Marijampolės „Sūduvai“ – atsirevanšuota

Paskutiniame kėlinyje „Mažeikių“ varžovai iš Marijampolės skirtumą buvo aptirpdę iki dešimties, tačiau keletas taiklių metimų užtikrino mažeikiškių pergalę. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Savaitgalį „Mažeikių“ krepšininkai Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pratęsė liūdną tradiciją: išvykoje nusileido varžovams, o namuose šventė pergalę.

Rungtynių pabaiga priminė košmarą

Penktadienį Joniškyje mažeikiškiai rungtynių pabaigoje paleido pergalę iš savo rankų. Ketvirtojo kėlinio viduryje jie dar pirmavo penkiais taškais, tačiau silpnai sužaidė rungtynių pabaigą: pralaimėjo atkarpą rezultatu 1:16 ir turėjo pripažinti „Delikateso“ pranašumą rezultatu 69:79. Rezultatyviausiai mūsiškių gretose žaidė Remigijus Trakimas, pelnęs 25 taškus.

Du žaidėjai įmetė po 20 taškų

Namuose mažeikiškiai šeštadienį susitiko su turnyrinės lentelės kaimyne – Marijampolės „Sūduva“. Visą pirmą kėlinį, kurį rezultatu 22:19 laimėjo svečiai, vyko kova taškas į tašką.
Tik antrojo kėlinio viduryje mūsų komanda perimtais kamuoliais ir greitomis atakomis susikrovė devynių taškų persvarą.
Po ilgosios pertraukos mažeikiškiai didino tempą, taikliau atakavo, ir po trečiojo kėlinuko mūsiškių persvara siekė aštuoniolika taškų.
Paskutiniame kėlinyje varžovai skirtumą buvo aptirpdę iki dešimties, tačiau vėl keletas taiklių metimų – ir galutinė pergalė rezultatu 78:62 nekėlė niekam abejonių.
Po dvidešimt taškų mažeikiškiams pelnė Dainius Vaitelis ir Perišas Braunas, dešimt – Kevinas Brockas.

Slėgė pralaimėjimo kartėlis

Vienas iš rezultatyviausių šios dienos krepšininkų Dainius Vaitelis po rungtynių „Santarvei“ sakė, kad komandai svarbu buvo atsigauti psichologiškai po rungtynių Joniškyje pabaigos.
„Joniškyje jau atrodė, kad pergalė mūsų rankose, kontroliavome žaidimą, ir tuo metu „prabilo“ jų žaidėjas Vidmantas Užkuraitis: vieną po kito metimais siuntė kamuolius į mūsų krepšį. Šis žaidėjas varžovų ekipai pelnė visus paskutinius šešiolika taškų. Nors ir kaip stengėmės, jo uždengti niekaip nepavyko ir po rungtynių liko kaltinti tik save“, – dalijosi Dainius.
Rezultatyviausias žaidėjas pažymėjo, kad Mažeikiuose pergalę padėjo iškovoti trečiajame kėlinyje pagerėjęs taiklumas bei sirgalių palaikymas.

Pergalių daugiau nei pralaimėjimų

„Mažeikių“ komanda lygoje jau yra iškovojusi 19 pergalių ir patyrusi 15 pralaimėjimų.
Jau kitą penktadienį mažeikiškiai išvykoje susitiks su Kauno „Žalgiriu-Sabonio KC“,  šeštadienį namuose jų laukia dvikova su „KK Radviliškiu-Juodeliais“.
„Santarvės“ kalbintas D. Vaitelis prisipažino, kad labai norisi iškovoti pirmąją pergalę antrajame etape išvykoje – tai leistų komandai įgauti dar didesnį pasitikėjimą savo jėgomis.