Mažeikiai atsisveikina su pasakišku Kalėdų laikotarpiu

Šventiniam šurmuliui praėjus, miestą palieka ir kalėdinė nuotaika – nupuošta eglutė, išjungtas šventinis apšvietimas.
Advento vainikas, Kalėdų eglės įžiebimas, Kalėdų miestelis, Kalėdų Senelio rezidencija, dvi ledo skulptūros – visa tai Mažeikiuose kūrė pasakiškas Kalėdas.

Sukūrė šventinę pasaką

Tradicija tapęs Kalėdų miestelis senamiestyje šurmuliavo jau trečiąjį kartą.

Praėjusių metų miesto puošimo tema buvo Pasakiškos Kalėdos. Didžiųjų metų švenčių laikotarpis prasidėjo Advento vainiko pašventinimu, Kalėdų eglės įžiebimu. Vėliau ypatingą šventinę atmosferą kūrė Kalėdų miestelio šurmulys.
Mažeikiai neliko nepastebėti – naujienų portalo www.delfi.lt skaitytojai Kalėdų eglę išrinko gražiausia šalyje. Savivaldybė sulaukė padėkos ir iš kito naujienų portalo – www.lrytas.lt – už ypatingus įspūdžius ir kalėdinę nuotaiką.

Grožėjosi visa Lietuva

Po daugelio metų rajono gyventojai balsuodami parodė, jog Mažeikiai pasiilgo natūralios eglės – tokia ir atkeliavo į aikštę priešais Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią. Raudonais kaspinais, šviesos žibintais, įvairiaspalvėmis ir žybsinčiomis girliandomis papuošta egle, ją apsupusiais švytinčiais kankorėžiais, kalėdines roges tempiančiais elniais grožėjosi visa Lietuva.

Mažeikių Kalėdų eglė sulaukė Lietuvos gyventojų simpatijų – gavo 2 apdovanojimus.

Atgijo ir senamiestis

Nuo eglės šventinis takas nusitęsė į senamiestį, kur tradiciškai, trečius metus iš eilės, įsikūrė Kalėdų miestelis, kurio teritorija buvo papuošta ta pačia Pasakiškų Kalėdų tema.
Jame visą savaitę veikė mugė, Kalėdų Senelio rezidencija, kalėdinis paštas. Prekybininkai iš Mažeikių ir kitų Lietuvos miestų, rajono bendruomenės kvietė ragauti naminių gardėsių, įsigyti rankdarbių, tautinio paveldo gaminių. Kasdien koncertavo vietos meno kolektyvai, profesionalūs atlikėjai.

Dovana – ledo skulptūros

Mažeikiškiai gavo ypatingą dovaną – dvi ledo skulptūras.
Savivaldybės merė R. Matulaitienė: „Norėjome mieste sukurti pasakiškų švenčių atmosferą.“

Pirmą kartą mažeikiškiai sulaukė ypatingos dovanos – dviejų ledo skulptūrų: kiškio, sėdinčio ant Mėnulio, ir drakono, stovinčio ant skaičių 2024. Šie kūriniai gimė gyventojų akyse – ledo skulptoriai juos iš didžiulių ledo luitų kūrė vietoje.
Skulptūros turėjo puošti Kalėdų miestelį, tačiau dėl nepalankių oro sąlygų jų kūrimą teko atidėti ir jas perkelti į kitą vietą – prie Kalėdų eglės.

Mažeikių rajono savivaldybės merė Rūta Matulaitienė džiaugiasi, jog pavyko sukurti mieste Pasakiškas Kalėdas. „Smagu, kad mano svajonė Kalėdų laukimą padaryti kitokį – išskirtinį, pilną spindesio, spalvų, netikėtumo, pakilios nuotaikos – išsipildė, – sakė merė. – Prigijo ir mano idėja senamiestyje įkurti Kalėdų miestelį, kurį pamėgtų ne tik rajono gyventojai, bet ir svečiai. Kaskart norisi ir naujovių. Praėjusių Kalėdų staigmena – įspūdingos ledo skulptūros. Turiu minčių ir šių metų Kalėdoms, bet tebūnie tai kol kas paslaptis. Įgyvendinti idėjas ir svajones vienai būtų neįmanoma, dėkoju visiems, padėjusiems kurti šventę Mažeikiuose.“

Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Sut. MS-63


4 Atsakymai į “Mažeikiai atsisveikina su pasakišku Kalėdų laikotarpiu”

 1. Čekutis parašė:

  dėl nesąžiningi čekiai jums lyg ir neužkliuvo, ar ne?

 2. kokį pasakišką darbdavį ruošiatės pakviesti į Mažeikius? parašė:

  Kad sukurtų didelę pridėtinę vertę ir skatintų miesto ekonomiką

  1. ??? parašė:

   ką jums tuo klausimu sako seimo narė p.Nagienė?

 3. kiek kainavo miesto biudžetui tos pasakos? parašė:

  ledo skulptūros, ženklas ,,Myliu Mažeikius“, Kalėdų mugė, eglė, dekoracijos. Taškyti pinigus gali ir kokių 9-10 metų berniukas, sutiktas Nidoje mūsų prezidento. Ypač ,jei jam patarinės įvaizdžio komisija, kuri kopijuoja puošybos objektus kitų miestų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto