Mažeikiai – ant gripo epidemijos slenksčio

Iš viso mūsų rajone gyventojų, sergančių ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, pridėjus ir gripo atvejus, registruota 742. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Registruotų gripo atvejų skaičiui išaugus beveik dešimt kartų, prabilta apie galimą gripo epidemijos paskelbimą rajone. Sprendimą dėl minėtos epidemijos paskelbimo turi priimti Savivaldybės administracija, atsižvelgusi į Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus rekomendacijas.

Sunerimti sveikatos priežiūros specialistus verčia skaičiai: prieš dvi savaites Mažeikiuose buvo užregistruoti vos aštuoni gripo atvejai, o praėjusią savaitę šis skaičius šoktelėjo iki šešiasdešimt devynių.


Gydomi ligoninėje

Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėja Irena Macijauskienė informavo, kad praėjusią savaitę Mažeikiuose užregistruoti šešiasdešimt devyni gripo atvejai. Gripu susirgo keturiasdešimt devyni vaikai iki septyniolikos metų.
Iš viso mūsų rajone gyventojų, sergančių ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, pridėjus ir gripo atvejus, registruota 742. Iš jų – 570 vaikai iki septyniolikos metų.
Praėjusios savaitės duomenimis, septyni ligoniai gydomi ligoninėje: trys vaikai iki dvejų metų ir keturi vyresni, tačiau dar neturintys aštuoniolikos.
Mažeikių ligoninės direktoriaus pavaduotojas Vilhelmas Džiugelis informavo, kad pirmadienį iki pietų ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sergančių vaikų ligoninėje buvo apie dešimt, o suaugusiųjų – penki.
Mediko teigimu, visų besigydančiųjų ligoninėje būklė stabili – pavojaus gyvybei nėra.


Epidemijos grėsmė

Daugėjant sergančiųjų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, artėjama prie kritinės ribos, kai skelbiama gripo epidemija. 
I. Macijauskienė priminė, kad gripo epidemija skelbiama, kai susirgimų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis skaičius per savaitę pasiekia 100 atvejų iš 10 tūkst. gyventojų, o gripas sudaro apie 30 proc. susirgimų.
Pagal praėjusios savaitės duomenis, mūsų rajone šis rodiklis jau siekia 128,92, o prieš savaitę buvo – 81,26. Kaimynystėje šie rodikliai dar didesni: Telšiuose 207,05, Rietave 180,07.
Tik Plungėje skaičiai šiek tiek mažesni – 95,38. Bendras apskrities vidurkis siekia – 147,56.
„Pagal praėjusios savaitės registruotus duomenis, vidurkiai jau yra viršyti. Tačiau gripo atvejai neviršija minėtų  30 proc. visų mūsų rajone registruotų susirgimų atvejų ir siekia tik 9,3 proc. Tačiau gerokai padidėjo sergančiųjų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Todėl jau svarstoma galimybė Savivaldybės administracijai siūlyti skelbti gripo epidemiją“, – informavo I. Macijauskienė.
Pasak jos, gripo epidemijos metu atšaukiami visi masiniai renginiai. Ligoninėse paskelbiamas karantinas. O mokyklų ir darželių vadovams paliekama teisė patiems spręsti – skelbti karantiną ugdymo įstaigose, ar ne. Tai priklauso nuo bendro sergančių vaikų skaičiaus.


Medikai rekomenduoja

Gripo epidemija skelbiama siekiant  pristabdyti gripo viruso ir kitų ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų plitimą
I. Macijauskienės teigimu, paskelbus gripo epidemiją rekomenduojama vengti kontakto su sergančiais žmonėmis. Reikėtų vengti masinio susibūrimo vietų, stengtis nesinaudoti viešuoju transportu. Pasireiškus pirmiesiems susirgimo požymiams, sergantįjį reikėtų izoliuoti nuo sveikųjų.
Taip pat būtina gerai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas, dažnai plauti rankas.
Siekiant išvengti ligos, reikėtų pasirinkti šaltajam sezonui tinkamus drabužius ir avalynę.
Be to, medikai rekomenduoja saugoti imuninę sistemą. Nereikėtų pamiršti ir liaudies medicinos priemonių, kurios padeda nesusirgti. Tai česnakas, ežiuolės, imbiero preparatai, vitaminas C, medus. Šiuo metų laiku vertėtų daugiau valgyti vaisių ir daržovių.

14 Atsakymų į “Mažeikiai – ant gripo epidemijos slenksčio”

 1. Volodia parašė:

  Mažeikiuose gripo epidemijos nėra ir nebus. Mažeikiai – komunistų miestas, o ,,prie komunizmo“ nėra nei nusikaltimų, nei prostitucijos, nei ligų…

 2. nuomonė parašė:

  Kaip jūs ,profkiniai ,nesirgsite, vaikštote be kepurių ,šalikų, mokykloje juk perpučiami ir plėvele užtraukti langai,radiatoriai vos šilti.Valdžia turėtų atkreipti dėmesį ir pakeisti langus.Juk ne tik šąla mokiniai, bet tokiomis prastomis sąlygomis priversti dirbti ir darbuotojai.

 3. profkinis parašė:

  esu is profkes ir sergu gripu

 4. Robertas 11-tokas parašė:

  Prieš tris dienas pasigavau gripa. Dabar guliu lovoje su 38 karščio temperatūra… Aš taipogi Mokausi Mazeikiu politech. mokykloje. Manau paskelbs karantina tik tada, kai mokykla jau bus tuščia..

 5. Tramadol parašė:

  Paejus pora dienu i mokykla pats susirgau gripu. Keista kad dar neskelbiamas karantinas. Turbut kol kas nors nemirs – karantino nebus. Mokausi Mazeikiu politech. mokykloje.

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Tiesa daugelis vaiku eina i mokyklas kosedami sloguodami, tai galimybe užkresti kitus.
  Reikia kad liktu namie ir pasveiktu

 7. Hašas parašė:

  Uždarytu tas mokyklas kelioms dienom visi pasveiktu ir butu viskas baigta, o dabar vienas pasveiko atėjo kitas susirgęs užkrėtė dar 3 ir taip vis daugiau ir daugiau,ž

 8. Policininkas F. K. parašė:

  Evaldai, kur pirkai samanės? Galėtum nurodyti koordinates.

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Taip taip galėtu uždaryti mokyklas. Nuėjau į mokyklą ir dar labiau susirgau dabar prakvėpuoju tik pro burną, nes nosis užsikimšusi ir valgau beveik vien tik vaistus.

 10. Evaldas parašė:

  Nusipirkau gero samagono ir patuštinau butelį – slogos kaip nebūta.

 11. Vardas (privalomas) parašė:

  prItariu onai, atejo mano vaikas i mokykla ir susirgo,nes vaiksto kiti sirguliudami ir apkrecia.Duokit kokias 2,3 diEnas, kad normaliai pasveiktu vaikai ir vel kibkit i mokslus.

 12. hsjd parašė:

  yey!!!!

 13. wwwww parašė:

  Ir greičiau beraščiai važiuotų iįužsienį

 14. ona parašė:

  Greiciau paskelbtumwte ta gripo epidemija bent vaikai nevaisciotu moykloje kosydami ciaudedami ir kitus apkrecia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto