Mažeikiai medienos klasterio gali nebesulaukti

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Praėjusiųjų metų pabaigoje  Lietuvos medienos pramonės įmonių asociacijos „Lietuvos mediena“ direktorius Raimundas Beinortas bei rajono Savivaldybės meras Antanas Tenys pasirašė ketinimų protokolą dėl medienos ir baldų gamybos klasterio kūrimo. Buvo teigiama, kad jo atsiradimas į Mažeikius pritrauktų apie 250 milijonų eurų bei sukurtų apie 1600 darbo vietų.
Dėl nepalankių medienos perdirbėjams teisės aktų ir dėl to, kad Vyriausybė neskuba imtis miškų reformos, investicijos gali iškeliauti… į Baltarusiją.  Viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad praėjusią savaitę medienos klasterio iniciatoriai buvo susitikę su Baltarusijos resursų biržos atstovais ir aptarė klasterio steigimo galimybes šioje šalyje.
Miškų įstatymo pataisas teikęs mažeikiškis Seimo narys Kęstutis Bartkevičius teigė, kad paleisti tokias investicijas iš Lietuvos būtų nusižengimas. Parlamentaras klasterio iniciatorių  žingsnius vertina kaip signalą Vyriausybei, ministerijoms imtis miškų ūkio reformos bei spręsti apvaliosios medienos pardavimo iš valstybės miškų problemas.

Plačiau apie tai –  „Santarvės“ laikraštyje. 

13 Atsakymų į “Mažeikiai medienos klasterio gali nebesulaukti”

 1. NEREIKIA JOKIO KLASTERIO parašė:

  Eilinis ateis vergvaldys, kuris nesiskaitys su savo darbuotojais vergais – negrais ir mokes minimuma. Nereikia jo isviso, dar ters ir taip viena is labiausiai uztersiausiu Lietuvos rajonu. O valdininkai praplaus pinigus, kaip visada ir girsis, kaip gerai padare.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Kokį klesterį? Greičiau ponulis piniguočius ,koks seimūnas ar kitas korumpuotas tipas įsteigs privatų Krematoriumą! Nebus žmonėms darbo,žmonės neturės pinigų,negalės norm.gyventi,sirgs ir pakratys kojas. O Krematoriumas,bus Aukso kasykla..Mąsto gerai? Taip kaip ir su didžiaisiai premybos centrais.Mažoj provincijoje,kiek jų pristatė! Tiek bedarbių Lietuvoje. Gamyklų galėjo geriau pristatyti..

 3. eurs parašė:

  Žmonės nesuprant? Jeigu visi turės darbą,tai iš ko laikysis Bankai Lietuvoje,tuo pačiu ir ponai įsteigę greitasasias paskolas!? Turės darbą žmonės,gyvens iš savų uždirbtų pinigų,neis paskolų į Bankus. Neims ir greitųjų paskolų su didžiyliais procentais,kuriais minta kažkurie korumpuoti asabos! Žmonės turi gerai mastyti,kad turėti darbą,tai turėti ramų gyvenimą. Bet valdžiažmogiams tai nepatinka.. todėl jie nesistengia,kad visi lietuvaičiai turėtų darbus.Geras dalykas Migracija! Su tokia valdžia ,dar ilgai žmonės vargs Lietuvoje.

 4. na parašė:

  Prasta,labai prasta išsirinko mažeikiečiai valdžią! Nejaugi seime sėdintis išrinktasis Bartkevičius irgi nieko negali padėti šiuo klausimu? Kam jį rinko žmonės? Geda su tokiu darbu!

 5. a kas tas parašė:

  Klastierius? Matyt dydelis puons is Velniaus. Vo kun anas veiktu pas mumis,vasara geriau i Palonga vaziout anam,jug negulies pavencius:))

 6. apas parašė:

  Čia dar vienas ženklas dėl blogos vyriausybės.

 7. .... parašė:

  o as tai ir tikejaus. Su musu „komunizmu“ nieko niekada neturesim.

 8. rinkimai baigėsi parašė:

  Rinkimai baigėsi – baigėsi ir pasakos. Ką renkam, tą ir turim, o turim didelę suraitytą špygą.

 9. gyventoja parašė:

  Darbo vieta nereiskia, kiek darbuotoju butu gamykloje, tai visas ilgas laikotarpis, nuo klasterio statybos iki galutinio darbuotojo saraso imoneje, tai statyba, projektavimas, gamyba, kiek butu darbo vien tai statant, o poto pradejus ir veikla imoneje, manau tai turi buti aisku kad reikka miestui tai.

 10. Algis parašė:

  niekada netikėjau šita Bartkevičiaus „idėja“. Kažkada Kryžius atliekų deginimo fabriką „kūrė, o dar kažkas pinigus „maišais“ iš Arabijos vežė bažnyčios statybai. Netoli pažengėm.

 11. Vėjai parašė:

  nebent koks visiškas vėdaras galėjo patikėti, kad minima įmonė būtų įkūrusi 1600 darbo vietų. Nebėr Lietuvoj tokių įmonių, kuriose dirba šitiek. Na, nekalbu apie maximą lt. Net Achema darbuotojus gerokai ,,apkarpė“, vos tūkstantį ,,perlipa“. Kas liko iš Mžk naftos – visi žinom…

 12. :(:( parašė:

  labai gaila, jei medienos klasteris nebus statomas Mazeikiuose. Gerb. Seimo narys ir kiti miesto valdininkai turėtų dėti visas įmanomas pastangas, kad taip neatsitikų.

 13. nu nu parašė:

  mere ar ziurit kur pasirasot, tai matyt pries rinkimus buvo suorganizuotas triukas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto