Mažas miestelis atveria dideles galimybes tobulėti

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos mokytojos Dalia Balzerienė ir Ingrida Mikulskienė dalyvavo Erasmus+ tarptautinio projekto „Let`s make music on in the classroom“ antrame partnerių susitikime, kuris vyko Latvijoje.
Į tik 2 tūkstančius gyventojų turintį Jaunjelgavos miestelį, kuris glaudžiasi prie Dauguvos upės, atvyko 8 šalių: Italijos, Lenkijos, Rumunijos, Ispanijos, Vengrijos, Lietuvos ir Turkijos – atstovai. Mus nustebino ir sužavėjo šio miestelio švietimo įstaigos: darželiai, pagrindinė ir vidurinė mokykla. Įspūdį paliko ne tik renovuota išorė, bet ir jaukūs koridoriai, poilsio zonos, šiltos, suremontuotos klasės, aprūpintos šiuolaikinėmis technologijomis, bei didelė įstaigų materialinė bazė.
Per viešnagės savaitę susipažinome su šios vietovės mokymo sistema. Koncertų metu stebėjome, kaip nuo mažens ugdomi vaikų muzikiniai gebėjimai, meilė dainai ir šokiui. Jaunjelgavos vidurinėje mokykloje šios savaitės metu vedėme po dvi pamokas, supažindinome mokinius su savo šalių kultūra, tradicijomis, išmokėme dainų.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Stebėjome ir kolegų latvių vestas dailės, literatūros, anglų, biologijos, kūno kultūros pamokas, dalyvavome seminare „Kaip naudinga ir motyvuojanti muzika pamokoje“, diskutavome su šalimis partnerėmis apie inovatyvius mokymo metodus, pristatėme mokyklose naudojamas populiarias IT platformas. Vakarėlių metu parodėme savo šalies šokius, dainavome dainas, ragavome tradicinių latviškų patiekalų.
Šis susitikimas dar kartą įrodė, kaip svarbu mokytis užsienio kalbų, kaip muzika motyvuoja mokinių darbą pamokoje, stiprina šalių draugystę. Tačiau labiausiai stebino tai, kad mažas Jaunjelgavos miestelis suteikia daug galimybių užauginti kūrybingą asmenybę.
Dalia BALZERIENĖ
Anglų kalbos mokytoja
Ingrida MIKULSKIENĖ
IT mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto