Mažeikiškės knyga – geriausių knygų penketuke

Rašytojos V. Lapinos augintinė auksaspalvė retriverė Leksė – viena iš jos knygos personažų. R. ČERGELIENĖS nuotr.

Mažeikiuose gyvenančios rašytojos Vitalijos Lapinos knyga „Ar pažįsti Kiukį“ pateko į geriausių šiuolaikinių lietuvių autorių knygų vaikams penketuką. Tai paaiškėjo praėjusią savaitę organizatoriams paskelbus geriausių metų knygų penketukuose nominuotas knygas vaikams ir suaugusiems. „Jaučiuosi į penketuką patekusi grafomanė“, – juokėsi „Santarvės“ pakalbinta rašytoja V. Lapina.

Birželio mėnesį interviu „Santarvei“ rašytoja prisipažino, kad, lygindama save su savo mėgstamais autoriais, jaučiasi grafomanė. „Kol neparašysiu kokių penkių knygų, tol leisiu taip save vadinti,“ – sakė ji.
Taip autorė kalbėjo prieš penkis mėnesius, kai jos knyga buvo ką tik pasirodžiusi knygynuose. Vėliau V. Lapinos „Kiukis“ pateko į perkamiausių knygų sąrašus. Pirmieji knygos vertintojai buvo skaitytojai.
Metų knygos rinkimai vyksta nuo 2005 metų. Šią akciją, įtrauktą į 2006 metų Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą, rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o nuo 2010-ųjų įsijungė Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.
Geriausiųjų penketukui knygas išrenka ekspertų komisija. Spalio mėnesį visuomenei paskelbiami geriausių metų knygų sąrašai. Iš jų skaitytojai gali išsirinkti labiausiai patikusias knygas, už jas balsuoti. Savo balsą už V. Lapinos ar patikusią knygą suaugusiesiems jie gali atiduoti iki 2014 metų vasario 16 dienos.
Laureatai tradiciškai apdovanojami Vilniaus knygų mugėje.
„Manau, kad yra didelis pasiekimas būti pastebėtam, atrinktam iš pusšimčio autorių. Džiugu, kad knyga buvo pastebėta profesionalų. Man tai – garbė. Prisipažinsiu, bijojau, kad knyga bus supeikta, sukritikuota. Tai, kad literatūrologai ją įvertino, glosto širdį. Dabar jaučiuosi kaip išdidi grafomanė“, – neslėpė savo džiaugsmo 39 metų rašytoja.
Ji taip pat sakė, kad nežinomo autoriaus knyga panašiai įvertinta gali būti tik už gerą tekstą, o ne už vardą, ankstesnius laimėjimus arba ryšius, draugystes, kaip, ne paslaptis, kartais nutinka konkursuose.
„Vagos“ leidyklos išleista V. Lapinos knyga „Ar pažįsti Kiukį“  paskelbtame geriausių knygų penketuke apibūdinama kaip „pagaviai, su psichologiniu jautrumu ir žaismingu humoru pasakojama istorija apie mergaitės ir mįslingos būtybėlės bičiulystę, kupiną išmoningų vaikiškų išdaigų ir lydimą mamos supratingumo“.

3 Atsakymai į “Mažeikiškės knyga – geriausių knygų penketuke”

  1. Jūratė parašė:

    Sveikinam. Ir didelis ačiū ūž knygą, kurią kiekvieną vakarą prieš miegą skaitome su sūneliu (nuo to laiko kai įsigijome jau kokį 6 kartą ir nepabosta, kiekvieną kartą skaitome, kaip naują). Smagu giminės rate turėti rašytoją. :*

  2. xxx parašė:

    Kaip gera nors kažką pozityvaus skaityti. Daugiau tokių naujienų. Juk tikrai turime kuom pasidžiaugti.

  3. Labai parašė:

    smagu, kad ir mūsų krašte yra nuostabių žmonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto