„ORLEN Lietuva“ – didžiausia mokesčių mokėtoja

Praėjusiais metais naftos perdirbimo bendrovė į šalies biudžetą sumokėjo daugiau nei 1,3 mlrd. litų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė mokesčių mokėtojų TOP 500-uką.

Šiame sąraše – penki šimtai bendrovių ir įmonių (išskyrus biudžetines įstaigas), 2012 metais į VMI sąskaitą sumokėjusių daugiausiai mokesčių ir kitų įmokų.


Didžiausia mokėtoja – iš Mažeikių

Didžiausia mokesčių mokėtoja ir toliau išlieka Mažeikių rajone įsikūrusi bendrovė „ORLEN Lietuva“. VMI duomenimis, praėjusiais metais ji į biudžetą sumokėjo daugiau nei 1,3 mlrd. litų mokesčių. 
Kaip jau buvo skelbta, naftos perdirbimo bendrovė 2012-uosius metus baigė rekordiškai pagerinusi pagrindinius savo veiklos rodiklius – pasiektas EBIT pelnas (294,6 mln. litų) buvo 230 mln. litų didesnis nei 2011 m.
Bendrovės generalinis direktorius Ireniušas Fanfara, komentuodamas bendrovės finansinius rezultatus, pažymėjo, kad tai yra geriausias įmonės veiklos pelnas prieš palūkanų sąnaudų ir mokesčių atskaitymus nuo 2006 m., kai buvusią „Mažeikių naftą“ įsigijo Lenkijos naftos koncernas „PKN Orlen“.
„Nuolat augančius finansinius rezultatus lėmė tai, kad įmonė įvykdė tris pagrindinius savo strateginius tikslus: gerino gamybinę veiklą, skatino pardavimus ir įgyvendino vertę kuriančias investicijas“, – sakė bendrovės vadovas.


Sąraše – dar kelios mažeikiškės bendrovės

Į mokesčių inspekcijos TOP 500-uką pateko dar kelios Mažeikiuose įsikūrusios bendrovės. 176-uoju numeriu įrašyta UAB „Saurida“, pernai sumokėjusi per 9,3 mln. litų mokesčių, trečiajame šimtuke mėsos produktų gamintojos „Vigesta“ (228-oji sąraše, beveik 7,6 mln. litų mokesčių) ir „Mažeikių mėsinė“ (236-oji, 7,3 mln. litų). 
Į ketvirtąjį šimtuką pateko UAB „Kvistija“ (370), šalies biudžetui pernai sumokėjusi per 5 mln. litų.
Penktajame šimtuke – akcinė bendrovė „Ventus-Nafta“ (402-oji, per 4,7 mln. litų mokesčių) ir UAB „Grūstė“ (410-oji, per 4,6 mln. litų).


Skelbs ir prasižengėlius bei skolininkus

Mokesčių inspekcija praneša, kad paskelbtas „TOP 500“ sąrašas – tai sąrašas juridinių asmenų (neįskaitant biudžetinių įstaigų), kurie 2012 metais į Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) sąskaitą sumokėjo daugiausiai mokesčių ir kitų įmokų, atėmus mokėtojams sugrąžintas mokesčių sumas. 
„Sumanymas reguliariai skelbti daugiausiai mokesčių sumokančių įmonių ir skolininkų bei nusižengusių mokesčių mokėtojų sąrašus brendo jau seniai – tam įtakos turėjo ir pasaulinė praktika rodyti visuomenei, kuris verslas įnešė didžiausią indėlį į šalies biudžetą, o kuris stengiasi išvengti mokesčių arba ne laiku vykdo mokestines prievoles, ir aktyvus žiniasklaidos bei asocijuotų verslo struktūrų dėmesys. Verslas nori žinoti, ar jų partneriai yra patikimi, ar neturi finansinių rūpesčių, ar jų mokesčiai mokami laiku“, – sakė VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė, pažymėdama, kad skolininkų ir nusižengusių įmonių pavadinimus VMI pradės skelbti sukūrusi tam skirtą programinę įrangą.

4 Atsakymai į “„ORLEN Lietuva“ – didžiausia mokesčių mokėtoja”

 1. rumpeliui parašė:

  avine tu ,ne egle o pinigus skyre jai pastatyt,o kokia pasistatem ,tai jau valdzios skonis buvo :P:P:P

 2. Tadas parašė:

  Būčiau gamyklos direktorius, laikraštį už pasityčiojimą iš pavardės paduočiau į teismą.

 3. OI koks dziaugsmas! parašė:

  Lietuvai ir Mazeikieciams didelis dziaugsmas – Lenkai teikesi mestelti kaula nuo vaisiu stalo.

 4. rumpelis parašė:

  Taigi,taigi pelno Orlen Lietuva pasiėmė neblogo,o Mažeikiams kalėdinę eglę išvirpino „pavargusią“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto