Mažeikiai – vėl prie gripo epidemijos pusiaukelės

Gripo praėjusią savaitę Mažeikiuose neužfiksuota. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Paspaudus šaltukui, sergančiųjų peršalimo ligomis nemažėja. Mažeikiai pasiekė gripo epidemijos pusiaukelę. Tačiau gripo atvejų mūsų rajone neregistruota.

Rodiklis Mažeikiuose didžiausias

Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus duomenimis, praėjusią savaitę į medikus kreipėsi 330 peršalimo ligomis sergančių mažeikiškių. Dauguma jų – vaikai iki 17 metų, suaugusių pacientų registruota beveik trys dešimtys.
Gripo praėjusią savaitę Mažeikiuose neužfiksuota. Telšių apskrityje vienintelis gripo atvejis registruotas Telšiuose.
Praėjusią savaitę apskrityje dešimčiai tūkstančių gyventojų teko 47 ligos atvejai. Šis rodiklis didžiausias Mažeikių rajone – 52, tad mūsų rajonas jau peržengė pusiaukelę iki gripo epidemijos. Ji skelbiama, kai šis rodiklis pasiekia 100-ą, o trečdaliui pacientų diagnozuojamas gripas.
Panašus sergamumas buvo užfiksuotas gruodžio pradžioje. Paskui pamažu ligos atvejų mažėjo.

Baiminasi protrūkio

Skyriaus vedėja Irena Macijauskienė „Santarvei“ sakė, kad sausio mėnesio sergamumas peršalimo ligomis panašus kaip ir pastaruosius kelerius metus.
Tačiau specialistė nuogąstauja, kad, paspaudus šaltukui, peršalimo ligų atvejų gali padaugėti.
„Temperatūra itin žema, tėvai kartais svarsto, leisti vaikus į mokyklą ar ne. Vieni palydi vaikus iki mokyklos durų, kiti paleidžia vienus pačius. O žinote, vaikams ir padūkti reikia – tada tai kepurė ant šono, tai ausis plika, tai pirštinių nebereikia, rankos nušąla,“ – kalbėjo pašnekovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto