Mažeikiškės kalbos žinios ir gebėjimai įvertinti šalies mastu

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Jau septinti metai Švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir kalbinių technologijų bendrovė „Tilde IT“ inicijuoja nacionalinį moksleivių konkursą „Švari kalba – švari galva“.  Geriausi mokiniai pakviesti į Prezidentūrą ir apdovanoti, tarp jų buvo ir mažeikiškė.

Sėkmingi buvo abu turai

Apie 12 tūkstančių Lietuvos moksleivių (95 iš Mažeikių rajono, tarp jų –  16 iš „Ventos“ progimnazijos) I etape tikrinosi lietuvių kalbos žinias elektroninėje erdvėje.
Ir šiais metais finale „ventiškė“ progimnazistė septintokė Modesta Mišeikytė vienintelė iš Mažeikių rajono pateko į II etapą ir balandžio 2 dieną „kalbino“ kompiuterį Vilniaus kooperacijos kolegijoje. Modesta pirmajame etape į visus klausimus atsakė teisingai ir surinko aukščiausią balų skaičių. Puikių rezultatų pasiekė ir antrajame etape. Modestos nuomone, lietuvių kalbos mokytis jai visai nėra sunku.
„Mane dažnai aplanko jausmas, lyg viską, ko mokomės pamokų metu, jau būčiau girdėjusi, lyg kažkada seniai pati būčiau buvusi lietuvių kalbos mokytoja,“ – savo mintimis po konkurso dalijosi septintokė.
Puikių įspūdžių mokinei paliko tiek jos pirmoji kelionė į sostinę, tiek susitikimas su šalies Prezidente Dalia Grybauskaite.

5 Atsakymai į “Mažeikiškės kalbos žinios ir gebėjimai įvertinti šalies mastu”

 1. Emilija parašė:

  Šaunu, Modesta

 2. Modesta parašė:

  Ačiū :3

 3. as parašė:

  nuostabi mergina esi

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Valio, spaudžiu dešinę!

 5. Smile :) parašė:

  Šaunuolė :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto