„Mažeikiai“ – lyderių trejete

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Po savaitgalį įvykusių dviejų Nacionalinės krepšinio lygos turų, turnyrinės lentelės viršuje atsidūrė trys ekipos, kurios yra surinkusios  po vienodai taškų. Tarp jų ir „Mažeikių“ komanda.

Iškovotos dvi pergalės

Pirmąjį pirmenybių ratą baigė ir antrąjį ratą mažeikiškiai pradėjo dvejomis rungtynėmis su viena iš lygos autsaiderių „Palangos“ ekipa.
Penktadienį rungtynėse išvykoje mažeikiškiai didelių problemų neturėjo – iškovota pergalė rezultatu 78:62 (25:11; 46:26; 63:47).  Šioje rungtynėse rezultatyviausiai mūsų ekipoje žaidė Darius Tarvydas, pelnęs devyniolika taškų.
Tuo tarpu šeštadienį  šių ekipų  dvikova Mažeikiuose susiklostė kiek kitaip – po pirmojo kėlinio mažeikiškiai pirmavo septynių taškų skirtumu, po antrojo jų pranašumas buvo keturi taškai. Kiek netikėtai įvykiai susiklostė trečiajame kėlinyje – iniciatyvą perėmė svečiai, vienu metu jie pirmavo net penkių taškų skirtumu, o po trečiojo kėlinio jų pranašumas siekė du taškus – 54:52. Ketvirtajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką ir tik, likus trims minutėmis iki rungtynių pabaigos, mažeikiškiai kiek atsiplėšė nuo svečių ir iškovojo pergalę rezultatu 82:77.
Rezultatyvias rungtynes sužaidė Ignas Vaitkus, pelnęs 17 taškų, 14 taškų įmetė Mindaugas Reminas.

Laukia sunkus gruodis

„Niekaip negalime susitvarkyti su tuo,kad esame lyderiai, atsipalaiduojame ir vėliau kiekvieną kartą tenka tai įrodinėti.
Bendrai pirmojo rato rezultatais esu patenkintas. Nusitaikėme į tikslą – patekti į geriausiųjų ketvertuką, kuris suteikia atkrentamosiose varžybose aikštės pranašumą, tad jo ir siekiame. Čempionatas trumpas ir glaustas, kiekviena pergalė – aukso vertės“, – po rungtynių kalbėjo ekipos treneris Aloyzas Rudys.
Pasak jo, ne lengviau bus ir antrajame rate – pirmąjį ratą mažeikiškiai tik šešerias rungtynes žaidė išvykoje, antrajame išvykų bus gerokai daugiau.
Jau gruodžio šeštąją mūsų komanda Klaipėdoje susitiks su vietos „Nafta-Universitetu“, po to gruodžio tryliktąją laukia namuose dvikova su „Trakais“, po to trys išvykos į Šilutę, Vilnių ir Plungę.
Gruodžio 29-ąją namuose mūsų ekipa žais Lietuvos krepšinio federacijos taurės turnyro rungtynes su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“, kitą dieną laukia atsakomosios rungtynės Pasvalyje.
Nacionalinėje krepšinio lygoje šiuo metu po dvylika pergalių yra pasiekę ir tris pralaimėjimus patyrę Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“, „Trakai“ ir „Mažeikiai“.