Mažeikiai gali likti be kino

Mažeikių kultūros centro mažosios salės nuomos klausimas tarp politikų sukėlė karštų diskusijų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos ir Kontrolės komiteto jungtinio posėdžio dalyviai nutarė stabdyti Mažeikių kultūros centro paskelbtą viešą patalpų filmams demonstruoti nuomos konkursą. Toks sprendimas priimtas po to, kai buvo išplatintas elektroninis susirašinėjimas tarp mero patarėjų ir vilniečių įmonės. Šiame susirašinėjime Tarybos nariai įžvelgė galimos korupcijos požymių.
Politikų įtarimus, kad minėtas konkursas gali būti neskaidrus, sustiprino ir skubotas jo paskelbimas. Kultūros centras viešą konkursą paskelbė su Taryba nesuderinęs nei atrankos, nei patalpų nuomos sutarties sąlygų, nors ir buvo įpareigotas tai padaryti.

Antikorupcijos komisijos ir Kontrolės komiteto jungtiniame posėdyje paviešintas susirašinėjimas sukėlė įtarimų, kad dėl Mažeikių kultūros centro viešo patalpų nuomos konkurso nugalėtojo yra susitarta iš anksto, todėl gali būti apribota sąžininga konkurencija. Šis susirašinėjimas – tarp buvusio mero patarėjo Vygando Povilo Ostrauskio bei dabartinio mero patarėjo Algimanto Čepio ir Vilniaus įmonės, užsiimančios filmų demonstravimu, bei Brigitos Petkutės, kuri vadovavo įmonei, iki šiol demonstravusiai filmus Mažeikiuose.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

8 Atsakymai į “Mažeikiai gali likti be kino”

 1. jus baikite cirkintis, užsiimkit rimtais darbais (,,menų ir kaltūros skleidėjai") parašė:

  Privačių kino teatrų Mažeikiai turėjo ir ne vieną. Matote, kad šis verslas nuostolingas, jei nebus dotacijų iš savivaldybės, t.y. iš mūsų mokesčių mokėtojų pinigų arba, jei priverstinai neleis darželių ,mokyklų grupes (aišku mokamai, kad ir su nuolaida,bet ji natūrali,nes grupėmis) lankyti jį.Taip ir tai-tiesa.Tegul ką nori tą rašo, bet pagrindinės pajamos iš grupių…O grupės ,jei nori ir dabar masiškai važiuoja į Šiaulius ,Vilnių, netgi į užsienius dabar ypač.Tad ar verta mums išlaikyti nuostolingą verslą arba veiklą.Turime tokių objektų ir ne vieną, pvzd. Mažeikių muziejus.Vaikas jau ėjo 4-5 kartus, sako nebėra ką ten žiūrėti, bet vis tiek jei ne kasmet,tai kas du ,,tempia“juos,aišku mokamai. Nesakau ,kad nereikia,bet ne tiek ,kad žutbūt išlaikyčiau jų veiklą. Kiek tokių privačių verslų yra kur vos išgyvena Mažeikiuose ir neprošal būtų dotacijos bei stiprus užnugaris savivaldybės, kad grupės eitų, nors neįdomu…Bet neturi tokių draugų-bičiulių :Čepys, Dačkauskas. Apie pastarojo principus, verslo suvokimą asmeniškai žinau.Beje, jei tikrai reikia Mažeikiams kino teatro būtina atsiklausti daugumos Mažeikių gyventojų.Aišku ne visiems vyksta įvertinti SSGG , bet pasirinkti vieną, pagrindinį kriterijų: Gargžduose, kur mažiau gyventojų gyvuoja, Mažeikiuose ne -absurdas.

 2. Daiva parašė:

  Nežinau kaip, bet partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ nariui, buvusiam Seimo nario padėjėjui – sekretoriui M. Badaukiui pavyko įsidarbinti Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyriausiuoju specialistu. Neseniai buvo paskelbta, kad M. Badaukis laimėjo konkursą Mažeikių apylinkės seniūnijos seniūno pareigoms užimti. Dabar į tą pačią šiltą vietelę ,kur sėdėjo M. Badaukis atsisėdo kitas partijos ,,Tvarkos ir Teisingumo“ narys ir Savivaldybės Antikorupcijos komisijos narys Artūras Pekauskas. Nu bet kaip sekasi tos partijos ,,Tvarka ir Teisingumas “ nariams, patys pirmieji sužino apie laisvas darbo vietas Mažeikių savivaldybės administracijoje. Ar tik tos partijos nariai yra labiausiai tinkantys vietiniam ūkiui tvarkyti ? Gal čia Seimo narys K.Bartkevičius taip pasirūpino dėl naujos darbo vietos savo partiečiams? O Antikorupcijos komisija galėtų pasidomėti kaip Antikorupcijos komisijos nariui Artūrui Pekauskui pavyko įsidarbinti Savivaldybės administracijoje ir , būtent į tą darbo vietą galėjo pretenduoti tik partijos ,,Tvarka ir Teisingumas“ narys. .

 3. Daiva parašė:

  Tai jau visoje Lietuvoje yra įprasta ,kad ūkininkai ir verslininkai prašo atleidimo nuo mokesčių ir prašo įvairių išmokų( paremti jų ūkius ir verslą) iš valstybės biudžeto lėšų. Arba už nuomą moka simbolinį mokestį arba visai nemoka. Juk Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) net 20 metų nemoka nuomos mokesčio už Vilniaus centre jos būstinei naudojamas patalpas. Visoje Lietuvoje ta pati tvarka ir Mažeikiai nėra kažkoks tai išskirtinis rajonas , kad verslininkai vilniečiai nenorėtų kuo pigiau išsinuomoti patalpas.
  Nors viešai buvo paskelbta, kad Savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos ir Kontrolės komiteto jungtinio posėdžio dalyviai nutarė stabdyti Mažeikių kultūros centro paskelbtą viešą patalpų filmams demonstruoti nuomos konkursą, tačiau Savivaldybės internetinėje svetainėje skelbimas dėl viešo nuomos konkurso vis dar yra. Nei Mažeikių kultūros centro direktorius, nei savivaldybės valdininkai kol kas nevykdo Antikorupcijos komisijos ir Kontrolės komiteto jungtinio posėdžio dalyvių priimto nutarimo.

 4. būtų gerai viešinti visus ,,nusipelniusius"Mažeikių miesto veikėjus parašė:

  Būtų gerai nuolat viešinti visus Mažeikių konkursų, projektų,,nusipelniusius“Mažeikių miesto veikėjus, pateikti prieinamus faktus:sąlygas,sąmatas, kainas, rezultatus. Tai padėtų apsispręsti renkant naują valdžią.

 5. Komentatoriui parašė:

  O kas nutiko? Kiek supratau, tai viešai paskelbtas konkursas ir gali jame dalyvauti kas tik nori. O gal tas susirašinėjimas, tai buvo tik valdžios pastangos pritraukti investuotojus? Sunku patikėti, kad Mažeikiuose atsiras norinčių plėtoti šį verslą.

 6. Šerkšnėniškė parašė:

  Gaila bet geriau tegul nebuna kito teatro nei aferos sukamos ir dar taip aiškiai visiems po nosimi fu negaliu kada baigsis tas korumpuotas valdymas

 7. Nieko nostabaus parašė:

  Socdemu ir jiems prijaucianciu valdymo ypatumai turbut niekad nepasikeis.

 8. Komentatorius parašė:

  Oho koks netikėtumas! Ir kas galėjo pagalvoti, kad taip nutiks??

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto