Mažeikiai liks be suaugusiųjų mokymo

Sodų pagrindinė mokykla toliau tuštėja: bus išformuotos suaugusiųjų klasės. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Sodų pagrindinėje mokykloje toliau verda aistros dėl anoniminių skundų. Mokytojai tvirtina, kad jie yra nepagrįsti, tačiau atlikti tyrimai byloja, kad kai kurie skunduose nurodyti faktai neišgalvoti ir apie juos bus informuota net Prezidentūra. Be to, jie privertė mokykloje imtis kai kurių permainų.
Nustačius faktų dėl lėšų švaistymo, nuspręsta nuo kovo 1-osios išformuoti šioje mokykloje veikusias suaugusiųjų klases. Dėl to darbo gali netekti kai kurie pedagogai.

Susidariusiai situacijai išsiaiškinti Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius Sodų mokykloje sušaukė susirinkimą, kuriame dalyvavo mokytojai, jų profesinių sąjungų, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai.
Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento Regioninės politikos analizės Telšių skyriaus vyriausioji specialistė Regina Pocienė susirinkimo metu pagarsino, kad buvo gautas skundas dėl suaugusiųjų klasių Sodų pagrindinėje mokykloje – dėl švaistomų lėšų.
Skunde nurodomas ne tik blogas suaugusiųjų klasių lankomumas, bet ir tai, kad pamokų metu lankosi pašaliniai asmenys. Be to, informuota ir apie neva netinkamą suaugusiųjų klasių dalinimą į grupes: mokinių lankomumas prastas, mokinių mažai, bet kai kurios pamokos, pavyzdžiui, anglų kalbos, dalijamos į grupes.
„Atlikus tyrimą, visi dalykai, nurodyti viename iš anoniminių skundų, pasitvirtino, todėl mokytojai, teigdami, kad anoniminiai skundai yra melagingi, nėra teisūs“, – mokykloje vykusiame susirinkime kalbėjo R. Pocienė.
Pasitvirtinus šiems faktams, ministerijos atstovė R. Pocienė Savivaldybės merui surašė raštą, kuriame nurodė imtis priemonių, tačiau nenurodė, kokių konkrečiai.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

7 Atsakymai į “Mažeikiai liks be suaugusiųjų mokymo”

 1. Puiku parašė:

  Puikiai Švietimo skyriaus vedėjo džiaugsmą iliustruoja straipsnio nuotrauka, kad nemato A. Stonkus nieko blogą, kai mokytojai dirba be mokinių ir gauna visą algą. Dar norėjo pratęsti valstybės lėšų švaistymą pusmečiui. Kodėl?
  Ar ne laikas palikti savo noru rajono švietimo vado kėdę???

 2. Nu parašė:

  Senjore, galėtum eiti šokti į Sodų skverelį, o negadinti mokyklos vaizdo.

 3. abiturients parašė:

  a ce yr da ir sveitima skyrius, veinor del anoniminiu kerstaujanciu stukaciu laksta isijousei ka tik ku rasti , o ketor del aiske pareikstu faktu neregou :)

 4. Nepavydžiu parašė:

  Sodų vidurinės mokyklos mokytojams, kad mokyklą tiek nustekeno buvusi direktorė. Ten buvo toleruojamas direktorės kultas, mokytojai įbauginti, tad ir dabar bijo pripažinti esamos situacijos – tyli. Apie šią mokyklą seniai buvo sakoma – ai, Sodai… Mokytojai ten dirba gerai, tik dabar sunku bus pakelti tos mokyklos prestižą. O mokytojams reikia įsidrąsinti ir kalbėti, o ne sakyti, kad viskas yra gerai.

 5. Senjorė parašė:

  Kam tos mokyklos,jau dabar vyksta šokiai,tai padarykit šokėjų mokyklą

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  PASIDOMEKIT,KAS DEDAS KRAKIUOSE

 7. Nesvarbu parašė:

  Greit suregavot į Sodų mokyklą, bet kodėl niekas nereguoja į pagrindines mokyklas, kiek jose mokosi tikrų mokinių. O mokytojai gauna normalias algas. Man keista, kad atvažiuojantis fizikos mokytojas per vieną dieną išmoko dviejų pamokų medžiagą, o įtvirtinimo nėra, ar vidutiniai mokiniai gali tą medžiagą įsisavinti, kur žiūri švietimo skyrius?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto