Mažeikiai didžiosioms metų šventėms puošiasi kukliau

Šiais metais spalvingomis iliuminacijomis pasidabins tik dvi gatvės – Žemaitijos ir Naftininkų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Trečiadienį planuojama ne tik imtis montuoti pagrindinę miesto eglę, bet ir pradėti puošti miesto gatves. Šiais metais spalvingomis iliuminacijomis pasidabins tik dvi gatvės – Žemaitijos ir Naftininkų, kitoms papuošti nepakaks lėšų.


Sužibs eglė 

Pagrindinė miesto eglė mikrorajono centre bus įžiebta penktadienio vakare. 
Mažeikių miesto seniūnijos vyresnioji specialistė Daiva Radvilienė „Santarvei“ sakė, kad šių metų pagrindinė miesto puošmena – eglė bus šiek tiek mažesnė už pernykštę. Be to, ji bus sukonstruota iš eglės šakų.
„Šių metų pagrindinė eglė su visais jos pastatymo ir papuošimo darbais kainuos apie dvidešimt aštuonis tūkstančius litų“, – informavo D. Radvilienė.
Mieste bus papuoštos dar dvi eglės: viena Laisvės gatvės pradžioje, o kita Ventos gatvėje, prie buvusios „Oruvos“ gamyklos.
„Šioms eglėms papuošti bus panaudotos senosios girliandos, kuriomis buvo puošiamos miesto gatvės. Jos atliko, nes šiais metais buvo nutarta papuošti tik Žemaitijos ir Naftininkų gatves. Toks sprendimas priimtas dėl pinigų stygiaus“, – paaiškino D. Radvilienė.
Pasak pašnekovės, pernai gatvių ir pagrindinės eglės papuošimas kainavo apie šešiasdešimt tūkstančių litų.


Papuoštos gatvės 

Mikrorajone bus papuoštos tik Žemaitijos ir Naftininkų gatvės, kurioms padabinti spalvingomis iliuminacijomis pinigų skyrė AB „ORLEN Lietuva“. 
Šios įmonės viešųjų ryšių direktorius Audrius Stasiulaitis „Santarvei“ teigė, kad pagrindinei eglei pastatyti ir dviem gatvėms papuošti bendrovė skyrė keturiasdešimt tūkstančių litų.
 D. Radvilienė įsitikinusi, kad net jei bus papuoštos tik dvi miesto gatvės, Mažeikiai nuo to tikrai nenukentės.
„Prisiminus ankstesnius metus, galima tvirtinti, kad į miesto papuošimą gana aktyviai įsijungia ir vietos gyventojai, puošdami savo laiptines, balkonus ar tiesiog butų langus bei privačių sodybų kiemus. Taip pat teko pastebėti, kad po renovacijos kai kurios gatvės yra tiesiog gražios jau dabar, be atskirų papuošimų. Laisvės gatvė – viena iš tokių. Jos išskirtinumą paryškina naujoviški šviestuvai“, – sakė D. Radvilienė.


Apdovanos gražiausias

Be to, Mažeikių rajono savivaldybės administracija yra paskelbusi pasipuošimo konkursą pasitinkant  šv. Kalėdas ir Naujuosius metus. Tikimasi, kad dalyvaudami šiame konkurse individualių ir daugiabučių namų gyventojai, įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovai, darbuotojai, mokyklų ir vaikų darželių bendruomenės, puošdamos savo aplinką, ugdys kūrybiškumą, grožio jausmą.
Konkurse bus įvertinti gražiausiai, išradingiausiai, originaliausiai papuošti individualūs namai, jų kiemai, daugiabučiai namai, balkonai, įstaigų, įmonių pastatų fasadai, vitrinos. Apžiūros vyks gruodžio 16–31 dienomis.
Konkurso laimėtojams bus įteikti Mažeikių rajono savivaldybės mero padėkos raštai, Savivaldybės ir rėmėjų įsteigtos dovanos. Laimėtojų apdovanojimas numatomas kitų metų sausio 5-ąją.

13 Atsakymų į “Mažeikiai didžiosioms metų šventėms puošiasi kukliau”

 1. Linas parašė:

  Girdėjau rancas žada skirti nemažai lėšų miesto papuošimui.

 2. Ir vel tas pats... parašė:

  vel metalinis karkasas puosiamas, tiesa si karta bus apkaisytas kiniskomis dirbtinemis sakomis… Nesuprantu kodel tokiai „puosmenai“ skiriami tukstanciai, kai galima parvezti is misko grazia egle ir ja papuosti ?! Na, o jeigu Mazeikiu nafta tokia biedna ir savivaldybes biudzetas kiauras, tada valdininkams deretu buti isradingiems, pvz. paprasyti miestelenu pagalbos puosiant eglute, mielai prisideciau… Ir graziau, ir jaukiau butu, ar ne?

 3. Dainius parašė:

  o tai kaip laisves gatve lieka nepapuosta. tiek sutvarkyta bet be didziuju metu puosmenu….

 4. Klausimas parašė:

  Tai taip išeina, kad praėjusiais metais prie bažnyčios pastatyt tą metalini karkasą, atseit eglę, kaštavo brangiau, nei šiemet kainuos pastatyt truputį mažesnį ir apkaišyt jį šakom…? Kad ir kaip ten bebūtu, gal pernykštis pravalas nepasikartos:)

 5. Gobšams... parašė:

  Vieno išminčiaus paklausė:
  – Kodėl vargšai labiau draugiški ir mažiau šykštūs, nei turtingi?
  – Pažiūrėk pro langą, ką matai?
  – Matau vaikus žaidžiančius kieme.
  – Dabar pažiūrėk į veidrodį. Ką matai?
  – Save.
  – Taigi. Ir langas ir veidrodis – pagaminti iš stiklo, bet tereikia šiek tiek pridėti sidabro ir jau regi tik save .

 6. Marius parašė:

  Galėtu išvis nepuošt miesto, sutaupytų lėšų, galėtu juos panaudot švietimui. O dabar dėl vieno mėnesio tiek pinigų išvaistoma.
  Apkarpe mokyklų lėšas, tačiau miesta papuošė…

 7. audrius parašė:

  klausimas pasistojo man toks: kasmet skiria lesas tai eglutei tai papuosimams. o kur praitu metu papuosimai??? surado namus ar atiduota atgal is ko gauta??? kaip cia dabar yra ?

 8. To kiekvienas parašė:

  Kaip mes pasikabinsim kazka ant lango,kad dar namo renovacija nera baigta,kuri pradeta birzelio menesi? Nera nei palangiu,nei balkonai baigti! O ir pinigu liko tik cebulynei su saltom bulvem! Nera giniu….Butu gerai,kad bent sviestuvai degtu mieste per nakti zmoniu saugumui…Juk ne vienkiemy gyvename?!

 9. irena parašė:

  Keista, bet kiekvienais metais tas pats- pinigu nera, bus kukliau..Todel ir geda uz Mazeikius, kai ant kas 3-4 stulpo kokia lempele zybsi.. Daznai tenka pravaziuoti mazesnius miestukus, kad ir Rietava. Tai net jie suranda lesu kiekviena stulpa papuosti! Ka cia bekalbeti, teisingai vienas zmogus issireiske- ,,nykus, kaip Mazeikiai,,….

 10. to kiekvienas parašė:

  Tai kur garantijos ,kad gryzes nerasiu supleskejusios trobos?Tie patys gobsuoliai verslininkai priveza visokio kinietisko slamsto ,tai ner jokiu garantiju ,kad ta girlianda nepataps fejerverku.

 11. kiekvienas parašė:

  kiekvienas nuo savęs pradėkite, ant lango prikibdykit bent vieną dekoraciją, kuri šviestų ir mieste bus gražiau ir šviesiau :) mažiau žiūrėkime kas ką duoda, nuo savęs pradėkit.

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Ne ir is kur begali zmones dziaugtis sventemis,jie ir taip jau nukelneti dideliu mokesciu! O kas moka uz vd.daugiabuciu renovacijas? Zinoma,kad patys gyventojai.Nevisi juk isgali susimoketi tukstancius., reikia lysti i skolas.O ir sildymo sezonas,o kur dar kasdieninis maistas? Esame ES,taciau algeles labai jau lietuviskos! Taip kad sventes bus kaip senais vargingais laikais,kai svente musu seneliai…

 13. nesuprantu parašė:

  a tai apart lenku imones ,musu miesto puosimo niekas daugiau neremia?A tokie jau biedni tie verslininkai is tos asociacijos?O boze ti moi – ubagu ir skrudzu krastas…Rekvizitai matyt melaginga info skelbia apie imones,ten raso ,kad kitos neviena desimti milijonu prasuka per metus(meluoja matyt zalciai).Kazkas yra pasakes ; kai nagai riesti I save tai net su kujaciu neismusi…Geru jums tamsiu gatviu ir sventines nuotaikos su petarda uz petaka, gerbiami verslininkai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto