Matematikų konkurse – pirmoji vieta

Akimirka iš konkurso. Nuotraukoje – Elvinas Ribinskas ir matematikos mokytoja Birutė Platakienė (dešinėje) ir Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų dekanė Bronė Narkevičienė.

Šeštadienį Kaune vykęs jaunųjų matematikų konkursas buvo sėkmingas Gabijos gimnazijos abiturientui Elvinui Ribinskui.
Gimnazistas dvyliktokų kategorijoje pelnė pirmąją vietą.

Pasiūlyta programa

Respublikinis profesoriaus Jono Matulionio jaunųjų matematikų konkursas Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakultete šiemet surengtas jau 27-ąjį kartą.
Dalyvauti jame ir išbandyti savo turimas matematikos žinias bei analitinį mąstymą, spręsdami universiteto dėstytojų parengtas užduotis, panoro per 400 moksleivių iš Lietuvos miestų ir miestelių bendrojo lavinimo mokyklų. Dalyvauti konkurse galėjo 9–12 klasių moksleiviai.
Laukdami konkurso rezultatų, jaunieji matematikai galėjo dalyvauti orientavimosi varžybose, protų mūšyje. Smalsiausieji stebėjo įdomiuosius eksperimentus, sužinojo, kodėl, įkvėpus helio dujų, suplonėja balsas, kokia yra tikroji neono spalva.
Moksleivius į konkursą lydėję mokytojai dalyvavo seminare „Lietuviškų matematikos terminų istorija“. Gabijietį į konkursą lydėjo matematikos mokytoja Birutė Platakienė.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto