti, o dalis nesuvalgyto maisto iškeliauja į atliekas.

„Santarvė“ sulaukė susirūpinusių pirmokų mamų skambučių, kurios teigė, kad „Kalnėnų“ progimnazijoje jų vaikams nemokami pietūs tiekiami po pirmosios pamokos. Kadangi pirmokų pamokos yra trumpesnės, trunka 35 minutes, tai vaikai maitinami maždaug pusvalandis po aštuntos valandos ryto.
Tėvai piktinosi, kad su jais niekas nesitarė, jie buvo „pastatyti prieš faktą“, apie tokį vaikų maitinimą jie išgirdę per tėvų susirinkimą. Jiems buvo paaiškinta, kad vaikams pietūs tokiu ankstyvu laiku tiekiami dėl pandemijos – esą kitaip neįmanoma suvaldyti srautų.
Tėvai ėmė prieštarauti, teigdami, kad vaikai tokiu laiku dar nenori valgyti, kadangi į mokyklą išeina papusryčiavę. Ir mokytojos tada patvirtino, kad vaikai iš tiesų prastai valgo. Tėvams, kurių vaikai atsisako pietų, buvo pasiūlyta… įdėti užkandžių į dėžutes.
Tėvus toks pasiūlymas be galo papiktino. Jų teigimu, taip tiesiog švaistomas maistas, o vaikai didžiąją dienos dalį išbūna be karšto valgio.
Visas rašinys – penktadienio „Santarvės“ laikraštyje.

5 Atsakymai į “Maitinimas ryte – pietūs ar pusryčiai?”

 1. Mažeikietė parašė:

  Gerb.ponia Edita, valstybė ne privalo išmaitinti jūsų vaikus, gal prieš gimdant reikėjo galvoti. O dabar galėtumėte gaminti pati ir maitinti kuo norite ir kada. O dabar reikia taikytis taip kaip yra, pasaulis nesisuka tik apie Jus….

 2. taip parašė:

  na surast tas niekur ne dirbančias mamytes ir mauti lauk su visais vaikais iš mokyklos, kad negadintų nuotaikos dirbantiems…

 3. Pamastymui parašė:

  Nemokamas maitinimas nėra privalomas. Netinka laikas, įduokit € nueis pietauti tada, kada išalks. Mokykloje mokosi apie 700 mokynių, kaip įsivaizduojate juos sutalpinti valgykloje vienu metu (kad ir 350 per dvi pertraukas)?! Klasėse valgyti irgi neįšeitis – kas lakstys su puodais per mokyklą? Kas dengs stalus? Kas valys tada tuos stalus? Klases ir išvėdint reikia. Juk, turbūt, darbe nevalgot toj pačioj vietoj, kurioje dirbate ir neuostote visų tų kvapų likusią darbo dieną? Nu blyn, pradėkit mastyt plačiau, užsteks matyt tik iki savo nosies galiuko, pasaulis nesisuka tik aplink Jus…

 4. to Editai parašė:

  Tai patys įdėkit vaikui priešpiečių, bet tik ir pasikliaujama, kad mokykloje pavalgys, nes kartais tai ir būna vienintelis dienos maistas. Mokykloje yra ne vienas ir ne penki mokiniai, kaip šeimoje. Tad ir yra paskirtos pertraukos. Jei net bus val. pietų pertrauka, tai visi nespės. Kažkodėl vis dairinėjamės po pasaulį, bet nepasidomime, kaip ten tvarkosi mokyklos.

 5. Edita parašė:

  Pikta, kai vaikas valgo 9.15 ale pietus, o pamokos pirmokams vyksta iki 12.45 o po pamokų bureliai, pirmadieniais ir trečiadieniais vajkas pareina tik 16h po bureliu alkana būna jau bureliuose, tikrsi ne koks sprendimas, tegul srautus valdo seime o ne vaikams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*