„Mažeikiai“ – turnyrinės lentelės priekyje

Joniškiečių krepšio link veržiasi Rokas Giedraitis (balta apranga). Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Galingai Nacionalinėje krepšinio lygoje startavo „Mažeikių“ krepšininkai – jie vieninteliai po keturių turų čempionate išlieka nepatyrę pralaimėjimo kartėlio.

Iškovotos dar dvi pergalės

Trečiojo turo rungtynes mažeikiškiai namuose galingai pradėjo su Joniškio „Delikatesu“: po pirmojo kėlinio mūsiškių persvara siekia keturiolika taškų. Antrajame kėlinyje varžovai atsitiesė, sumažino mūsų ekipos persvarą iki aštuonių taškų, tačiau tai buvo viskas, ką jie galėjo padaryti – žaidimo gijas savo rankose laikė „Mažeikiai“, kurie po trečioje kėlinio pirmavo rezultatu 65:48, o rungtynes laimėjo dešimties taškų skirtumu 81:71.
Dvigubą dublį atliko mūsų ekipos kapitonas Osvaldas Mačernis, kuris pelnė 23 taškus ir atkovojo 11 kamuolių, trylika taškų įmetė Rokas Grinius.
Šeštadienį Prienuose mažeikiškiai susitiko su Birštono ekipa „Jazz-Diremta“ ir iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės – 81:71. Po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus – 34:34, po to mūsų komanda spurtavo ir jau nebeleido varžovams nė pagalvoti apie pergalę. Mūsų komanda šiose rungtynėse pataikė net dvylika tritaškių metimų (vienu daugiau pataikė dvitaškių), prametė tik vieną baudą iš vienuolikos.
Net 27 taškus šiose rungtynėse pelnė Rokas Giedraitis, 13 – Osvaldas Mačernis, po 12 taškų Modesto Šidlausko ir Andriaus Mikučio sąskaitoje.

Žaidimą tikisi pagerinti

Penktadienio varžybose mūsų ekipos gretose debiutavo vidurio puolėjas iš Baltarusijos Olegas Koženecas – pirmosiose rungtynėse jis pelnė 11, antrosiose – du taškus.
„Nuotaika gera – komanda šventė pergalę. Joniškis visai nebloga ekipa, antrajame kėlinuke mus pasivijo, tačiau išlaikėme iniciatyvą savo rankose ir džiaugėmės rungtynių pabaigoje. Juk negalėjome nuvilti savo sirgalių“, – po penktadienio rungtynių „Santarvei“ kalbėjo baltarusis.
Pasak krepšininko, jam dar reikia kokios savaitės priprasti prie naujos komandos, tada bus galima demonstruoti savo geriausią žaidimą.
Šį savaitgalį mūsų komanda, kuri čempionate užima pirmąją vietą, namuose žais su pergalės skonio dar nepatyrusiu Radviliškio „Radviliškiu-Juodeliais“, o išvykoje Marijampolėje susitiks su trečiąją vietą užimančia, vieną pralaimėjimą turinčia vietos „Sūduva-Mantinga“.