Maudynės vos nevirto tragedija

Kristina Mužaitė teigė, kad ją šokiravo ant kranto stovinčių moterų elgesys, tačiau pati veikė automatiškai, net negalvojo apie pasekmes. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Sekmadienio vakarą miesto paplūdimyje jaunos moters, kelioms dienoms iš užsienio grįžusios į mūsų miestą, pastangų dėka buvo užkirstas kelias tragedijai.

Skęstantį berniuką išgelbėjusi kraštietė liko šokiruota aplinkinių poilsiautojų elgesiu.

Gelbėjo negalvodama

Kristina Mužaitė, galima sakyti, atsitiktinai atsidūrė nelaimės vietoje – ji vos kelioms dienoms iš Anglijos atvyko pasisvečiuoti pas artimuosius. Graži sekmadienio pavakarė nemažai mažeikiškių sukvietė prie Ventos – į vadinamąjį miesto pliažą.
Pasimaudyti atėjo ir du nepilnamečiai – aštuonerių ir devynerių metų vaikai. Vieni, be tėvų.
Štai ką vaiką išgelbėjusi 28-erių metų moteris papasakojo „Santarvei“.
„Tą vakarą su šeima laisvalaikį leidome paplūdimyje: mes kaitinomės saulėje, vaikai žaidė smėlyje. Nuėjau prie vandens pažiūrėti savo vaikų, kai tuo tarpu berniukas tokiu balsu, kaip praradęs viltį, man pasakė: „Mano draugas skęsta“. Aš nieko negalvodama žengiau į vandenį ir dar spėjau paklausti: „Ar tu čia rimtai?“. Beveik kitame Ventos krante prie meldų pamačiau besikepurnėjantį vaiką, kurį, matyt, buvo pagavusi srovė. Priplaukiau, ištraukiau jį, tada į pagalbą atskubėjo tėtis. Berniukui ant lūpų jau buvo baltos putos, jis atpylė vandenį“, – lemtingas akimirkas prisiminė Kristina.
Pasak gelbėtojos, koks ten buvo gylis, ji net nežinojusi: „Buvau pasimetusi, tuo metu negalvojau… Buvo sunku, dumblas dugne atėmė jėgas… Po to vaiką perdaviau tėčiui“.
Paplūdimyje buvę žmonės iškvietė greitąją pagalbą. Medikai pasirūpino vaiku – aštuonerių metų berniuku, kuris pasimaudyti Ventoje buvo atėjęs su draugu.

Šokiravo elgesys

Kristiną šokiravo tai, kad nemažai žmonių stovėjo ant kranto ir matė, kad vaikas skęsta, tačiau nešaukė pagalbos, nesiėmė veiksmų.
„Jų atsakymas: „Mes nemokame plaukti“ mane paliko be žodžių. Pirmą kartą patekau į tokią situaciją, tačiau tikrai ir kitą kartą pasielgčiau taip pat. Mes negalime būti abejingi, juk nuo greitų sprendimų priklauso skęstančiųjų gyvybė. Reikia apie tai ne tik garsiai kalbėti, bet ir patiems tai daryti“, – sakė moteris.
Policija šiuo metu tiria, kaip vaikas prie upės atsidūrė su draugu – vieni du.
Pirminiais duomenimis, aštuonmetis berniukas išvežtas gydymui ir stebėjimui į Šiaulius.
Laimingai pasibaigusi maudynių istorija į viešumą dar sykį iškelia kitą problemą – ar Mažeikiai kada nors turės specialistų prižiūrimą maudyklą?
Plačiau apie tai skaitykite antradienio laikraštyje.

10 Atsakymų į “Maudynės vos nevirto tragedija”

 1. ginte parašė:

  Šaunuolė. Ne tik graži, bet ir drąsi mergina. Sėkmės Jai.

 2. :(((9 parašė:

  Koktu skaityti, skendo vaikas… išsigimėliai daugiau nieko negaliu pasakyti skaitydama komentarus.

 3. susidomejes parašė:

  perskaiciau visa straipsni bet neradau kad nors vienu zodziu butu kur uzsiminta kiek dabar minimumas anglijoje. kam rasyti straipsni jei negalite pateikti aktualios ir visus dominancios informacijos

 4. mazeikiske parašė:

  Perskaiciau straipsni laikrastyte, ir labiausiai SUNERVINO valdziazmogiu pezejimai apie tai, kad tai neiteisinta maudykla, kad laikas ja iteisinti… TAI KOKIO VELNIO LAUKIAT? KIEK DAR STENESIT? MAZEIKIU RAJONE NERA NE VIENOS(!) OFICIALIOS ITEISINTOS MAUDYKLOS! Aplinkiniai rajonai turi ir ne po viena, o mes, turedami Venta mieste, maudyklos neturime! O zinote, kame suo pakastas? ITEISINUS MAUDYKLA< DAZNAI REIKES TIRTI VANDENI DEL UZTERSTUMO, REIKES IKURTI GELBETOJO ETATA, MEDICINOS PUNKTA! KADANGI MUSU PONULIAI PRIE VENTOS NEPOILSIAUJA, VIENINTELIS PASIAISKINIMAS- NERA PINIGU! Tai ar mes, miesto gyventojai, sunys kokie? Del musu negalima pasistengti? ATSAKYKIT, VALDZIAZMOGIAI!

 5. Darius G. parašė:

  Suvaidinsiu skendimą ir tegu mane gelbėja Kristina. Gal padarys dirbtinį kvėpavimą burna į burną?

 6. to aha parašė:

  Net nemoki pasidziaugi gera zinia,o taip nusipezi?ka ji turejo veikti gryzusi is anglijos ,prie butelio sedeti? saunuole gelbetoja,sekmes Jums!

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Tėvams matyt dzi, ką jų atžalos veikia. Pasižiūrėkit, kiek tokio amžiaus vaikų gatvėse ar vieni po prekybos centrus šlaistosi.

 8. apas parašė:

  Graži gelbėtoja.

 9. aha parašė:

  tik is anglijos gryze ir gali eiti i venta maudytis

 10. tikrai parašė:

  Saunuole mergina.Idomu, kaip tevai jai padekojo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto