Mantas Lalas seka savo garsiųjų brolių pėdomis

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Laižuviškių galiūnų brolių Vytauto ir Mariaus Lalų pėdomis seka ir jauniausias iš brolių – Mantas. Praėjusį savaitgalį jis tapo šalies jaunimo galiūnų vicečempionu.

Laižuvoje ūkininkaujantis 22-ejų metų M. Lalas sako, kad galiūnų sporte atsidūrė tik šiemet: pirmiausia išbandė savo jėgas Žemalėje surengtoje šventėje, pamatė, kad gali gana gerai pasirodyti, ir nutarė tęsti bandymus, rungtyniaujant šioje sporto šakoje.
„Sutikau vieną galiūnų sportu susidomėjusį mėgėją. Jis sako: „Vyksta įdomus turnyras – „Žiemgalos taurė“, kuriame varžosi galiūnai svorio kategorijoje iki 105 kilogramų. Ar nenori pabandyti?“ Ir broliai paragino: „Tau 22-eji metai, pabandyk, dar metus galėsi jaunimo grupėje varžytis“. Pabandžiau – pasirodžiau viename iš paskutinių etapų Pakruojyje, kur tapau nugalėtoju, po to teko vykti ir į šios taurės finalinį etapą Pasvalyje, kur tapau nugalėtoju.
Po to pamačiau, kad yra kvietimas registruotis į šalies jaunimo iki 23 metų galiūnų čempionatą, ir užsiregistravau“, – pasakojo jaunasis galiūnas.
Čempionatas vyko Birštone. Šeši jaunieji galiūnai varžėsi keturiose rungtyse: vertė 360 kg padangą, kilnojo 110 kg rąstą, rungėsi ašies, sveriančios 240 kg, traukime ir 40 metrų nešė du lagaminus, sveriančius po 120 kg.
Laižuviškis, keturiais su puse taško atsilikęs nuo nugalėtojo, pasaulio jaunimo galiūnų čempiono Martyno Brusoko (tituluoto šalies galiūno Sauliaus Brusoko sūnaus), iškovojo antrą vietą.
Pasak Manto, šiuo metu pasaulio čempionas yra neįveikiamas, tačiau ateityje bus galima parungtyniauti…
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto