Mažeikiškės užauginti milžinai – „be jokios chemijos“

Moteris, atnešusi į redakciją kilogramo dydžio pomidorą, patikino: šiltnamyje noksta dar didesnių nei šis... Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Jau antrus metus mažeikiškės Monikos šiltnamyje uždera tokių neįprastų pomidorų derlius. Moteris, atnešusi į redakciją kilogramo dydžio pomidorą, patikino: šiltnamyje noksta dar didesnių nei šis…

Gamina atsargas žiemai

Monika džiaugiasi, kad jos vyrui pavyko nupirkti tokių sėklų, kurios veda ne tik dideles, bet ir skanias daržoves. Anot moters, šią pomidorų veislę ji išbandė, pasiliko sėklų ir pavasarį vėl jas pasėjo. Nors jos šeimai patinka valgyti geltonus pomidorus, bet ši rūšis yra nepamainoma, gaminant pomidorų tyrę.
„Labiausiai vertinu juos dėl to, kad yra miltingi. Jų skonis geras ir kokybišką pomidorų padažą išverdu“, – pasakojo Monika.
Pomidorai nėra ankstyvos veislės, jie dera iki vėlyvo rudens. Moteris sako nežinanti, dėl kokios priežasties, bet ir pernai pamidorai sirpo ganėtinai ilgai, ir šiemet dar yra daugybė neprinokusių.

Be jokių cheminių trąšų

Mažeikiškė patikina papildomai nenaudojanti jokių mineralinių trąšų, išskyrus pačių pasigamintą pūdinį.
Anot Monikos, penkerius metus į specialų konteinerį ji deda piktžoles iš savo sodo, paskui kompostą išberia ant dirvos ar šiltnamyje.
„Patikėkite, labai geras toks tręšimo būdas! Nors neatmetu, kad derliui įtakos turi ir speciali ekologiška plėvelė šiltnamiui“, – patikino sodininkė.

„Santarvė“ laukia ir kitų gamtos išdaigų ar išskirtinio dydžio derliaus nuotraukų. Fotografuokite, siųskite nuotraukas el. paštu info@santarve.lt arba atneškite į redakciją V. Burbos g. 6. Įdomiausių nuotraukų autoriai rudens šventėje „Bobų vasara 2012“ bus apdovanoti prizais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto