Mažeikiai atsisakė priimti neteisėtus migrantus

Nuotr. iš lrs.lt

Vidaus reikalų ministerijos prašymu, Mažeikių rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija aptarė neteisėtų migrantų apgyvendinimo rajone galimybes.
Komisija nusprendė, kad tokių galimybių nėra.

Problema – ne tik patalpos

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Eimantas Salatka yra šios komisijos narys bei Ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatorius. „Santarvei“ jis paaiškino, kad Ekstremalių situacijų komisija buvo sušaukta reaguojant į Vidaus reikalų ministerijos pavedimą savivaldybėms pateikti informaciją apie jų turimas neteisėtų migrantų apgyvendinimo galimybes.
„Galbūt ir reikėtų savivaldybėms pasidalinti tą naštą. Tačiau sprendimą reikėjo priimti per kelias dienas, tad, nors ir turime kažkiek laisvų patalpų, tačiau per trumpą laiką tikrai nėra galimybės jų tinkamai paruošti ir apgyvendinti žmones“, – tvirtino „Santarvės“ pašnekovas.
Apgyvendinant migrantus, Savivaldybei reikėtų užtikrinti reikalavimus: turi būti vandentiekis, atitinkamas santechnikos mazgų skaičius, reikėtų pasirūpinti jų maitinimu, sveikatos priežiūra ir kt.
Migrantų apgyvendinimas – ir papildomi finansiniai rūpesčiai.
„Iš pradžių reikėtų naudoti Savivaldybės biudžeto lėšas. Dėl COVID-19 pandemijos didelių rezervų neturime, tektų iš ko nors atimti. Tuos pinigus atgautume tik po pusės metų ar vėliau. Sudėtinga būtų“, – samprotavo E. Salatka.

Ėmėsi priemonių

Dėl neteisėtų migrantų krizės antradienį buvo sušaukta Seimo neeilinė sesija. Seimo nariai išklausė premjerės Ingridos Šimonytės pranešimą apie Vyriausybės ir institucijų veiksmus, atsakant į hibridines grėsmes.
Seimas priėmė rezoliuciją „Dėl hibridinės agresijos atrėmimo“, kurioje konstatuojama, kad nedraugiškos Lietuvai valstybės vykdo hibridinę agresiją prieš mūsų šalį, įvertinama dėl to kylanti grėsmė Lietuvos bei išorinei Europos Sąjungos ir NATO sienai.

Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Mažeikiai atsisakė priimti neteisėtus migrantus”

 1. venta parašė:

  Tik pavadinimas sako ,kad atsisake. O straipsny rašo,kad laukia jau nesulaukia.Nusikopijavę meluot kaip Lietrytis.

 2. Juzis parašė:

  tik antraštė teigia,kad atsisakė. Skaitant straipsnį, aiškėja,kad jau planuojama ,kur juos apgyvendins.Tai ko cia apgaudinėjat?Tegul,kas juos prisišaukė, tas dabar ir apgyvendina savo valdose. Juk turi tokių nebrangių sklypų po vieną eurą, tai ko čia gaili?

 3. patarimas parašė:

  Tegul lansbergienė priima juos savo idijotų perykloje.

 4. vidas parašė:

  Mano nuomone, kai tik bus galimybė pasisavinti lėšas, kurios turėtų būti skirtos migrantams , atsiras ir galimybė juos apgyvendinti. Kol kas vietiniai valdininkai tik kelia migrantų apgyvendinimo kainą. „….tad, nors ir turime kažkiek laisvų patalpų, tačiau per trumpą laiką tikrai nėra galimybės jų tinkamai paruošti ir apgyvendinti žmones“, – tvirtino „Santarvės“ pašnekovas.“ Įdomu , ką turėjo omeny pašnekovas :buvusio statybos tresto patalpas , ar patalpas, kuriose gyveno dėl covid izoliuoti lietuviai ? Jei statybos trestą- tai reikia sudaryti sutartį su kokia , pav, UAB „Varduva“ , dėl „patalpų migrantų apgyvendinimui paruošimo „ .Jei patalpas , kuriose gyveno dėl covid izoliuoti lietuviai , tai užteks ir UAB „Budinks“

 5. B. parašė:

  Kas juos parsiveža, tegu pas save ir apgyvendina. Mažeikiams to brudo nereikia.

 6. ir parašė:

  pačiame seime galima, juk dabar ten tuščia visi atostogose tipo cha cha

 7. žinot parašė:

  Tuos migrantus galima apgyvendint Seimo viešbuty, vistiek dabar atostogos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*