Malūną atidavė, kaip išlaikys – nenumatė

Savivaldos atstovai ir svečiai, apsilankę Viekšnių malūne, įvertino projekto rengimo galimybes. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Netrukus baigsis sutartis, pagal kurią Viekšnių malūnas išnuomotas verslininkui. Savivaldybės tarybos sprendimu, šis turtas perduodamas Mažeikių muziejui.
Muziejininkai nesidžiaugia tokia „dovana“ ir ją vadina papildomu galvos skausmu.
Savivaldos vadovai teigia, kad toks sprendimas – vienintelė galimybė pritraukti lėšų šiam kultūros paveldo objektui atnaujinti. Nesėkmės atveju numatyta alternatyva – malūną privatizuoti.

Nebuvo aptarta?

Savivaldybės tarybos posėdyje sprendimas dėl Viekšnių malūno perdavimo muziejui buvo priimtas be jokių diskusijų. Tačiau, kai jo projektas buvo aptariamas Savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto posėdyje, be aistrų neapsieita.
Mažeikių muziejaus direktorius Vaidotas Balzeris neslėpė nepasitenkinimo – esą viskas ne nuo to galo pradėta.
Savivaldybės administracija planuoja tokiu būdu – turtą perdavus biudžetinei įstaigai – įgyvendinti projektą, pagal kurį Viekšnių malūnas būtų pritaikytas kultūrinėms ir pažintinėms reikmėms. Tačiau šių metų rajono biudžete į Savivaldybės rankas grįžusiam turtui išlaikyti nėra numatyta nė cento.
„Aš turiu žiūrėti į priekį, aš negaliu taip gyventi: kas bus, jeigu bus. Galiausiai, kiek bus darbuotojų? Ar tiems patiems teks suktis?“ – V. Balzeris bandė aiškintis, kaip muziejininkams reikės prižiūrėti jiems atitenkantį kultūros paveldo objektą.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

One Reply to “Malūną atidavė, kaip išlaikys – nenumatė”

  1. Anonimas parašė:

    o ar būna kitaip? tas pat,kaip ir caro bedančio laikais:( kitaip sakant,ponai-kino nebus;DDDD

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto