Matininkų įkainiai bus pradėti reguliuoti

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (NŽT), kilus įtarimų dėl prieš trejus metus sudarytų žemės reformos darbų paslaugų užsakymų teisėtumo, kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT), informuojama NŽT pranešime spaudai.

Prašė išsiaiškinti

„Daugeliui iš mūsų yra tekę spręsti žemės klausimus, susidurti su specialistų abejingumu ir itin aukštomis žemėtvarkos paslaugų kainomis, ar tokia situacija yra teisinga?“ – klausia žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
NŽT prieš kelerius metus paskelbė viešąjį konkursą, kurio tikslas buvo – rasti tiekėjus, kurie parengs žemėtvarkos projektus ir jiems prilyginamų žemės sklypų planus. Pasikeitus NŽT vadovybei ir pradėjus patikrinimus, kilo abejonių dėl konkurso skaidrumo, todėl buvo priimtas sprendimas kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą.

Paskelbė naują konkursą

Atsižvelgdama į VPT rekomendacijas, NŽT iš dalies sustabdė žemės reformos darbų pirkimus, o naujiems, dar nepradėtiems ir neužsakytiems žemės reformos darbams pirkti paskelbė naują konkursą (Žemės reformos žemėtvarkos projektų ir jiems prilyginamų žemės sklypų planų rengimo ir įgyvendinimo paslaugų atviras konkursas). Naujojo konkurso sąlygose užprogramuotos specialios priemonės matininkų ir geodezininkų paslaugų kainoms pažaboti bei palengvintos sąlygos, kad konkurse galėtų dalyvauti daugiau tiekėjų.

Palankesnės galimybės

Naujose konkurso sąlygose nustatyta maksimali darbų apimtis, perkant žemės reformos darbus, ir jos kaina pagal vidutines tokių darbų rinkos vertes. Tokiu būdu nepagrįstai didelės paslaugų kainos bus atmestos automatiškai ir tai neleis dirbtinai išpūsti žemės reformos darbų kainų.
Be to, naujose sąlygose yra du kartus sumažintas pasiūlymo galiojimo užtikrinimo garantas: dabar yra 1 proc. pasiūlymo kainos, o buvo 2 proc. Sutarties įvykdymo garantas taip pat sumažintas perpus: nuo 4 iki 2 proc. nuo sutarties kainos. Visa tai sudarys palankesnes galimybes ir smulkesnėms įmonėms dalyvauti šiame konkurse bei jį laimėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto