Mažeikiškiai abejoja privalomo priešmokyklinio ugdymo nauda

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Švietimo ir mokslo ministerija užsimojo privalomąjį priešmokyklinį ugdymą įvesti visiems šešerių metų vaikams – dėl to pateiktas siūlymas keisti Švietimo įstatymo projektą. Planuojama, kad ši naujovė įsigalios nuo šių metų rugsėjo ir palies visus vaikus, kuriems šešeri metai sueina tais kalendoriniais metais.
Mažeikiškių švietimo darbuotojų nuomone, toks sprendimas yra labai skubus ir neapgalvotas, jis sukeltų daugybę  problemų.

Mato tik privalumus

Švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio teigimu, priešmokyklinis ugdymas padeda vaikui sėkmingai įsitraukti į mokymąsi, mokyklos pasaulį, todėl svarbu, kad šia galimybe pasinaudotų 100 procentų mūsų šešiamečių, kad jiems visiems būtų suteikta galimybė pasiruošti sėkmingai mokymosi pradžiai.
Priešmokyklinis ugdymas trunka vienerius metus iki mokyklos. Kad visi šešiamečiai lankys priešmokyklines  grupes ar klases – tai esą vaikams tik į naudą: mokinių pasiekimų analizė rodo, kad priešmokyklines grupes lankiusiems vaikams kur kas geriau sekasi mokytis mokykloje, o ilgalaikiai tarptautiniai tyrimai liudija apie teigiamą ankstyvojo ugdymo naudą visam tolesniam žmogaus gyvenimui.

Nėra tikslių skaičių

Šalyje priešmokyklines grupes jau lanko daugiau kaip 95 proc. šešiamečių, Mažeikių rajone tokių yra apie 400, o kiek yra nelankančių, kol kas suskaičiuoti neįmanoma.
Tai yra viena priežasčių, dėl kurios Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus tokią reformą vadina skubota ir neapgalvota. Jis svarsto, ar tai, kad vaikas nuo šešerių metų eis ar bus privalomai vežamas į mokyklą, bus labai gerai. Ar mes tam esame pasiruošę?

Plačiau apie tai skaitykite šeštadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Mažeikiškiai abejoja privalomo priešmokyklinio ugdymo nauda”

 1. komentatorė parašė:

  manau šis įstatymas nereikalingas, tėvai ir taip rūpinasi ,kad jų vaikai atėję į mokyklą mokėtų ir raides , ir skaičius ir t.t., paruošti namuose vaikai nė kuo nenusileidžia tiems, kurie lankė priešmokyklines grupes, na o dėl bendravimo – žmogus bendrauti mokosi visą gyvenimą( deja kai kurie to neišmoksta per visą savo gyvenimėlį), todėl be reikalo sureikšminama, kad nelankę darželių nemoka bendrauti.
  Kadangi gyvename kaime, tai mano vaikui tektų keltis 6 val. ryte, nes maršrutinis autobusas išvyksta dar prieš septynias, nes nemanau, kad valdžia skirs papildomą transportą, nematau jokios naudos iš tokio ugdymo, tik atimtą vaikystę iš vaikų.

 2. Atsiprašau parašė:

  supainiojau straipsnius, šis komentaras skirtas ikimokyklinukų konferencijai.

 3. Keista parašė:

  o tai ką, ikimokyklinukams viskas gerai ir nieko keisti nereikia? Tai ko čia tie profsąjungininkai dėl jų draskosi, gal neturi kitų problemų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto