„Mažeikiai“ – NKL finalo ketverte!

Pergalė lėmė mažeikiškiams kelialapį į balandžio 13–14 dienomis Alytuje vyksiantį NKL finalo ketvertą. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=352 template=caption]„Mažeikių“ krepšininkai lemiamoje dvikovoje dėl patekimo į Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketverto varžybas trečiosiose rungtynėse nušlavė praėjusio sezono NKL vicečempionus Vilniaus „Statybą“.

Vilniečiai buvo nušluoti

Nuo sirgalių lūžtanti „Ventos“ pagrindinės mokyklos sporto salė, kurtinantis palaikymas, vyraujančios baltos ir raudonos spalvos, gražūs dėjimai, metimai ir efektingi Roko Giedraičio blokai bei puiki pergalė. Taip galima apibūdinti paskutines šį sezoną „Mažeikių“ rungtynes savojo miesto arenoje.
Pirmasis kėlinukas prasidėjo abipusėmis atakomis ir pirmosios dešimt minučių nė vienai komandai didesnės persvaros nepasiekė, kiek sėkmingiau sužaidė mažeikiškiai, kurie jį laimėjo rezultatu 21:17.
Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje nepasikeitė, tačiau jo viduryje mažeikiškiai, kovodami iš visų jėgų, sugebėjo susikrauti apčiuopiamą persvarą, o likus dviem sekundėms iki jo pabaigos, Eigirdas Žukauskas tritaškiu metimu skirtumą padidino iki vienuolikos. Tačiau džiaugsmas truko neilgai – vilnietis Ovidijus Varanauskas paskutinėmis akimirkomis iš vidurio aikštės į mūsų krepšį pataikė tritaškį metimą.
Rungtynių likimas sprendėsi trečiajame kėlinyje – palaikomi apie septynių šimtų į rungtynes susirinkusių sirgalių, mažeikiškiai pasiuntė varžovus į nokdauną ir išsiveržė į priekį aštuoniolikos taškų skirtumu.
Ketvirtajame kėlinyje mūsų krepšininkai neleido vilniečiams net pagalvoti apie pergalę ir laimėjo rungtynes rezultatu 89:64.

Treneris matė akyse ugnį

Lemiamose rungtynėse taškus pelnė visi krepšininkai, išskyrus jų pabaigoje pasirodžiusį įžaidėją Evaldą Aniulį. 20 taškų įmetė Rokas Giedraitis, 17 taškų pelnė ir 11 kamuolių atkovojo Osvaldas Mačernis, 13 – Arvydas Gydra, 10 – Eigirdas Žukauskas, po 9 – Modestas Šidlauskas ir Olegas Koženecas, 7 – Andrius Mikutis, 4 – Vytautas Pikalavičius.
„Kiekvienas įdėjote savo indėlį į komandos taupyklę, galiu tik pagirti, gražios rungtynės. Džiugu, kad tokiu braižu įveikėme varžovus ir suteikėme žiūrovams šventę“, – po rungtynių rūbinėje kalbėjo ekipos treneris Aloyzas Rudys.
Pasak komandos stratego, pergalę lėmė ypač gera gynyba, kuri varžovams leido pelnyti tik vos per šešiasdešimt taškų.
„Kai žaidėjams taip dega akys prieš einant į aikštelę, tai mes galime įveikti ne vieną varžovą. Kiek pakeitėme gynybos sistemas, gal kiek nusileidome kitais komponentais, tačiau sunkus darbas prie savo krepšio davė rezultatą. Išskirti iš žaidėjų negaliu nė vieno – kas ėjo į aikštelę, tas atidavė visas jėgas“, – pripažino Aloyzas Rudys.
Krepšinio klubas dėkingas sirgaliams, kurie labai aktyviai palaikė komandą.

Laukia jonaviškių barjeras

Pirmosiose rungtynėse mažeikiškiai susikaus su penktąją vietą reguliariajame čempionate užėmusiu Jonavos „Triobet“, o antroje vietoje esanti Alytaus „Dzūkija“ susitiks su šeštu likusiu Kauno „Žalgiriu-2“.
Kitą dieną šių porų nugalėtojai susitiks dėl NKL čempionų vardų, o pralaimėjusios ekipos žais dėl trečios ir ketvirtos vietų.
„Ar sezono pradžioje tikėjausi, kad pateksime į finalo ketvertą? Sunku buvo numanyti, bet… Mes viską darėme laipsniškai – iš pradžių nusitaikėme kovoti dėl to, kad gautume savo aikštės pranašumą atkrintamosiose varžybose, kai žaidimas pavyko ir pajutome, kad galime laimėti pirmąją vietą – kovojome, kad gautume sąlyginai silpnesnį varžovą. Kai ir tai pavyko – perkopėme per atkrintamųjų varžybų barjerą. Atėjo finalo ketverto metas – logiškai tikslą supratote“, – šypsojosi treneris.
Jau trečią kartą šį sezoną mažeikiškiai susiduria su ilga pertrauka, todėl, pažymėjo treneris, teks ieškoti draugiškų varžybų partnerio.

One Reply to “„Mažeikiai“ – NKL finalo ketverte!”