Mažeikiai liko be klasterio

Savivaldybės meras Antanas Tenys ir asociacijos „Vakarų mediena“ direktorius Raimundas Beinortas ketinimų protokolą dėl klasterio steigimo pasirašė 2014 metų gruodžio mėnesį. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Praėjusią savaitę Ūkio ministerijoje buvo pasirašytas susitarimas dėl pirmojo Lietuvoje medienos klasterio sukūrimo. Tarp jį pasirašiusių savivaldybių Mažeikių nėra. Laimė sulaukti investicijų ir darbo vietų nusišypsojo Akmenei.
Tokia žinia sukėlė diskusijas viešoje erdvėje. Vieni plaka valdžią, kiti – pačius kritikus.
Kodėl taip nutiko, pabandė išsiaiškinti ir „Santarvė“.

Laukė trejus metus

Primename, kad 2014-ųjų pabaigoje Lietuvos medienos pramonės įmonių asociacija „Lietuvos mediena“ bei rajono Savivaldybė pasirašė ketinimų protokolą dėl 250 mln. eurų vertės medienos ir baldų gamybos klasterio kūrimo Mažeikiuose. Planuota, kad, į klasterį įtraukus Lietuvos ir užsienio medienos pramonės įmones, bus sukurta apie 1,2 tūkst. naujų darbo vietų, buvo numatyta dar 600 netiesioginių darbo vietų.
Tačiau po trejų metų laukimo viltis Mažeikiuose turėti klasterį užgeso.
Praėjusią savaitę Ūkio ministerijoje pasirašyta partnerystės sutartis, pagal ją Medienos produktų gamybos inovacijų klasteris kuriamas be Mažeikių.

Didelės investicijos

Medienos pramonės įmonių asociacijos tinklalapyje skelbiama, kad partnerystės sutartį pasirašė verslo, savivaldos, mokslo ir mokymo įstaigų atstovai. Po sutartimi parašus sudėjo Vakarų medienos grupė, SBA koncernas, baldų fabrikas „Freda“, Kauno technologijos universitetas, Kauno kolegija ir Klaipėdos bei Akmenės rajono savivaldybės.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

31 Atsakymas į "Mažeikiai liko be klasterio"

 1. nusivyles parašė:

  Tai va taip ir nyksta Mažeikiai ,klasteris i Akmene,ligonine i Telšius ,beje visos valdiškos įstaigos ir taip jau priklauso Telšiams, manau savivaldybe reiktu panaikinti palikti tik seniūnija vis vien is jos nera naudos o tik islaidos,o kokie buvo pazadai prie rinkimus ………pakol i valdzia rinksime ne pagal pazadus opagal padarytus darbus tol nieko ir nebus.

 2. AMEN parašė:

  Jau seniai aišku, koks senų pirdylų ir tik savo interesais besirūpinančių versliorų lizdas yra savivaldybė. Ir tas seimo narys mažeikietis ne kitoks. Svarbu tik visi mūsų miesto carai-versliorai sotūs ir laimingi, o kad miestas nyksta jiems dzin. Galvojat kažkam baisu, kad nebeišrinks jų? Gi tuoj į kokią šiltą vietą atsisės ir toliau varkes suks. O žinant, kaip lengva paveikti daugumą mažeikiečių, tai duočiau 90%, kad kituose rinkimuose vėl išsirinks raudonąją armiją į miesto valdžią ir tada dėl kartas nuo karto paverks, kad miestas stagnuoja.

  Nu nors džipus įsigijo visi.

 3. pakol parašė:

  drebantys seniai vadovaus, tol nebus nieko gero, jie jau savo gerą susikūrė, o žmonės – nulio vietoj.

 4. Tadas parašė:

  Vergai nepatenkinti, kad už jų eurus (likusius 300 mln.eurų žada pritraukti dvi savivaldybės) nebus įrengtos darbo vietos, kuriose jie pasiruošę už centus dirbti. Tikriausiai, verslininkų pelnas ir bus tie 300 mln.eurų ir viskas bus daroma, kad juos gauti, tuo pačiu siekiant įdėti kiek galima mažiau savo lėšų. Jie planuoja pritraukti apie 0,5 mlrd eurų, gal dalis eurų bus iš švietimo ministerijos?

 5. oho parašė:

  Labiausiai šokiravo laikraštyje perskaitytas sakinys „LYG IR darėme viską, kad klasteris būtų Mažeikiuose. Ir kas taip pasakė? Kas pasakė?
  Didžiosios dalies komentatorių taip ginamas meras.

 6. matosi ,kad Mažeikiams tai opi problema. parašė:

  Kreipiuosi į nešališkus valdžiai bei loviui mažeikiškius.Perduokite ir kitiems .Per artimiausius rinkimus būtina balsuoti. Nes mes nebalsuodami, leidžiame dabartinei valdžiai toliau ,,parazituoti ir imituoti darbą“. Politinės partijos Mažeikiuose nepasiteisino. Renkame pavienius aktyvius žmones, kurie tikrai tik Mažeikiams nori ir sugeba priimti gerus, savalaikius, nepavėluotus sprendimus. Nerenkame Mažeikių rėksnių ir šiaip perėjūnų, apsimetėlių. Manau ,kad esame sąmoningi ir sugebame atskirti juos. Kadencijos metu vertiname išrinktuosius ir jų priimtus sprendimus. Po to renkame LR Seimo narį, gal net LR prezidentą :-). Masės jėga- didelė. Tai vertino net pirmųjų respublikų imperatoriai. Kurie neįvertindavo-,pralošdavo. Dabar Mažeikiuose laimėdavo savi interesai dėl savų. Tad nepatenkintieji sprendimų priėmėjais ,valdžia gali kaltinti tik save.

 7. SANTARVEI parašė:

  Nematote problemos komentarų vertinime? Anksčiau galėjo įvertinti komentarą tik 1 kartą,dabar gali spaudinėti,kiek netingi.Iš skaičių matosi,kad yra netinginčių.Dėl šio komentarų vertinimo norite sudaryti įspūdį,kad daug žmonių lankosi Jūsų tinklapyje ar paprasčiausiai neturite tinkamo IT specialisto?

 8. Alioša parašė:

  K.Bartkevičiaus projektas nurašytas

 9. to ... parašė:

  O dar liūdniau, kai pamatai kas tie naujieji, kurie vietoj senųjų į valdžią braunasi :-)

 10. ... parašė:

  Visdelto, kai pamatai, koks žmonių kiekis palaiko dabar valdžioje esančius asmenis darosi labai liūdna. Tada supranti, kad dar ilgai niekas nesikeis, nes neveiklumas, stagnacija ir atviras to demonstravimas yra priimtini daugelio rajono gyventojų tarpe.

 11. m parašė:

  visą SENIENĄ iš savivaldybės LAUK

 12. jo parašė:

  teisingai pasakė,jau nukvakęs meras ir administracijos direktorius,TRAUKITĖS PATYS,kol neišmetėm

 13. Tradka parašė:

  Bet todel uzlieknej statys mobiliaku gamykla o prie o juodeikiuose naftos tankeriu uosta ir metala bei kauciuka gamykla klasteris tai menkniekis paliginus.

 14. Robertas parašė:

  Dabar perspektyvoje yra aukštosios technologijos. Ar mes turime Mažeikiuose inžinierių tiek,kad galėtume užsieniečiams pasiūlyti savo rajoną investicijoms? Ten būtų kuriama aukšta pridėtinė vertė. Atlyginimai dideli. Į tai orentuojasi Marijampolė,nekalbant apie didmiesčius. O mes į ką?

 15. Petras iš Pikelių,buvęs rajono tarybos narys parašė:

  Puikiai prisimenu tuos laikus kai į TV studiją įnešdavo Generalinį Sekretorių Leonidą Iljičių Brežnevą pasakyti kokį tai sveikinimą.Tai dabar žiūrint Roventos TV beveik viskas panašu. Nejaugi mūsų meras A. Tenys nebeturi nė lašelio sąžinės, kad su visais seniais garbingai atsistatydinti. Manau, kad Mažeikių rajone yra jaunų ir protingų, sugebančių vadovauti, žmonių. Atėjo pensijinis amžius ir eik pailsėti.

 16. Brolis parašė:

  Laba diena , paskaičius komentarą gali pagalvoti , kad tas klasteris būtų buvęs Mažeikių centre ir dabar mums visiems reikia ačiū pasakyti mūsų valdžiai , kad apgynė mus nuo šito baubo , planuojamas atlyginimas operatoriui – tūkstantis eurų .

 17. Straipsnis parašė:

  Teko perskaityti pilną straipsnio versiją. Pagaliau ir Mažeikiuose turime rimtą laikraštį, kuris išklauso visas puses ir parašo taip, kaip yra iš tikro. O jeigu kas nori oponuoti visados ras. Pvz., kodėl nesakoma, kad Akmenėje bus pirminis medienos apdirbimas ir medžio drožlių plokščių gamyba? Įsivaizduokime, kiek transporto pravažiuos atvežant žaliavas ir išvežant produkciją… Jeigu taip būtų Mažeikiuose, būtų pasipylę kaltinimai iš opozicijos dėl transporto srautų, užterštumo… Prikibti visados rasime prie ko. O kas galvojate, kad ten dirbs lietuviai – apsirinkate, lietuviai per brangūs jeigu dirba Lietuvoje o ne Anglijoje, Akmenė jau ruošia savo daugiabučius darbuotojams iš Rytų…

 18. jo,jo parašė:

  merai bent keitėsi,o Kryžius kaip sėdėjo taip ir tebesėdi ir dar sėdės….

 19. mazeikietis parašė:

  Dirbdamas paprasta darba praleistum investuotoja koki jau butum atleistas o cias patys savo komisijas susidaro ir tipo taip turejo buti :D mano manymu toki praziopsojima reiktu skaudziai bausti..isivaizduokit kiek jaunimui darbo butu mazeikiuose buvo ..o dabar tik …snipstas.. tokia kova su emigracija :)

 20. shiusha parašė:

  Tikiuosi, tai pirmoji didele vinis i Mazeikius valdanciu socdemu karsta. Ir net didziausi naivuoliai nebetikes ju pazadais. Belieka Telsiams, Plungei ir Akmenei issidalinti Mazeikiu istaigas ir teritorijas. Kita vertus, reikia dziaugtis, kad tos istaigos issikelia i kitus rajonus. Bega ne tik zmones, bet ir istaigos is Mazeikiu, is tokio nustekento miesto…

 21. Ši valdžia užmigusi parašė:

  Neverta ko tikėtis kai atejusiems investuojams sudaromos salygos „jus pasidarykite viska , o mes padėsim jei galėsim kuo“….Mano manimu su tokio lygio investuotojais, kurie gali sukurti iki 2000 darbo vietų, turėtų būti deramasi kaip Kalifornijoje su Tesla (kuri turi sukurti 6000 darbo vietu iki 2020m. pagal susitarimą) pasiūlomas baltas lapas. Kompanija išdėsto savo prašymus o valdžios atstovai turėtu pasiūliti planą kaip įgyvendins visus jų prašymus…Kalifornija Tesla prisiviliojo pasiūle greičiausiai sutvarkyti leidimus ir greičiausiai leisti pradėti gamyklos statybas ir eksplotuoti gamyklą tarp kitu valstijų. Dar buvo iki 1,3 mlrd. mokesčių lengvatų kurias pasiūlė Kalifornija, nors kitos valstijos siūlė iki 2,1 mlrd doleriu mokestinių lengvatų, bet gamyklos pastatymas ir leidimu gavimas būtų užtrukės ne vienus metus, dėl gamyklos dydžio. Tačiau, Kalifornijai jau seniai atsipirko mokėstinė lengvata dėl Įdarbintų darbininkų, nes už juos mokami mokesčiai . Aišku nėra ko viska nurašyti ant dabartinės valdžios, nes iki tol buvusi valdžia, mūsų atstovai, nesugebėjo netoli Mažeikių įkurti kažka panašaus į pramonės parką ar laisvąją ekonominę zoną. To pasekoje musu atstovai gali pasiūlit niekingus netoli 10 ha. plota gamykloms, kai Akmenė gali pasiūlyti 100 ha+ įvairiomios mokesčių lengvatos dabartinėm salygom iki 49 metų…., Bet, kai buvo atvykęs „caras“ mūsų atstovai užsiminė apie pramonės parko įkūrimą, kad būtų ka pasiūlyti investuotojams. Gal kažka sugebės padaryti arba kaip yprasta rodis savo neveiksnumą….Mums Mažeikiams puikus pavyzdys Tauragės pramoninis parkas. Kuris šiuo momentu jau užpildytas ir dabar rengiamasi antro pramoninio parko įkurimui. Dar reikia pasidžiaukti, kad iš Mažeikių neiškėlė sodros ir neuždarė ligoninės, nes išsaugoti kitas struktūras kaip Pvz:(Apylikės teismas, Prokuratūra ar daug daug policijos darbuotoju perkelti iš Mažeikių PK į Telšių AVPK nepavyko) nors Mažeikiai didžiausias apskrities miestas ir turėtu turėti savo balsą.

 22. Vardas (privalomas) parašė:

  Verslininkai irgi nenorejo,kad atsirastu naujos darbo vietos su geresniu atlyginimu.

 23. Skaitytoja parašė:

  O Arka tai kieno? Ten visi socdemų renginiai vyksta! Tai ir takelį nusitiesė…

 24. Senjoras parašė:

  Mazeikiu vadovai mulkiai, kad tiek darbo vietu prarado, nes vadovai nukvake, nes vadovauja socialdemokratai, o laimejo jaunas Akmenes meras ir kur Akmenes rajone bus statoma galinga gamykla, kur gales idarbinti daug bedarbiu .

 25. Reikia parašė:

  „PADEKOTI“ ankstesniem merams ir tarybu nariams,kurie buvo netoliaregiski : nesuprato kas yra pramoninis parkas,laisva ekonomine zona.Buvo isparceliuota,t.y.grazinta zeme prie strateginiskai galimu miesto pramonei plestis zemiu,keliu ir gelezinkelio atsaku.
  O klasteris nuplauke todel,kad rajono valdzia neturejo strategiskai gero sklypo siam objektui.Prie naftos gamyklos kur siule rajonas,nenorejo patys statytojai(nenori kvepuoti naftininku tersalu).Be to toje vietoje jiems butinas gelezinkelio kelias,kurio ten nera.
  Taip kad ateitis Mazeikiu miglota:visos zemes privatininku rankose,o kainos 1 (vieno) aro dideles(labai dideles).

 26. E.V. parašė:

  Gėda. Per tiek metų vadovavimo Mažeikių miestui nesukurta nė 100 darbo vietų. Kuo per savo kadenciją užsiiminėjo meras ir jo komanda – neaišku. Ką Mažeikiams atnešė išrinktasis Seimo narys, irgi neaišku. Mažeikiai ir toliau nyksta. Tokiame dideliame pastate tokie dideli užpakaliai ir toliau gadina orą išrinkti tik tokiam reikalui už mažeikiškių sumokėtus mokesčius. O baisiausia, kad niekas nepateikia jokios „darbo“ ataskaitos ir niekas už nieką neatsako.

 27. Ką renkam - tą ir turim parašė:

  Kol rinksim pensininkus ir verslininkus taip ir bus.

 28. Valio parašė:

  Valio musu valdziai,valio Teniui,valio Kryziui ir visiems kitiems,rinksim jus i valdzia vel,vel ir vel galesit vadovaut iki pamelinavimo o mes sekmingai dingsim is cia

 29. a parašė:

  socdemai visu išdūrė prieš rinkimus, neva atves čia klasterį… Jie tiesiog atjojo ant tokio arkliuko ir laimėjo tik dėl šitų pažadų…. Kas dar jais tiki?

 30. shiusha parašė:

  kaip suprast, kad tarp svarstytu variantu Mazeikiu net nebuvo? Koks cia valdzios melas zmonems vidury baltos dienos?

 31. kodel parašė:

  Ogi todel, kad musu rajono valdzia yra visiskai nupiepusi! Galit pykt,bet tokia yra mano nuomone! Neigali valdzia, amzinai mekenanti apie pinigu stygi! O ka ji pati padare, kad tu lesu butu daugiau?! Visada maniau, kad ponas meras yra geras zmogus, bet kas is to? Ponas meras, pagal nuveiktus darbus, yra lygus nuliui, kaip ir visa taryba…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto